Přejít na obsah

EDC | Every Day Carry


Maxel

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, martar napsal:

Vzhledem k tomu, ze jsem teďka hodně spokojenej, sem svoje EDC kombo hodim jako inspiraci. Obvykle nosim košili, kalhoty a malou crossbody tastičku kupovanou na Bezpotisku.cz.

A z tý taštičky velký jen jako ruka (viz foto), když je potřeba, tahám potřebný věci jak kouzelník z klobouku :D

20240719_132403.thumb.jpg.8c9bfb0721106f8bc922c1b1515d671b.jpg

Taštičku jsem nosil asi pět let, začal se trochu sypat vnitřní nátěr plátna, tak jsem za pár korun koupil tři uplně stejné a mám na deset patnáct let vystaráno.

20240719_130853.thumb.jpg.ce4ae3ae756f274df39f7599aafffb7e.jpg

A v téhle pidikabelce je: nabiječka, nabijecí kabel, sůl, pepř, curry, paprika, zapalovač, durex, dvojsada bitů Leathermann, Leathermann Wave a Signal, MSR vidlička, sluchátka, léky, powerbanka s kabelem, čistění zubů, pas, peníze, sada šroubků na opravy brýlí, hodinářská lupa, klíče, hodinářská pinzeta, klasická pinzeta, elektrikářský šroubováček s doutnavkou, propiska, mikrošroubováček (s deviti mikrobity), kompletní šitíčko, všelijaký členský kartičky a vteřinový lepidlo. Obvykle tam mám i melounový žvejky, ale zrovna došly.

20240719_132203.thumb.jpg.927c39bd6ff650937878bb69de3009ac.jpg

Díky oběma multitoolům se tak obsah tastičky stává opravdu univerzální sestavou zahrnující i kladívko, dvoje kombinované kleště (nevěřili byste, jak často jedny nestačí), přes čtyřicet pět typů šroubováků, nože, pilky, pilníky, nůžky, šídlo, otvíráky, píšťalku, křesadlo, brousek, měřidlo či wolframkarbidový hrot na rozbijení skla.

20240719_141245.thumb.jpg.7f425a30f88e073938e21d51208cb422.jpg

Mimo taštičku už nosím jen sluneční brýle, hodinky a v kapse mobil. Zdánlivě teda chodim docela "nalehko" :)

20240719_132102.thumb.jpg.5a1efa2b44fe9ad9742c8e951f4e7fbf.jpg

Ten rozšmaťhanej kartáček a ty šprcky prosimvás nekomentujte, půlka z vás to má beztak stejně :) mohl jsem tam dát kartáček zbrusu novej, ale vyznávám pravidlo "příroda leží". Kdo hrál jako kluk kuličky, ten ví :)

Hustý!!!! 😮

Tak tohle nenosim ani v báglu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68 Po blbý zkušenosti se do medicínskejch zákroků moc nehrnu... Ne že by život čas od času nepřinesl zpestření v podobě nutnosti předvést nepřímou srdeční masáž nebo Heimlicha, ale bežně se to díkybohu neděje. Na klíšťata a třísky jsem vybavenej. Oproti tomu kutilský zásahy v domácnostech nebo na brejličkách divek a dam v mý socialní bublině se dějou úplně běžně a je to paráda bejt za hrdinu :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martarParádní tetris (a nebo medvědí tlapa 🐾) - ale jestli jen ty Leathermany mají dohromady přes půl kila, kolik pak ta "nalehko" kabeleška váží? Přiznám se že mou osobní hranici kategorie "nalehko" definuje mobil (štrajtofli se snažím eliminovat) a ve druhé kapse Leatherman Juice CS4 + klíče s laserovou SwissflashNitecore Tiki - ale je mi jasné že i to by pro některé neduživé vystajlované kancldivery mohlo být moc :speak_cool:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 jsem myslel OPTICKY nalehko :D.

20240719_184842.thumb.jpg.892440a96d4a2c5879defe955d92c092.jpg

Taštičku jsem nikdy nevážil, ale zkusím to. Kilčo nebo dvě mit bude, já to nevnimám, popruh je širokej a hlavně jsem na tom rameni leta tahal stativ a kufr s fototechnikou, dohromady kolem 20 kg...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ještě odpověď na jednu SZ :)

Pokud jde o zbraň, o tom mi přijde zbytečný se veřejně šířit na netu. Prostě vypadám ze jsem nalehko, a o to jde.

