Přejít na obsah

Hodinky PROVOKE


Doporučené příspěvky

Ahoj , mám otázku. Řeším krabičky na hodinky. Jsou dvě varianty. První se kterou jsem počítal od začátku je že koupím krabičky na Aliexpress (jsem přesvědčen že ty co se pak prodávají zde jsou jen předprodej ). Nebo se otevřela nová varianta krabičku na míru z 3D tiskárny. S novou tiskárnou jde tisk o 200% lépe než se starou a chtěl bych toho využít. A moje hlavní otázka zní. Co říkáte na to že by krabička byla z 3D tiskárny ? Návrh mám samozřejmě zatím jen v hlavě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Czechgun napsal:

Ahoj , mám otázku. Řeším krabičky na hodinky. Jsou dvě varianty. První se kterou jsem počítal od začátku je že koupím krabičky na Aliexpress (jsem přesvědčen že ty co se pak prodávají zde jsou jen předprodej ). Nebo se otevřela nová varianta krabičku na míru z 3D tiskárny. S novou tiskárnou jde tisk o 200% lépe než se starou a chtěl bych toho využít. A moje hlavní otázka zní. Co říkáte na to že by krabička byla z 3D tiskárny ? Návrh mám samozřejmě zatím jen v hlavě 🙂

3D 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální asi jo. Zas bych to nehrotil. Je to bedna, kterou budeš chvilku obdivovat, a pak stejně skončí někde lépe na poličce, hůře (můj případ) ve skříni, sklepě, apod. Nedávno jsem bral pilotky od mikrobrandu AVI-8 a celé balení maj fakt vychytaný -- první den sem nad tim masturboval, fotil, a teď už mě spíš sere jak je to velký; pořád to někam přesouvám. Tudíž pokud parametr, za mě něco rozumně kompaktního. Ale jak jsem psal, je mi to vlastně egal, těšim se na to, co bude uvnitř :) 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Czechgun napsal:

Co říkáte na to že by krabička byla z 3D tiskárny ? Návrh mám samozřejmě zatím jen v hlavě 🙂

Kdybys pak potreboval pomoct s tiskem vic kusu, tak dej klidne vedet. Vetsinu casu mi tiskarna stoji a muze misto toho delat klidne neco uzitecneho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krabička bude z 3D tisku. Je rozhodně lepší než kupovaná. Je to sice víc práce ale když dělám celé hodinky nedám je nakonec do Čínské krabičky. Barva bude černá tohle byl zkušební tisk ze zbytku filamentu. 

před 19 hodinami, Maxmillian napsal:

Kdybys pak potreboval pomoct s tiskem vic kusu, tak dej klidne vedet. Vetsinu casu mi tiskarna stoji a muze misto toho delat klidne neco uzitecneho.

Díky za tvou nabídku. Zatím to v pohodě zvládnu. S tiskárnou to mám jako ty. Běžně tisknu jen jeden den v měsíci. Alespoň nebude jen stát na stolku a chytat prach.  

IMG_1142.jpeg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práce na černém datumovém věnci pokračují. Dnes jsem si vyzvedl datumový věnec z DLC povlakování a namontoval ho to strojku. Na rovinu přiznám byl to boj 😃 je tam takové malé pérko které moc rádo vyskakuje ven. Taky se snažím točit videa zítra jedno přidám.

IMG_5043.jpeg

IMG_5044.jpeg

IMG_5045.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevydržím to do zítra a musím se pochlubit. Datumový věnec je hotový a je super. Na začátku jsem si říkal že po zkušenostech s datumem z předchozího projektu černý věnec už nikdy víc. Ale to jsem si říkal i že nikdy už nebudu dělat hodinky 😃 Úprava datumovky je velmi zásadní hlavně pro custom provedení. Umožňuje umístit datumovku na libovolnou pozici na ciferníku a také měnit font a velikost písma. 
Na tomhle je vidět jak byl předchozí hodinkový projekt důležitý. I když jsem to pak vzdal získal jsem potřebné zkušenosti a díky tomu proběhla v pohodě i úprava datumovky. 

IMG_1163.jpeg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další týden je pryč a to je čas na další pokračování "blogu".

