Přejít na obsah

Oprava Citizen AS4020 79E


(Miloš)

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

povedlo se mi po cca 9ti letech naprosto bezúdržbovýho používání těhle skvělejch hodinek s nima švihnout o zem a bohužel, došlo k poškození strojku.

Opravu mi v Goldtime vyčíslili na necelejch 7000, což jsem rovnou zavrhnul, protože dát za opravu skoro 10 let starejch hodinek 2/3 ceny novejch mi přijde úplně iracionální.

Na druhou stranu, ty hodinky se mi pořád líbí, baví mě na ně koukat a i když jsem naživo žádnou potencionální náhradu ještě neviděl, žádný mě podle obrázků ani moc nelákají, tohle prostě byla láska na první pohled a pořád trvá, takže mě přecejen napadlo, jestli to nenechat opravit. Např. 52E se porád dají pořídit nový, tyhle jsem nikde nenašel.

Takže dotaz zní, nedá se někde sehnat celej novej strojek za normální peníze? Já je tenkrát pořídil za cca 11500, přičemž tady se v tý době prodávali o 10 víc (52E, tyhle pokud vím tady nikdy v prodeji nebyly, ale vnitřek je stejnej) , v cenách jsme teda před světem rozhodně napřed....

Nebo číhat na nějaký hodně jetý 52E? To se mi ale při jejich kvalitě zdá jako slepá ulička, ty moje mají za sebou cca 9 let denního používání za všech podmínek a žádný velký optický vady nevykazujou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale ty jsou čistě tmavý, mě se prostě pořád líbí ta kombinace s tou bílou, kromě ceny to byl důvod, proč jsem je tenkrát kupoval přes net z ciziny. Tady tenkrát už taky šly koupit za rozumný peníze, ale jen tyhle co si posílal, já mám tyhle a kdyby šly koupit nový, vůbec neváhám.

 

as4020-79e-png.1541866

Upraveno uživatelem (Miloš)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukni ještě sem

AS4020-52E (citizenky.cz)

ale jestli je ten obchod funkční netuším, mají tam i jiné modely a některé deklarované skladem

Citizen (citizenky.cz)

Taky by mě zajímalo, co se na tom strojku rozbilo a jestli by to šikovný hodinář nedokázal opravit jinak, než výměnou celého strojku.

Zkus se obrátit s dotazem třeba na Onyx Jihlava, Ruda a jeho tým jsou opravdu šikovní. - viz sekce pomoc s opravou hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to klidně možný, protože jsou fakt dobrý.Pokud by za to byl novej strojek, tak asi neváhám, ale jedná se o opravu tohohle, což mi přijde dost.

 
1.Celková demontáž
2.Kontrola jednotlivých mechanických dílů
3.Kontrola jednotlivých elektronických dílů
4.Čištění jednotlivých dílů
5.Výměna vadných dílů
6.Celková montáž, namazání, seřízení
7.Kontrola parametrů daných výrobcem
Asi zkusím napsat přímo do Citizen, jestli ho umí dodat, pokud ne, asi spíš koupím ty 52E a nechám si tam přendat ty bílý věci...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za tipy, ale výběr jinejch je až poslední možnost, ty černobílý jsou celkem hezký, ale bál bych se tý povrchový úpravy, aby pak nebyly otlučený, přecejen je nosím denně a sem tam s nima o něco štrejchnu. Psal jsem do německa, jestli jsou schopný dodat ten strojek a za kolik, odpověď zatím nemám, ale podle zkušeností s jinejma věcma, je tam spousta věcí levnějších... Včetně celejch hodinek. Pokud to nedopadne, asi budu hledat bazarový 52E a dám ze 2 kusů udělat jedny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, tombas napsal:

Proč napřed nezkusíš toho hodináře?  Otevřít, zdiagnostikovat a udělat odhad ceny by snad neměl být problém. Ale znovu opakuji hodináře, ne měniče celých strojků, to je snad až ta úplně poslední možnost.

To samozřejmě zkusit můžu, musím je ale nejdřív vyzvednout. S autem se to asi úplně srovnávat nedá, ale taky jsem už zachránil pár motorů, který pak v pohodě fungovaly za zlomek cený novýho z  autorizáku, kterej si opravu vůbec neuměl představit. Nicméně z toho seznamu úkonů z goldtime nemám pocit, že by chtěli měnit strojek, vymění to co bude poškozený a ikdyž to předem nedefinovali, bude to stát 6700 i kdyby to byly 2 kolečka...Aspoň tak jsem to pochopil já. A protože už dorazila odpoveď z německa, tak je to asi oficielní postup, protože to nacenili úplně stejně o něco míň, ale když vezmu poštovný, je ten rozdíl zanedbatelnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den, jsem tu nová, objevili jste opravdu nekoho spolehliveho na "opravu a radu" vodotěsných eco drive Citizen. Už rok blbnou, zpomalí a zastaví se. Řekli, ze je mam dat na světlo( což nechápu, když jsou na pohyb ruky) v době covidu 😞

Byl to model asi za 14t,sehnala jsem za cca půlku. Fungovali skvěle přes 10 let. 

Moc děkuji za jakoukoliv radu. Hezký den 😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eco drive jsou skutečně na světlo, jinak já zatím nic, jsou v onyxu, což mi připomíná, že bych tam mohl zavolat jak to vypadá... Jinak pokud je světlo už neoživí a nic se jim mechanicky nestalo, můžeš nechat vyměnit jen ten článek, což by měl zvládnout téměř kdokoli, např Koscom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pepino777 napsal:

Pokud je to eco drive, tak jsou na světlo. Hodila by se fotka, nebo referenční číslo modelu, které bývá napsáno na dýnku. 

Dobrý den, jsem tu nová, objevili jste opravdu nekoho spolehliveho na "opravu a radu" vodotěsných eco drive Citizen. Už rok blbnou, zpomalí a zastaví se. Řekli, ze je mam dat na světlo( což nechápu, když jsou na pohyb ruky) v době covidu 😞

Byl to model asi za 14t,sehnala jsem za cca půlku. Fungovali skvěle přes 10 let. 

Moc děkuji za jakoukoliv radu. Hezký den 😊

20220207_202359.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud to tu mohu využít... Moje první lepší hodinky Citizen Nighthawk (BJ7000-52E) staré více jak 12let. Už je nenosím ale ležely stále na světle, ne v šuplíku. Zastavily se, předpokládám že odešel kapacitor. Jejich hodnota je v podstatě na nule, ale přecijen, stále se mi líbí a první trošku lepší hodinky. Rád bych je nechal opravit. Neumí někdo poradit okolí Teplic, Ústí, Mostu abych se netrmácel do horoucích pekel. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...