Btw teď mě napadá, že i ten blbej Signal se dá v nouzi použít jako ošklivá zbraň. Nůž je pořád jako břitva a šídlo lze mit venku i v zavřeným stavu...

20240719_151515.thumb.jpg.e74b79213a9c494fd211047d52ba9420.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martarKdyž vidím tu bezhlavou fotku, vzpomínám si jak jsem takhle vloni právě podle charakteristického šikmého popruhu "kabelky" přes bílou košili dokázal ve stotisícihlavém davu na podvečerním šanghajském nábřeží na nějakých 300 metrů identifikovat postaršího kolegu, co se mi (s vybitým mobilem) zatoulal - protože jediné EDC co číňan/ka potřebuje k životu je mobil velikosti pádla, nesený a nebo bimbající vepředu na krku :speak_cool:

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš to dobře napakovaný, mě by spíš zajímalo, jak se ti pak z toho ty věci tahají ven, jestli pak nemusíš vytahovat půlku ven, aby jsi se k něčemu dostal.

Co mě ale zaujalo, že ten zip na té přední kapse je takto hezky dokola, jde to rozepnout a celý rozložit? Nevadilo by ti udělat případně fotku, jak je uvnitř tak brašna udělaná, na webu ty fotky bohužel nemají :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem taky tahal v brašně přes rameno (něco na způsob Maxpedition) hromadu věcí, ale čím jsem starší, tím jsem pohodlnější.

Jednak se to přestěhovalo do batůžku a pak i něco ubylo.

Těch 1,5 kila bych nechtěl tahat na jednom rameni ( i když se dá střídat) celý den někde po venku 😕

Toho Bushmana mám vyloženě na to, co jsem nosil po kapsách (klíče, mobil a peněženka).....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem z powerbanky jeste neco vysosal :) sorry za zmatky. Koukal jsem pres koleguv mobil na odpovedi a nedoslo mi, ze je tu taky regnutej (moje prace :) )

@Lamiczka 

Tady mas tu kapsicku.

20240720_092151.thumb.jpg.05b0d447935ec5e5eceaac7855a3c7f2.jpg

Tasticka neni kdovico, me vyhovuje svymi rozmery a nenapadnosti. Jo a pozor, z vyroby je na zadni strane vybavena plastovym bazmekem na zaklapavani na opasek - ten vzdy poresim behem par minut stipackama, takze zustane jen popruh a nedrbe to kosile.

20240720_092634.thumb.jpg.86b28dcd081f3f9c3a075051e1b42785.jpg

@Pozorovatel vazim hodne pres 100 kilo a leta jsem na rameni nosil 15-20 kilo fototechniky. Fotobatohy se jeste moc nedelaly, navic na batoh se neda stoupnout, kdyz pitrebujes byt vys a mit prehled. 1,5 kg fakt necitim. Kdyby mi to bylo neprijemny, tak to nenosim :) nebo zredukuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako správný úchyl potřebuji sadu nářadí nejlépe na každém rohu, protože co kdyby. Nářadí mám fůry, co se kde posbíralo, ale naházený jen tak v krabici. Proto jsem koukal po nějakém rolovacím pouzdru, jako to bývalo dříve zvykem.

Kde nic tu nic a dneska v Ikei ejhle - vykoukl na mě dětský rolovací penál na tužky. Jasně, to je ono. Naplnit se dá čím chcete.

IMG_1280.thumb.jpeg.04cdf56c58aa86b76904eee57b3a10a3.jpeg

IMG_1281.thumb.jpeg.c9fd20aa6009c4075d3a99a5b2464c1e.jpeg

IMG_1279.thumb.jpeg.4980c88495c1902e87cf642694b03ca5.jpeg

Kdyby to někoho zajímalo, tak odkaz

https://www.ikea.com/cz/cs/p/solfagel-rolovaci-penal-bezova-70556345/

  • Díky 1
  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...