Přejít na obsah

rc auta


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak mě nějak chytli rc auta a chci si ho koupit.

Ptám se vás jestli tady je ještě někdo kdo si takhle občas zajezdí?

proběh tady nákup vrtulníků ale tohle je zase něco jinýho

 

Mám auta a lodě, některý trochu nepraktický ( 2,5 metru... ) , ale nemám na to čas... všechno jsem stavěl sám, stavebnice, nebo hotový modely neuznávám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě já spíš myslel koupit už něco s celku max jako stavebnici

na normální ježdění abych se pak nemusel bát že to někde rozštípu

 

Nenech se odradit mojí úchylkou je poměrně přetlak velmi slušnejch stavebnic i hotovejch sestav nebo stačí drobný úpravy. Otázka je kolik do toho chceš nasypat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Humvee od Tamiya a malé tančíky dle vlastního návrhu od p. Lamky z Adršpachu. To Humvee byla stavebnice, kde se skládalo opravdu vše, včetně převodovky a diferenciálů, ale i tak se to dalo zvládnout za dvě odpoledne. Slouží už asi 6 let k plné spokojenosti. Tančíky mám ca 4 roky a taky v pohodě - průchodnost terénem je úžasná, jen to nemá rádo jízdu po písku (zanáší se hnací kola a skřípe to).

 

Jinak jsem ale hlavně na lodičky - mám Neptuna ze stavebnice Graupner a pak pár vyloďovacích bárek vlastní konstrukce - malou jsem slepil z polystyrenových destiček (ca 50 cm), velké teď dělám z laminátu - ty mají něco přes metr (jsou v měřítku 1:15) ale zato budou plně funkční včetně sklápěcí rampy . Ještě by to k nim chtělo postavit LPD, jenže tam by délka vycházela na ca 11 metrů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

To je iny pribeh... kupil som mlademu v dobrej viere rc auticko za 700 euro.... a prislo len rám,podvozok,kolesa!!! Takze som musel peniknut do tajov RC... nakupil som adekvatne komponenty k vraj top podvozku a bavi ma to skladat..objavil som kumunitu ludi co s tym chodia na suťaze,na trial do Tatier,je to iny svet😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořídili jsme si s dětma menší auťák od Traxxasu. Je to super zábava, ale překvapilo mě, že snad při každý druhý jízdě se na tom něco podělá:-D už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, xcmaniax napsal:

už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

Tak ono to váži celkom dosť a sprevodované motory majú dosť sily, aby vzpriečeným autám lámali nápravy a neopatrným aj prsty, ako som raz videl... Preto máme doma crawlery, to autá aj baterky vydržia násobky času 🙂

Ale pre decká je to skvelé na pochopenie rôznych vecí, napríklad čo robia otvorené/zatvorené difáky a kedy ich použiť, ako funguje riadenie etc. Teda, až kým sa s tým nerozbehnú, potom namiesto výuky nastupuje zháňanie náhradných súčiastok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, xcmaniax napsal:

Pořídili jsme si s dětma menší auťák od Traxxasu. Je to super zábava, ale překvapilo mě, že snad při každý druhý jízdě se na tom něco podělá:-D už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

Servo mělo určitě plastové převody - buď kup servo s kovovými převody, nebo silnější servo. Na tlumiči se Ti ohla/praskla pístnice? Koukej rovnou po tuningových dílech, ale i ty originály vydrží neskutečné. Taky se koukni, jestli máš dost oleje a jaký. Jezdím s autem v lomu, na cyklotrialové dráze,.... a rozhodně ho nešetřím a měním víceméně čelní ozubená kola převodovky, ložiska, a semtam nějaké rameno. V originál tlumičích pístnice a kroužky, v Big Borech jsem ještě neměnil nic. Pokud jezdíš v terénu, nemá většinou cenu cpát tam spoustu kovu, protože Ti praskne něco jiného a cena bude vyšší. Stačí Ti lepší tlumiče ( nejlépe s kovovými čepičkami )+ správný olej + pružiny, CVD poloosy - plastové se přidírají, a nějaké těhlice - i když tady je to otázka, protože je levnější vyměnit plastovou těhlici než rameno - když dáš rameno i těhlici z kovu, většinou to odnese deska, a to je na prd, protože sice není drahá, ale musíš všechno odstrojit a zase nastrojit, takže den v pr, zatímco těhlici vyměníš za 10 minut i v terénu 😄. Plast Ti propruží rovnoměrně. Rozhodně nedávej hliníkové ojničky, jsou sice efektní, ale jak ji ohneš, už ji nikdy pořádně nesrovnáš 😞

