Jump to content

Stowa vs Laco s Unitasem

Recommended Posts

Tak a je to tu zas... opet jsem nasel neco, co nutne potrebuju, navic se blizi 40. narozeniny (z 2 roky), takze je i duvod poridit konecne dospelacke hodiny.

Vzdycky jsem chtel pilotky, zakoukal jsem se do Baumustru B, sjizdel web Laco, Stowa, kochal se tepelne modrenymi ruckami... spekuloval... a nikdy nic nekoupil, protoze to bylo moc penez za neco, co vubec nepotrebuju. V tomto  mezicase jsem si vsak zvyknul na pomalu tikajici Unitas s malou vterinovkou na pozici 6 u Glycine Incursore:

glyc.jpg.00af33ff76e358203afec36aecad256f.jpg

Nedavno jsem zjistil, že Laco pripavilo kombinaci Unitasu a flieger designu. Jedná se o modely Ulm (typ A) a Würyburg (typ B). U Baumustru B mi vsak mimistredka nejak nesedi, takze jsem pozornost presunul k modelu Ulm a zacal pomalu setrit. https://www.laco.de/de/uhren/fliegeruhren-sondermodelle/ulm

862119_862118_Milieu.jpg.4f10f33305dcfb01fdc7897eeae3f01f.jpg

Ani nevim kde a jak, ale narazil jsem na zminku o existenci Stowa Flieger Klassik 6498... a zase nevim, do ceho jit. Stowa ma v mych ocich vyvazenejsi, tezko rict, cim to je, mozna chybejici cisla 5 a 7, mozna roztomilejsi vterinovka... proste laska na prvni pohled. Trochu minus je absence lumi na vterinovce a mozna klenuty safir, mam rad plochy. Rozmerove je to podobne, Laco 42,5mm (l2l 49,8), Stowa 41mm (l2l 50,2), takze oboju oboje velmi podobne. Laco je o 1mm nizsi. Stowa ma lepsi strojek s labuti siji, ale to mi az tak zily netrha, stejne jako zdobeni...  https://www.stowa.de/Flieger+klassik+6498+41.htm

stowa.jpg.0c887174889c1eca01304a8b0c4eda99.jpg

Takze kterym smerem se vydat? Piste cokoli vas napadne :)

Edited by geralt

souhlas, centralni vterinovka k pilotkam patri, ale jsem ochotny udelat v tomto smeru ustupek vymenou za pomalu tikajici Unitas... mel jsem automaty s 2824 a ten "freneticky" tikot neni nic pro me, takze ani 2801 neni resenim... 

porad se tocim v kruhu, kdy bych moc chtel B-muster, ale neco me tahne ke Stowam, kde ma mimostredka kolem sebe vice mista... jenze zase neni luminiscencni... no nic, tezky zivot nerozhodneho pilota                                                       

891249025_stowa6498lume.jpg.d15ede57529c1ee6942158f049d2ede2.jpg1254678103_lacoWlumi.jpg.4f71a6abe70e69afe27b4234dbeb7f20.jpg

Stowa 6498                                                                          Laco Würzburg

A kolik stojí ty Stowy? Jako chápu tu historickou vazbu, ale možná už budeme na ceně, že bych právě kvůli tomu unitasu sáhnul po Steinhartech s předělaným unitasem na centrální sekundovku. Tam ten B Muster ve 44mm je naprosto boží včetně správně nanesené lumi tam, kde má být.

no prave....

tak zatim vede Ulm, WR10O, plochy safir s vnitrnim antireflexem, tepelne modrene rucky... dam je na nejaky poradny remen a bude klid... asi se budu muset stavit v Chronoshopu

ulm-sondermodell-laco.jpg.44e55fbf305cf1bc0b15b47f6070b921.jpg

Jsem fakt zvědavej, co nakonec vybereš. Sám víš, že podobnej "problém" řeším, ale pro mě je centrální vteřinovka a B muster zásadní podmínkou. A i ta velikost je u mě v ideálu 40mm. Takže tam přichází v úvahu pouze Stowa, případně  nějakej výrobce bez historický vazby (což jsem nakonec pro vyzkoušení, jestli je vůbec budu nosit, zvolil).

@sashator: jo to ja taky :) pokud je u tebe zadani 40mm a muster B, koukal bych po Stowa ci Laco original (39mm, nutno zkusit ty rovne nozky)... na takhle jednoduchych hodinkach jsou dulezite prave ty detaily v podobe proporcnich rucek i tloucky car jednotlivych indexu... a to maji tito 2 vyrobci imho zvladnute perfektne

@bandicoot: titanove Steiny jsou mimo diky velikosti, jinak pro nim nic nemam

Laco mám rád a to ortodoxní pouzdro se mi vizuelně sice líbí, ale nositelnost je špatná. Měl jsem 42mm na ruce a právě díky těm rovnejm nožkám sedí mizerně. Takže z toho důvodu zůstává ve hře jen Stowa, u který mi vadí snad jen to prosklený dýnko. A teda i cena. Ne, že by si ji nezasloužily, ale jelikož vůbec netuším, jestli je vlastně budu nosit, tak jsem na zkoušku objednal Dekla a uvidíme. Sice nemaj dokonale proporční minutovou ručku, ale 13.5k vs 30k je dost silnej argument u hodinek, který jsou na zkoušku. Navíc i 10ATM je zrovna pro mě docela fajn bonus.

• 2 weeks later...

Bylo zjisteno, ze vterinovku bez lumi by muj jemnocit asi neprezil, takze ve vyberu zustava uz jen Laco (mensi l2l, WR100, nizsi cena - co vice prat). Nasledne jsem tedy navstivil Chronoshop, abych si potvrdil, za muster B s mimostredkou je divny, vezmu jednozncne Ulm (muster A) a mam vyreseno... bohuzel, ten muster B vypada mimoradne dobre, takze zase nevim... 1000€ je pro me docela dost penez, proto s tim tak nadelam :)

• 1 month later...

Možná nejlepší cesta. Já už 4 roky čekám až Stowa znovu-uvede na trh 40mm Flieger s unitasem a konverzí na centrální vteřinovku. Zkoušel jsem u nich dojednat i limitku, ale ani na 50ks nemaj zájem.

Výsledkem je, že ty máš pěkné hodinky a já pořád nic :-D.

Gratulace!

Dekuju:) Musim priznat, ze nadseni je velke. Jak jsem se bal te male vterinovky, tak ta nakonec vubec nerusi, naopak ocenuji celkove klidnejsi vzhled cifru (ale to bude hlavne zvyk z predchoziho Unitasu). Laco se proste trefil do meho pozadavku na B-dial s Unitasem - kdyz musis, tak musis. Origo remen mi prijde uz hodne spolecensky, takze byl nahrazen kozenym zulu a nechybi mi naprosto nic. Uvidime jak se zabehnou, zatim delaji na zadech pres noc +5, pres den na ruce cca +2-3, dle rezimu... co vic si prat:)