Minulý týden se toho povedlo celkem dost. Přišla nová 3D tiskárna která je vážně dobrá a dost mi to pomohlo. Je rychlá a tiskne ve skvělé kvalitě. Hned jsem toho využil. První akce byla pořadače. Přesně tohle jsou ty věci kterých se musí u první série řešit hrozně moc. Kam budu dávat smontované hodinky, v čem převést ciferníky a lunety na DLC... A přesně na tohle je 3D tisk úžasný. Mám super stohovatelné pořadače na převoz a uskladnění. Foto na konci příspěvku. 

Krabička: ta se fakt povedla (musím se pochválit 🙂 ). Od začátku mi vadilo že bych hodinky dával do boxu z Číny ale neměl jsem jinou možnost. S novou tiskárnou už to je jinak. Už mám finální podobu krabičky. Vypadá dobře, je originální na míru hodinkám a dá se použít jako stojánek na vystavení hodinek. Ale co je hlavní, je vyrobená u nás a dokonce se mi povedlo sehnat výrobce filamentu z Vysočiny takže je to dokonce regionální produkt. Jasně někdo si může říct že to je jen krabička a že na tom nezáleží. Já si to nemyslím. Když budeme brát vše z Číny nakonec si sami nevyrobíme vůbec nic. I kvůli tomu jsem našel místního výrobce filamentu. Moje dvě cívky pro něho asi nebudou zásadní ale i to je podpora místního produktu. Můžu tím trochu vrátit podporu kterou jsem dostal já. 

Černá datumovka, o té už jsem psal minule tak přidám jen dvě krátké videa video jedna, video dva. Příště už vím jak lépe natočit montáž takže doufám že videa budou lepší a lepší. 

Testování hodinek. Kolega který dělá soustružené věci běhá různé závody kde je poměrně náročné prostředí jako bahno a voda. Prostě sračky. Omlouvám se za ten výraz ale jinak se to nazvat nedá. Já bych hodinky takhle nevyzkoušel už jen proto že by mi jich bylo líto. Takhle mě to tak nedrásá když vidím jen fotky 😄 Jsou to odolné hodinky takže to musí v pohodě vydržet. Už za sebou mají dva závody a dva ještě budou. Pak přidám nějaké fotky. Od kolegy mám zatím dobrou zpětnou vazbu. Hlavně je nadšený z nízké hmotnosti a dobré čitelnosti. 

E-shop. Na shopnetu jsem připravil nový eshop který brzy spustím. Ještě chybí dodělat pár věcí. Původně měly být stránky ve WordPress ale pro mě to není komfortní. Neumím v tom vůbec nic. Shopnet si kdykoliv upravím sám. A na hodinky potřebuji opravdu jednoduchý shop. 

Co bude následovat. Je toho moc. Čekám na dodání vzorku karbonu od českého výrobce. Jsem zvědavý protože to vypadá slibně. Opět by byli hodinky o trochu více Czech made. Víc už by toho u nás ani dělat nešlo. Titan u nás nikdo asi nevyrábí a strojky a skla taky ne.  Právě teď jsou na frézce polotovary na ručičky a ciferníky. Tady došlo ke zpoždění. Na téhle mašině jsem ten nejmenší zákazník a musím s tím počítat. Někdy se stane že práci pro mě posunou kvůli jinému zákazníkovy. I tak mám časovou rezervu. Ještě musím připravit nějaké přípravky. Asi začnu přípravky na ručičky. Musím lépe vymyslet jak dělat finální brus. 

Kolik hodinek je vlastně ve výrobě. Ve výrobě je celkem padesát kusů. Montáž rozdělím na dvakrát. Jako první budu montovat hodinky na Hithit. Bude to taková zátěžová zkouška. Je toho celkem dost. Pak začnu dělat hodinky které budou na e-shop. Takže na začátku nebudou hodinky skladem ale pouze jako předobjednávka. Teď dělám to co zvládnu ufinancovat z vlastních zdrojů a ty opravdu velké položky budu řešit po vyplacení peněz od Hithit.

U tohoto projektu je pro mě Hithit "gamechanger". Vím že to má smysl a už teď jsem do toho přesunul většinu zdrojů a kapacity. Projekt eXtreme EDC je stále více v útlumu a počítám že na vánoce doprodám zbytek věcí co mám a nechám si jen základní řadu sebeobranných prostředků na které mám prodejce a hlavně na ně mám vyrobené poměrně drahé vstřikovací formy. 