To máš asi Tetona ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Irwinek napsal:

Servo mělo určitě plastové převody - buď kup servo s kovovými převody, nebo silnější servo. Na tlumiči se Ti ohla/praskla pístnice? Koukej rovnou po tuningových dílech, ale i ty originály vydrží neskutečné. Taky se koukni, jestli máš dost oleje a jaký. Jezdím s autem v lomu, na cyklotrialové dráze,.... a rozhodně ho nešetřím a měním víceméně čelní ozubená kola převodovky, ložiska, a semtam nějaké rameno. V originál tlumičích pístnice a kroužky, v Big Borech jsem ještě neměnil nic. Pokud jezdíš v terénu, nemá většinou cenu cpát tam spoustu kovu, protože Ti praskne něco jiného a cena bude vyšší. Stačí Ti lepší tlumiče ( nejlépe s kovovými čepičkami )+ správný olej + pružiny, CVD poloosy - plastové se přidírají, a nějaké těhlice - i když tady je to otázka, protože je levnější vyměnit plastovou těhlici než rameno - když dáš rameno i těhlici z kovu, většinou to odnese deska, a to je na prd, protože sice není drahá, ale musíš všechno odstrojit a zase nastrojit, takže den v pr, zatímco těhlici vyměníš za 10 minut i v terénu 😄. Plast Ti propruží rovnoměrně. Rozhodně nedávej hliníkové ojničky, jsou sice efektní, ale jak ji ohneš, už ji nikdy pořádně nesrovnáš 😞

To máš asi Tetona ?

Máme E-Revo 1:16 - jezdí to pěkně, ale jak je to malý, tak na to rozebírání a opravy to je horší, řada věcí je tam hůř přístupnejch a abych se někam dostal, je potřeba uvolnit víc dílů. Jinak do toho ještě nejsme tak zažraný, takže ty přesný názvy některých komponentů neznám:-) U tlumiče odešel závit na tý "čepičce" a se servem to je jak píšeš - odešly ty plastové kolečka po nárazu. Holt nám došlo, že to není hračka a s LiPol baterií to jede jak blázen:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, xcmaniax napsal:

Máme E-Revo 1:16 - jezdí to pěkně, ale jak je to malý, tak na to rozebírání a opravy to je horší, řada věcí je tam hůř přístupnejch a abych se někam dostal, je potřeba uvolnit víc dílů. Jinak do toho ještě nejsme tak zažraný, takže ty přesný názvy některých komponentů neznám:-) U tlumiče odešel závit na tý "čepičce" a se servem to je jak píšeš - odešly ty plastové kolečka po nárazu. Holt nám došlo, že to není hračka a s LiPol baterií to jede jak blázen:-)

Jasně, u většího víc prostoru, ale stejně se Ti stane, že kvůli volovině rozebereš půl auta 😄 mám rád Astramodel, protože na jejich stránkách je u Traxassu vždy kompletní nákres i se seznamem tuningových dílů, takže nemusím moc přemýšlet, co čím nahradit 😄 Já se s lipolkama dostal na 127 km/h a nebylo to k uřízení, takže jsem se vydal jinudy - při 50-60 jsou skoky i smyky víc než dostačující a díly déle vydrží. servo si kup rovnou s kovovými převody a třeba i od Army, limitující jsou rozměry uchycení a  napájení, jinak to záleží jen na tom, co jsi do toho ochoten vrazit 😄 Nad revem jsem přemýšlel, ale nakonec jsem šel do slashe, protože zabývat se nastavením přepákovaných tlumičů se mi nechtělo 😞 Tady je to bližší skutečnému autu

Tak ať vám to sviští 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.arrma-rc.com/rc-cars/latest/granite/voltage
 

ja si před par lety koupil v USA tenhle základní model a musím  říct, ze jezdí pořad super a bez jediný opravy. Akorát teda byla potřeba silnější baterka s nabijecka, ale v terénu to jezdí slušně a vydrzi dost. 
K Traxxasu jedno video 🙂  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...