Přejít na obsah

Etika pro čínomily


Doporučené příspěvky

Dobrý, ale on je pojem homage účelově zneužíván. Homage vždy bylo historické věrné ztvárnění nedostupného historického modelu. Ať už výrobcem, nebo fanoušky. To je hodně něco jiného, než okopírovat 1:1 současné suby, dát na to svůj nápis a holedbat se nějakým homage. Asi si někteří moc rádi povídáte, jelikož tu není moc o čem. I jedinec mdlé inteligence za tím vidí nekalý obchodní model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 219
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, km.kmk napsal:

Sláva, konečně to někdo trefil a popsal. Jen bych k té pokore požadované od členů byl i za sebereflexe majitele. Ono apriori homage nazývat mrdkama, sračkama, jebkama, a čínské vlákno označit žlutým trojúhelníkem, to není úplně hodno respektu. A pokud není v pravidlech prodejní sekce uvedeno no china, a po smazani inzerátu dostaneš nálož a jsi odeslán do hajzlu, také ne. To ať to radši zakáže úplně. Akorát vytváří konflikty. A to fakt nejsem milovník china. Mám vše, swiss, Elton, a je mi to jedno. Ať si každý nosí co chce, když to není fake/fake. Ale tak to mám já, někdo musí nastavovat pravidla a pak je vymáhat. 😂 

Zde si dovolím oponovat, označení Čínské sekce žlutým trojúhelníkem s varováním nepotřebuje být hodno respektu, protože respekt máš zpravidla k věcem, které někdo vymyslel a vytvořil, ne ukradl, zkopíroval a za jediným účelem a to finančním ziskem vyprodukoval, aniž by tvůrce díla souhlasil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tikal napsal:

 

Co se týká témat zakázat/tolerovat, to je v rukou majitele fóra, který to tu všechno platí.

 

Ano, s tímto na 100% souhlasím, jen to vyjádření co se smí a nesmí musí být srozumitelné. Teď mi přijde, že se úroveň "tolerance" skokově mění v čase dle rozpoložení majitele. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tikal napsal:

Myslím, že bude potřeba doplnit do pravidel sekce prodej-výměna, že je nulová tolerance k prodeji Čínských a jiných vykrádaček a je po problému.

Pravda je, že ne všichni nositelé "homáží" chodí do Čínomilného vlákna, takže si myslím, že je toto opatření zcela na místě.

Zákaz prodeje fejků je jasný, tam je to předpokládám bez diskuze.

Co se týká témat zakázat/tolerovat, to je v rukou majitele fóra, který to tu všechno platí.

Každá sranda něco stojí, takže trocha pokory, při dodržování nastavených pravidel, zejména pokud chci něco využívat zdarma, je dle mého názoru malá cena.

Pokud to nejde překousnout, tak bohužel...

Prosím tě, samozřejmě že po problému to nebude, protože opět se vrátí k věčné hádce zda jestli Davosa/Steihard/Ginault GMT/Suby budou OK a ty SM/Addies/etc nebudou. A když ty homážky budou vykrádačky několika hodinek, tak to bude ok nebo ? Co všech ty Seiko mody, nemyslím, že tvůrce modů nemají licence od Seika nic vyrábět či prodávat.

A ani moc nedivím km.kmk rozhorčení, není to zas tak dlouho, co Tisell byl chválen jako konečně neČína, co má slušný produkty atd. a teď se za to maže inzeráty kvůli vnitřní nastavení majitele fora. Když se tu objeví FFF mod Seiko, bude též smazán ?

 

Za mě jakožto Čínomil, říkám to znovu a znovu, jestli je tu pocit, že Čínské hodinky nic nepřispěje, akorát to většině jen zvedá žaludek, tak ať se to celý smaže a basta. Necháme-li  to tady, tak ať to žije vlastním životem, komu se nelíbí, ať tam nechodí a nemá furt ty stejný debilní kecy

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Tikal napsal:

Zde si dovolím oponovat, označení Čínské sekce žlutým trojúhelníkem s varováním nepotřebuje být hodno respektu, protože respekt máš zpravidla k věcem, které někdo vymyslel a vytvořil, ne ukradl, zkopíroval a za jediným účelem a to finančním ziskem vyprodukoval, aniž by tvůrce díla souhlasil...

Asi jsem tě precenil. Přečti znova, respekt nebyl vztahovan k něčemu ale někomu.... Nazývat sra.kami...... není hodno respektu toho jedince.  Ale vidím, že každý si najde to své a to ti tam svítí a  toho se držíš jak ves košile. Ostatně jako u všeho. Zkus někdy přečíst raději  dvakrát. 😂 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, xvoloda napsal:

Ano, s tímto na 100% souhlasím, jen to vyjádření co se smí a nesmí musí být srozumitelné. Teď mi přijde, že se úroveň "tolerance" skokově mění v čase dle rozpoložení majitele. 
 