To je zhruba vše. Tento týden mě toho zase čeká celkem dost postupně přidám nějaké fotky z procesu. Přeji všem členům klidný start do nového pracovního týdne. 

poradace.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne vždy dopadnou věci dobře. První vzorek karbonu od českého dodavatele není použitelný. Příští týden bude nová deska tak snad bude lepší. Když ne zůstanu u dodavatele z Holandska. Výroba desky silné 0,5 palce opravdu není jednoduchá. Je velmi složité udržet stejnosměrnou kresbu v řezu a také aby byl materiál 100% bez bublinek. Výrobce z Holandska umí vyrobit materiál v té nejlepší kvalitě. Tomu se zatím žádný náš výrobce nepřiblížil. 

IMG_1216.jpeg

IMG_1217.jpeg

IMG_1219.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní výroba polotovarů na ručičky. Finální vyřezání ručiček je v plánu na začátku června hned jak se uvolní místo na stroji. Zatím se vše daří a mám časovou rezervu. Také už přišel materiál na limitovanou edici z karbonu s bronzem. Doufám že vše půjde takhle hladce. 

Omluvte kvalitu fotek. Špatně se to fotí. 

31b86f35-4f2a-4f98-81e8-87341b0596e9.jpeg

6899eed7-e843-4ecc-aba7-84931f6862c6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další pokračování z výroby. Polotovary na ručičky jsou hotové. Bronzový je na limitovanou edici. Z ručiček jsem trochu nervózní. Je tisíc způsobů jak je pokazit. Dodělávám si několik přípravků na finiš ručiček abych si co nejvíce ulehčil práci. Celkově je toho teď hrozně moc v procesu. Tento týden nevím kam dříve skočit. Ale co je hlavní fakt mě to baví. Je úžasné sledovat jak se rodí první série hodinek. Tohle byl vždy můj sen a konečně se stává skutečností. 

IMG_1239.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezitím co pokračují práce na první sérii povedlo se mi v mezičase připravit nový e-shop. Nakonec jsem zvolil krabicové řešení shoptet.  Myslím že na začátek stačí. Důvod proč jsem zvolil tohle řešení je ten že si stránky v pohodě zvládnu editovat sám a jsou levné. Nechci v téhle fázi utrácet desitky tisíc za stránky. Daleko rozumnější mi přijde radši dát peníze na výrobu nebo nákup potřebného vybavení nebo materiálu. 

Taky kolega opět vzal hodinky na testování do náročných podmínek. Nakonec mi to přineslo důležitý poznatek. U lunety musím přidat po laserování jednu technologickou operaci. Protože je povrch po laseru “ostrý” i po vyčištění bláta kartáčkem na černění zůstávají slabé fleky. Lunetu budu balotinovat (tryskat skleněnými kuličkami), tím by se měl problém vyřešit. Tento týden to vyzkouším. 
 

Odkaz na nový e-shop je zde. Pokud by někdo našel nějakou chybu nebo měl nějakou připomínku budu rád za upozornění. Nový e-shop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, sleduju to tady mlčky a moc Ti fandím, jen bych si dovolil jednu malou poznámku, když už jsi sem dal odkaz na ten e-shop. Myslím, že je chyba dát tam fotku s tím dýnkem, kde jsou špatný nápisy, evokuje to čínskou výrobu a mohlo by Tě to poškodit. Chápu, že máš hezkou fotku, ale bohužel zmetku, myslím, že se to dá opravit digitálně za pár minut a budeš to mít v pořádku. Nevím, co používáš za font, ale já to jen tak narychlo splácal ve svým počítači, dát tomu trochu času a péče, tak to máš bez chyby.

1.thumb.jpg.bca34bfd08295eb6a28e2608b2ff73a6.jpg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, JR_2010 napsal:

Ahoj, sleduju to tady mlčky a moc Ti fandím, jen bych si dovolil jednu malou poznámku, když už jsi sem dal odkaz na ten e-shop. Myslím, že je chyba dát tam fotku s tím dýnkem, kde jsou špatný nápisy, evokuje to čínskou výrobu a mohlo by Tě to poškodit. Chápu, že máš hezkou fotku, ale bohužel zmetku, myslím, že se to dá opravit digitálně za pár minut a budeš to mít v pořádku. Nevím, co používáš za font, ale já to jen tak narychlo splácal ve svým počítači, dát tomu trochu času a péče, tak to máš bez chyby.

1.thumb.jpg.bca34bfd08295eb6a28e2608b2ff73a6.jpg

Ahoj tohle mi uteklo díky za upozornění. Celkově fotky ještě doplním jen už ted musím počkat až budu mít smontované všechny varianty hodinek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...