Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

Trim,tedy ve skutecnosti ladici kondenzator je napojen na krystal.Mel by tedy doladovat cetnost kmitani krystalu.Z vlastni zkusennosti vim ze toceni prakticky vliv nema.Nebot kapacita kondenzatoru je tak mala,ze se prakticky s tocenim nemeni.Zkusit dat dalsi ladici kondenzator paraelne by stalo za pokus.Kmitani by melo byt pak pomalejsi.V dalsim pripade je dat do serie,kapacita se zmensi,kondenzator se bude rychleji vybijet a hodinky by meli jit rychleji.Pravda je ,ze na dodavani soucastek do hodinkek moc mista neni.

Kontakty ten tvuj bude mit v poradku,nic pajet nemusis,hodinky by jinak nesly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 11. 11. 2022 v 18:02, bleriot11 napsal:

Prosba o pomoc.Nema nekdo ve šrotu tyto citizeny?Koupeny na aukru v rozebranem stavu,oprava a slozeni ok.Ale chybi mi tam plisek co macka prave dolni cerne tlacitko.Jinak jsou paradni.

 

 

 

 

Tak se zadarilo koupit nejaky sroty,uvidim co se z toho pujde vykouzlit

Screenshot_2022-11-15-22-43-23-734_com.android.chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, s tim kopytem to je trosku zazrak.Mam tu lidl hrotovou pajku,ale nekdy mi to s ni proste nejde.Mam doporucenou pajeci stanici Extol(asi za 1200,-).Uz jsem pouzival i profi pajeci stanice a je to fakt nekde jinde.Az si udelam misto na bastlicim stole,tak tu Extolku koupim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na provedeni hrotove bude asi zalezet.
Mel jsem jednu lacnou a zbavil jsem se ji, taky jsem mel s ni problem.
Na klasicke si dam vlastni pajeci ocko s tensiho dratu a je to lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani to neni oprava,spis takova uprava😁.Na burze jsem koupil tyto casia.Meli origo reminek kuze/latka,ale mega hnusnej.Bal jsem se ,ze z nej neco chytnu,jen jak jsem je vzal do ruky.Ale za 50kc co hodinky staly jsem to risknul.Tahu je nedostatek,tak jsem napasoval co bylo po ruce.Z nejmensiho duteho dilu teleskopicke anteny jsem odrizl"futro"a poslouzilo jako voditko na stezejku.Ze spodu po stranach vypilovany klinek pro pripadnou demontaz.Tak to je tip pro basliře.👍

IMG_20221211_194740.jpg

IMG_20221211_194733.jpg

IMG_20221211_191720.jpg

IMG_20221211_191646.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tyčky, trubičky, šroubečky – nic nezahazovat, co když se jednou budou hodit. To znám... Jen to pak najít 🙂

AMW-700, taky je mám, nakonec jsem na ně někde na Ali (asi) koupil tuhle levnou kůži, která jim sedla. 
Nosím je dost mámo. Přitom jsou to takový od pohledu nerozbitný kladiva. A funkčně taky slušný. Asi mi vadí už příliš malé znaky na displeji.

image.jpeg.59310c7c0f60c1b47a2e857b70d2cff0.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
V 28. 11. 2022 v 19:44, bleriot11 napsal:

Ani jsem nedoufal ze je zprovoznim.Dohromady jsem nahradil 12 vyzranejch cesticek.Nepouzival jsem vodivou barvu,ale pouze pajku-a rozhodne ne mikropajku😆,nakonec jsem opravy pretrel kalafunou.

IMG_20221128_182301.jpg

IMG_20221128_182357.jpg

IMG_20221128_193053.jpg

IMG_20221128_193108.jpg

IMG_20221124_210147.jpg

 

No tak to koukám, co se dá provést s touhle humpoláckou pájkou. Já s tím opravuju max. elektriku u traktoru a ono se s tím dají opravovat hodinky.  Gratuluju k super zdařilé opravě 🤠

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim páni. Tak som urobil taky experiment s displejom. Bol funkčny, ale niektore segmenty vynechavali a niektore preražali, akoby "svietili" stale. Tak som ho primerane stlačil svorkou medzi kovovu platňu a hrubšie sklo. Sklo zvrchu aby som videl či je displej ok. Dal som to na radiator asi 60stupňov a nechal tak pár hodin. Rozdiel je viditelny aj podla fotiek. Dufam že to dlho vydrži😉

20221214_220900.jpg

20221214_174018.jpg

20221214_173656.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, mě se ten displej furt moc nelíbí. Sice nemám tak velké zkušenosti, jako místní borci, ale někdy tyto stínohry dělá různý tlak na displej. Já bych to radši rozebral, očistil vodivé gumičky i kontaktní plochy displeje a složil zpět a pak dával pozor při dotahování šroubků co drží display.

Moc se ztratit nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jerryl napsal:

Nevim, mě se ten displej furt moc nelíbí. Sice nemám tak velké zkušenosti, jako místní borci, ale někdy tyto stínohry dělá různý tlak na displej. Já bych to radši rozebral, očistil vodivé gumičky i kontaktní plochy displeje a složil zpět a pak dával pozor při dotahování šroubků co drží display.

Moc se ztratit nedá.

Presne tak som to robil vždy🙂. Vyčistiť a doťahovať skrutky. Lepšie to zatiaľ nebude, niektoré segmenty sa zobudili😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...