Je to tak, majitel asi sám nemá jasno, co chce, tak povoluje a zakazuje ode zdi ke zdi, aniž by to dotáhl do konce v pravidlech. Pak místo aby uznal, tak se ohání vulgarismy a čeká na podporu podobně smýšlejících samozvaně "mojepravda" fanatiků. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, miguel napsal:

Nesuhlasim. Nevidim tu vela “moje pravda” prispevkov. Skor tu vidim diskusiu, co s tymto problemom urobit. A zacnime od toho, ze sa musime zhodnut na fakte, ze na tomto fore nechceme fejky. 

Nikde jsem nepsal "vela", to sis tam domyslel. Nebo?  Ani "mojepravda" příspěvky, nýbrž "mojepravda" fanatici. 

A ty začni od toho... Drž se   psaného textu 😂

... Pak místo aby uznal, tak se ohání vulgarismy a čeká na podporu podobně smýšlejících samozvaně "mojepravda" fanatiků..... 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, miguel napsal:

OK, ak sa chceme drzat pisaneho textu, skusme sa zhodnut na to, ze tu NIKTO nechce fejky. Fejky v akejkolvek podobe.... 

Suhlasis s tym?

Historický zazito tu bylo fake je fake, nemá cenu popisovat. 

A pak jsou inspirace, větší či menší, nebo dokonale s jiným brandem. To fake nebyly a nejsou třeba z pohledu toho, že se normálně legálně prodávají v hodinarstvich, na cz eshopech atd. Pokud by to byly nezákonné fake, tak by to asi nešlo. 

To že někdo kopírku považuje za fake já neovlivní a je mi to i jedno. Ale ať je to tedy v pravidlech prodejní sekce. Kup si v krámě hodinky ale na chnmg s nimi nelez. Ok. Ale jeden týden napsat china ok a druhý týden beze slova mazem a jdi do hajzlu. To je u mě hodně nízké, nekonzistentní a také nekonsenzualni. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, km.kmk napsal:

Asi jsem tě precenil. Přečti znova, respekt nebyl vztahovan k něčemu ale někomu.... Nazývat sra.kami...... není hodno respektu toho jedince.  Ale vidím, že každý si najde to své a to ti tam svítí a  toho se držíš jak ves košile. Ostatně jako u všeho. Zkus někdy přečíst raději  dvakrát. 😂 

Líbí se mi, jak hned přejdeš do osobní roviny, i když to není osobní /alespoň u mě/.

Možná jsem to mohl napsat srozumitelněji... Já měl na mysli hlavně respekt k autorskému dílu, to je pro mě to podstatné a domnívám se i hlavní problém a spouštěč všech dalších sporů.

To jak se Bert vyjadřuje, je jeho věc a jelikož ho nemám potřebu vychovávat, zejména na jeho dvorku, tak to neřeším, to si vyřeš s ním.

 

před 55 minutami, TomNguyen napsal:

Prosím tě, samozřejmě že po problému to nebude, protože opět se vrátí k věčné hádce zda jestli Davosa/Steihard/Ginault GMT/Suby budou OK a ty SM/Addies/etc nebudou. A když ty homážky budou vykrádačky několika hodinek, tak to bude ok nebo ? Co všech ty Seiko mody, nemyslím, že tvůrce modů nemají licence od Seika nic vyrábět či prodávat.

A ani moc nedivím km.kmk rozhorčení, není to zas tak dlouho, co Tisell byl chválen jako konečně neČína, co má slušný produkty atd. a teď se za to maže inzeráty kvůli vnitřní nastavení majitele fora. Když se tu objeví FFF mod Seiko, bude též smazán ?

 

Za mě jakožto Čínomil, říkám to znovu a znovu, jestli je tu pocit, že Čínské hodinky nic nepřispěje, akorát to většině jen zvedá žaludek, tak ať se to celý smaže a basta. Necháme-li  to tady, tak ať to žije vlastním životem, komu se nelíbí, ať tam nechodí a nemá furt ty stejný debilní kecy

 

Právě to je to slovíčkaření, myslím, že každý ví, nebo alespoň tuší, kde je ta hranice.

Pokud ne, tak je tu majitel fóra a jsou tu moderátoři, se kterými nemusiš souhlasit, ale jsi dobrovolně v prostoru, kde platí nejaká pravidla. To je celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tikal napsal:

Líbí se mi, jak hned přejdeš do osobní roviny, i když to není osobní /alespoň u mě/.

Možná jsem to mohl napsat srozumitelněji... Já měl na mysli hlavně respekt k autorskému dílu, to je pro mě to podstatné a domnívám se i hlavní problém a spouštěč všech dalších sporů.

To jak se Bert vyjadřuje, je jeho věc a jelikož ho nemám potřebu vychovávat, zejména na jeho dvorku, tak to neřeším, to si vyřeš s ním.

