Jump to content

rc auta

l3stat

Recommended Posts

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak mě nějak chytli rc auta a chci si ho koupit.

Ptám se vás jestli tady je ještě někdo kdo si takhle občas zajezdí?

proběh tady nákup vrtulníků ale tohle je zase něco jinýho

Mám auta a lodě, některý trochu nepraktický ( 2,5 metru... ) , ale nemám na to čas... všechno jsem stavěl sám, stavebnice, nebo hotový modely neuznávám...

no právě já spíš myslel koupit už něco s celku max jako stavebnici

na normální ježdění abych se pak nemusel bát že to někde rozštípu

Nenech se odradit mojí úchylkou je poměrně přetlak velmi slušnejch stavebnic i hotovejch sestav nebo stačí drobný úpravy. Otázka je kolik do toho chceš nasypat...

Já mám Humvee od Tamiya a malé tančíky dle vlastního návrhu od p. Lamky z Adršpachu. To Humvee byla stavebnice, kde se skládalo opravdu vše, včetně převodovky a diferenciálů, ale i tak se to dalo zvládnout za dvě odpoledne. Slouží už asi 6 let k plné spokojenosti. Tančíky mám ca 4 roky a taky v pohodě - průchodnost terénem je úžasná, jen to nemá rádo jízdu po písku (zanáší se hnací kola a skřípe to).

Jinak jsem ale hlavně na lodičky - mám Neptuna ze stavebnice Graupner a pak pár vyloďovacích bárek vlastní konstrukce - malou jsem slepil z polystyrenových destiček (ca 50 cm), velké teď dělám z laminátu - ty mají něco přes metr (jsou v měřítku 1:15) ale zato budou plně funkční včetně sklápěcí rampy . Ještě by to k nim chtělo postavit LPD, jenže tam by délka vycházela na ca 11 metrů...

• 12 years later...

To si si zváral sám? 👍

Ja mám len obligátnu Capru a mladý k Temperu nafasoval aj Wrangler od Absimy. A rozostavaný Vanquish, chýbajú mi črevá.

20200425_114108.thumb.jpg.b5fe0154945b359b7abdb374de32b528.jpg

20210826_160415.thumb.jpg.cdff6821ce870aaeedb5da13e7fed47d.jpg

Edited by wawrik

To je iny pribeh... kupil som mlademu v dobrej viere rc auticko za 700 euro.... a prislo len rám,podvozok,kolesa!!! Takze som musel peniknut do tajov RC... nakupil som adekvatne komponenty k vraj top podvozku a bavi ma to skladat..objavil som kumunitu ludi co s tym chodia na suťaze,na trial do Tatier,je to iny svet😁

Tyhle  " lezce " nějak nemusím, kdyžtak Baju nebo Desert Racer, ale  bylo to  velký na přepravu 😞, takže jsem skončil u Slash 2WD a vhledem k provozu jsem se vrátil k NiMH baterkám - ale na blbnutí to stačí 😄

20170705_193107.jpg

Edited by Irwinek
přidání fotografie

Pořídili jsme si s dětma menší auťák od Traxxasu. Je to super zábava, ale překvapilo mě, že snad při každý druhý jízdě se na tom něco podělá:-D už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

před 33 minutami, xcmaniax napsal:

už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

Tak ono to váži celkom dosť a sprevodované motory majú dosť sily, aby vzpriečeným autám lámali nápravy a neopatrným aj prsty, ako som raz videl... Preto máme doma crawlery, to autá aj baterky vydržia násobky času 🙂

Ale pre decká je to skvelé na pochopenie rôznych vecí, napríklad čo robia otvorené/zatvorené difáky a kedy ich použiť, ako funguje riadenie etc. Teda, až kým sa s tým nerozbehnú, potom namiesto výuky nastupuje zháňanie náhradných súčiastok...

před 21 hodinami, xcmaniax napsal:

Pořídili jsme si s dětma menší auťák od Traxxasu. Je to super zábava, ale překvapilo mě, že snad při každý druhý jízdě se na tom něco podělá:-D už jsem musel měnit tlumič a naposledy prasklo kolečko v servu (rychlý najetí na kámen a servo to nevydrželo). Různý prasklý tyčky na nápravách ani nepočítám...

