Přejít na obsah

Jake jsou Kamasu?


Bambulovich

Doporučené příspěvky

Mám od 2018 na nejběžnější trvalé nošení Orient Mako II (USA verzi, prý se nějak liší) a mám je velmi rad. 
 

narazil jsem na Orient Kamasu, a přijdou mi lákavé. Jake jsou vaše zkušenosti? Jak vypadají naživo? Proč ano proč ne? Ceny v USA jsou kolem $230 což je ok. Chci je? Jakou barvu toho cifru mate? Viděli jste je naživo v různé barvě? Mají nějaký problém? Je něco proč je nebrat, kromě toho, ze jsou až příliš podobné těm mako 2? 
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja mam modre a zelene kamasu. Su to super univerzalne hodinky - 200m vodeodolnost, day-date, dobra citatelnost, zafir, paradna lumi ... Slabsie miesto je original tah, ale vzhladom na cenu je ok a mala korunka, ktora sa horsie srobuje. Inak mozem len odporucit. Mimochodom, nedavno vysla nova verzia a okruhlimi indexami a inymi farbickami ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, pauliej napsal:

Ahoj, ja mam modre a zelene kamasu. ... Slabsie miesto je original tah, ale vzhladom na cenu je ok a mala korunka, ktora sa horsie srobuje. ...

co je spatne na tom tahu? A z tech modrych resp zelenych, ktere jsou hezci? proc? ma ten cifr nejaky gradient, nebo sunburst? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamasu jsem chvilku měl, hodinky to nejsou špatné, lumi celkem funguje, strojek odpovídá ceně (dělaly mi cca 10+/den) jen mě štvala luneta, která se strašně rychle poškrábe a malá korunka se kterou se blbě manipuluje. Si člověk řekne, že nějaká malá korunka je prd problém, ale když si navykneš u seika sem tam v průběhu dne přes (velkou, hrubě vroubkovanou) korunku přejet jestli se nepovolila, tak tě u kamasu ta malá a hladká korunka začne štvát.....

 

Ale abych přiznal pravdu (ano říkali mi to), jen co jsem je prodal, začlo mě to štvát, protože za tyhle peníze těžko seženeš lepší tooly. 

 

Za mě jsou na tahu špatně plechové koncovky (takže chrastítko), jinak celkem ok. Měl jsem jen zelené a trochu měl štval jiný odstín na lunetě, než byl na cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Jirka Cech napsal:

co je spatne na tom tahu? A z tech modrych resp zelenych, ktere jsou hezci? proc? ma ten cifr nejaky gradient, nebo sunburst? 

Tah je za tu cenu v poriadku - ma plechove koncovny aj pracku tak sa ludia na to stazuju. Ja mam modre na tahu a v pohode, zelene mam na gume v lete a na kozi v zime.Dobry tah sa da kupit od strapcode a ten ich posunie na iny level. Tazko posudit, ci su krajsie zelene (je to taka petrolejova farba), alebo modre. Maju pekny sunburst efekt - v tieni su skoro az cierne, ale na svetle, alebo slnku maju krasne syte farby. Najlepsie vidiet osobne, alebo pozri videa. Ta nova verzia ma ine farby ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám čerstvý kamasy od Ježíška. Jsou zelený, ale jen na denním světle, při umělým světle jsou hnědý, modrý, černý atd. Indexy svítí o sto šest, i po pěti hodinách jsou čitelný. Safírový sklo je utopený pod úrovní lunety, což se mi líbí, protože je chráněný.  Tah má plechový koncovky, což se mi nelíbí, chrastí to a mám obavy co budou dělat časem stěžejky, jestli se nebudou ohýbat. Korunka je fakt titěrná, byl jsem zvyklý na Vostoky amfibie, takže je to podstatný rozdíl. Navíc je chráněná pouzdrem, takže ta manipulace je fakt špatná. Ještě že u automatů není až tak častá. Přesnost jsem ještě výrazněji nezkoumal, jen vím, že za čtyři dny 8 sekund do plusu, což je dost dobrý. Víc po týdnu napsat nemůžu, jen že jsou fakt hezký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam rok zelené, o ťahu už písai ja ich primárne nosím na NATO takze to ma netrápi, Malá "klzká" korunka taký velký problém pre mňa nie je nakolko ich nastavujem max raz za týžden až dva. a zvykol som si.

Lunetu som mierne škrabol ked som niesom skrinu po schodoch:-) ale zafír je stále ako nový čo je ich veľke plus.  Čo ma však viac trápi že asi po pol roku prestala luneta cvakať po 120 dielikoch a teraz je to len každý druhý (už sa o tom niekde čítal ) pod lunetou su dva zúbky a jeden sa asi zničil.  Akurát že mi skáče presne medzi indexami 😞   no predali sa tisíce a tak to asi je skôr náhoda

Presnosť bola na začiatku 2,5s do plusu pomaly sa zmenšuje a teraz po ruku asi 1,5s do minusu ked ich nosím tak stále bez odkladania. Svietia dobre, v noci nieje problém odčitať čas. 

Citelný chod rotora pokial maš MAKO poznáš. 

v jednom eshope ich maju sa cca 210€ tam som ich kupoval ja ja neviem či je tu povolené dať linky. Za tie prachy si možno kupim aj červené

tá zelená je skoro až čierna vyzerá dobre, 

12.thumb.jpg.bae64d15cecbedcf14d33c393d902527.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koupil jsem si Kamasu včera, z druhé ruky, ale stav, troufnu si říct 9,5/10. Ještě v záruce. Za 4000 Kč, klasický impulsivní nákup po nějaké té skleničce, kde na mne vykoukly na FB Marketplace. Po 7 letech, co jsem nosil prakticky jen smartwatche (nejdřív Apple, pak Garmin). A sakrapráce, jsem z toho úplně nadšený a už celý den brousím po Chrono24 🙂. Mám zelené, barva na lunetě i cifru je krásně stejná a stejně proměnlivá podle světla. Vlastně mi vůbec nevadí, že každý hovor a každá zpráva se mi hned neobjeví na ruce. No a co. Takže tuším, že poslouží jako vstupní droga, resp. nástroj relapsu (kdysi jsem měl Longines Master Collection Chrono 42). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Za mňa výborné hodinky za skvelú cenu...mal som modré, červené a čierne a mne sa osobne najviac páčili čierne.

Náramok aj korunka sa dajú prežiť, aj keď to nie je žiadna hitparáda. U všetkých troch mi strojček šľapal v pár sekundách za deň, takže super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred chvíľou objednáme petrolejove zelené . Červené už mám doma, čiže viem do čoho idem "zas" okrem farby. Novšie modely sa mi moc nepáčia kvôli gradient cifru. Mimochodom ta "zelená" je moja najobľúbenejšia farba tak sa teším . Kľudne by mohli byť ako jediné v domácnosti. Škoda, že pri ostatných kúskoch budú na ruke sporadicky...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...