 

Právě to je to slovíčkaření, myslím, že každý ví, nebo alespoň tuší, kde je ta hranice.

Pokud ne, tak je tu majitel fóra a jsou tu moderátoři, se kterými nemusiš souhlasit, ale jsi dobrovolně v prostoru, kde platí nejaká pravidla. To je celé.

Autorská práva respektuji také, ale o tom to přeci není. Steinhart 100%kopie  designu ne loga ano, ale Čína 100% kopie designu ne loga jeden týden ano a druhý ne? Mně vůbec nevadí, když to celé zakáže, ale ať je jasno. Tyhle sem tam názory, a pak ještě arogance, to dělá jenom zmatek a tyto putky. 

Fake je u mě nezákonné kopie, pokud chrono shop a spousta dalších obchodu prodává nezákonné kopie, tak ano, jsou to všechno fake. Ale já si to nemyslím. A pokud někdy někdo něco návrh, co preckalo věky a už se nedělá, tak když to nemá ochrannou známku nebo užitý vzor, tak no problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, km.kmk napsal:

Historický zazito tu bylo fake je fake, nemá cenu popisovat. 

A pak jsou inspirace, větší či menší, nebo dokonale s jiným brandem. To fake nebyly a nejsou třeba z pohledu toho, že se normálně legálně prodávají v hodinarstvich, na cz eshopech atd. Pokud by to byly nezákonné fake, tak by to asi nešlo. 

To že někdo kopírku považuje za fake já neovlivní a je mi to i jedno. Ale ať je to tedy v pravidlech prodejní sekce. Kup si v krámě hodinky ale na chnmg s nimi nelez. Ok. Ale jeden týden napsat china ok a druhý týden beze slova mazem a jdi do hajzlu. To je u mě hodně nízké, nekonzistentní a také nekonsenzualni. 

Clovece, vytiahnut od Teba jednoduche ano/nie je tak tazke, ako od ceskoslovenskych politikov. Ale, ak teda suhlasis, ze "fake" hodinky tu nechceme, je to polovica uspechu. A teraz treba zadefinovat, za co budeme povazovat "fake".

 

Inak, suhlasim s @Tikal , ze hned prechadzas do osobnej roviny. Skusme diskutovat vecne, ved sme predsa na fore gentlemanov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, miguel napsal:

Clovece, vytiahnut od Teba jednoduche ano/nie je tak tazke, ako od ceskoslovenskych politikov. Ale, ak teda suhlasis, ze "fake" hodinky tu nechceme, je to polovica uspechu. A teraz treba zadefinovat, za co budeme povazovat "fake".

 

Inak, suhlasim s @Tikal , ze hned prechadzas do osobnej roviny. Skusme diskutovat vecne, ved sme predsa na fore gentlemanov...

To už dávno není fórum gentlemanov, stáří bardi jsou již dávno pryč a nové vedení z toho udělalo toto. Nenalhavej si, že staré dobré časy stále platí. Noví lidé, nové značky, a nové pořadky. 😂 

Rovinu v jaké diskutují nech prosím na mě. Pokud ti to nevyhovuje, nikdo tě nenutí. Dík. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, km.kmk napsal:

Autorská práva respektuji také, ale o tom to přeci není. Steinhart 100%kopie  designu ne loga ano, ale Čína 100% kopie designu ne loga jeden týden ano a druhý ne? Mně vůbec nevadí, když to celé zakáže, ale ať je jasno. Tyhle sem tam názory, a pak ještě arogance, to dělá jenom zmatek a tyto putky. 

Fake je u mě nezákonné kopie, pokud chrono shop a spousta dalších obchodu prodává nezákonné kopie, tak ano, jsou to všechno fake. Ale já si to nemyslím. A pokud někdy někdo něco návrh, co preckalo věky a už se nedělá, tak když to nemá ochrannou známku nebo užitý vzor, tak no problém. 

viz.má odpověď TomNguyen

Dál nemám k tématu co říci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Tikal napsal:

viz.má odpověď TomNguyen

Dál nemám k tématu co říci.

Konečně 😂

Super je, jak když dojdou věcné argumenty pro ten váš fake fanatismus, tak nastoupí pravidla majitele a fóra. To je skvělé. 

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, km.kmk napsal:

Konečně 😂

Tak budu také osobní:

Přesně něco takového jsem od tebe čekal...

Staří bardi jsou pryč a ty přece nemáš důvod se snažit být na takhle pokleslém fóru za gentlemana a snažit se pozvednout zdejší mravy a úroveň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, miguel napsal:

OK, ak sa chceme drzat pisaneho textu, skusme sa zhodnut na to, ze tu NIKTO nechce fejky. Fejky v akejkolvek podobe.... 

Suhlasis s tym?

Fake NE

Fake v jakékoliv podobě... To je právě úhel pohledu a předmět diskuse a definice. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...