Servo mělo určitě plastové převody - buď kup servo s kovovými převody, nebo silnější servo. Na tlumiči se Ti ohla/praskla pístnice? Koukej rovnou po tuningových dílech, ale i ty originály vydrží neskutečné. Taky se koukni, jestli máš dost oleje a jaký. Jezdím s autem v lomu, na cyklotrialové dráze,.... a rozhodně ho nešetřím a měním víceméně čelní ozubená kola převodovky, ložiska, a semtam nějaké rameno. V originál tlumičích pístnice a kroužky, v Big Borech jsem ještě neměnil nic. Pokud jezdíš v terénu, nemá většinou cenu cpát tam spoustu kovu, protože Ti praskne něco jiného a cena bude vyšší. Stačí Ti lepší tlumiče ( nejlépe s kovovými čepičkami )+ správný olej + pružiny, CVD poloosy - plastové se přidírají, a nějaké těhlice - i když tady je to otázka, protože je levnější vyměnit plastovou těhlici než rameno - když dáš rameno i těhlici z kovu, většinou to odnese deska, a to je na prd, protože sice není drahá, ale musíš všechno odstrojit a zase nastrojit, takže den v pr, zatímco těhlici vyměníš za 10 minut i v terénu 😄. Plast Ti propruží rovnoměrně. Rozhodně nedávej hliníkové ojničky, jsou sice efektní, ale jak ji ohneš, už ji nikdy pořádně nesrovnáš 😞

To máš asi Tetona ?

před 22 hodinami, Irwinek napsal:

Servo mělo určitě plastové převody - buď kup servo s kovovými převody, nebo silnější servo. Na tlumiči se Ti ohla/praskla pístnice? Koukej rovnou po tuningových dílech, ale i ty originály vydrží neskutečné. Taky se koukni, jestli máš dost oleje a jaký. Jezdím s autem v lomu, na cyklotrialové dráze,.... a rozhodně ho nešetřím a měním víceméně čelní ozubená kola převodovky, ložiska, a semtam nějaké rameno. V originál tlumičích pístnice a kroužky, v Big Borech jsem ještě neměnil nic. Pokud jezdíš v terénu, nemá většinou cenu cpát tam spoustu kovu, protože Ti praskne něco jiného a cena bude vyšší. Stačí Ti lepší tlumiče ( nejlépe s kovovými čepičkami )+ správný olej + pružiny, CVD poloosy - plastové se přidírají, a nějaké těhlice - i když tady je to otázka, protože je levnější vyměnit plastovou těhlici než rameno - když dáš rameno i těhlici z kovu, většinou to odnese deska, a to je na prd, protože sice není drahá, ale musíš všechno odstrojit a zase nastrojit, takže den v pr, zatímco těhlici vyměníš za 10 minut i v terénu 😄. Plast Ti propruží rovnoměrně. Rozhodně nedávej hliníkové ojničky, jsou sice efektní, ale jak ji ohneš, už ji nikdy pořádně nesrovnáš 😞

To máš asi Tetona ?

Máme E-Revo 1:16 - jezdí to pěkně, ale jak je to malý, tak na to rozebírání a opravy to je horší, řada věcí je tam hůř přístupnejch a abych se někam dostal, je potřeba uvolnit víc dílů. Jinak do toho ještě nejsme tak zažraný, takže ty přesný názvy některých komponentů neznám:-) U tlumiče odešel závit na tý "čepičce" a se servem to je jak píšeš - odešly ty plastové kolečka po nárazu. Holt nám došlo, že to není hračka a s LiPol baterií to jede jak blázen:-)

před 36 minutami, xcmaniax napsal:

Máme E-Revo 1:16 - jezdí to pěkně, ale jak je to malý, tak na to rozebírání a opravy to je horší, řada věcí je tam hůř přístupnejch a abych se někam dostal, je potřeba uvolnit víc dílů. Jinak do toho ještě nejsme tak zažraný, takže ty přesný názvy některých komponentů neznám:-) U tlumiče odešel závit na tý "čepičce" a se servem to je jak píšeš - odešly ty plastové kolečka po nárazu. Holt nám došlo, že to není hračka a s LiPol baterií to jede jak blázen:-)

Jasně, u většího víc prostoru, ale stejně se Ti stane, že kvůli volovině rozebereš půl auta 😄 mám rád Astramodel, protože na jejich stránkách je u Traxassu vždy kompletní nákres i se seznamem tuningových dílů, takže nemusím moc přemýšlet, co čím nahradit 😄 Já se s lipolkama dostal na 127 km/h a nebylo to k uřízení, takže jsem se vydal jinudy - při 50-60 jsou skoky i smyky víc než dostačující a díly déle vydrží. servo si kup rovnou s kovovými převody a třeba i od Army, limitující jsou rozměry uchycení a  napájení, jinak to záleží jen na tom, co jsi do toho ochoten vrazit 😄 Nad revem jsem přemýšlel, ale nakonec jsem šel do slashe, protože zabývat se nastavením přepákovaných tlumičů se mi nechtělo 😞 Tady je to bližší skutečnému autu

Tak ať vám to sviští 😄

https://www.arrma-rc.com/rc-cars/latest/granite/voltage

ja si před par lety koupil v USA tenhle základní model a musím  říct, ze jezdí pořad super a bez jediný opravy. Akorát teda byla potřeba silnější baterka s nabijecka, ale v terénu to jezdí slušně a vydrzi dost. 
K Traxxasu jedno video 🙂