Přejít na obsah

Laco Bell X-1


Chronopetr

Doporučené příspěvky

Srdečně zdravím fandy Laco,

dlouho okukuji pilotky, ale pořád kroužím a ne a ne se vyloupnout ty jediné pravé, co bych musel mít. 

Teď jsem za zajímavou cenu viděl jedny jeté Bell X-1. A teď to přijde...na netu se pohybují pod stejným názvem i referencí 681907 dva typy pouzder! Jedno s ochranou korunky, druhé bez!

Nevíte, co to má být? Oboje PVD, 42 mm, automatika, zkrátka vše sedí, jen jednou bez ochrany, podruhé s!

Přece kdyby se jednalo o novou řadu nebo jakýkoliv upgrade, případně speciální edici, nemohlo by to mít stejné referenční číslo...!?

Moc děkuji za jakýkoliv postřeh. 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Díky za reakci. No mám to stejně, bez korunky by byla jasná volba. Jen se mi do toho nějak nechce jít, když nevím důvod těch dvou pouzder. Přijde mi to takový nedůvěryhodný, vyhodit do světa jedny hodinky se stejným označením, ale dvěma provedeními. Budu pátrat dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a je to tady, kopíruji komplet odpověď z Laco:

Thank you for your message and your interest in our brand Laco, especially in our Laco “Bell X-1”.

 After we changed the case construction in 2016, you can still find some old pictures online. The current version of our "Bell X-1" now has a crown protection.

 Right, the reference number and the name has remained the same.

So we're sorry, if this has caused you any confusion.

 If you need any further assistance, please don’t hesitate to contact us again.

 Best regards and a great remaining week

Sebastian

 

Mit freundlichen Grüßen/ with kind regards
Sebastian Maziossek

Vertriebsleiter/ Head of Sales

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nóóó, koukejme se na to. Díky za zprávu. V podstatě to znamená, že všechny prodávané kusy bez ochrany korunky jsou nejpozději z r. 2016, tzn. více než 5 let staré.

To asi není nejlepší pro samotný strojek, mazání atd. 🤔 Stejně nerozumím tomu, proč takové pěkné jednoduché pouzdro musí "pokazit" ochranou korunky. Z praktického hlediska je to ale samozřejmě +, korunka bez ochrany je docela na ráně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak logičnost vysvětlení mě uspokojila, že k tomu mají jednoznačné vysvětlení - do 2016 bez - od 2016 s ochranou. Jak píšeš  určitě je k tomu vedl ten záměr ochránit velkou korunku náchylnou k úrazu. Na druhou stranu kolik pilotek má ochranu? A vůbec těch modelů, které vychází nebo vzdávají hold předchůdcům, případně odkazují na nějaké historické události? Priorita korunky u pilote je ovladatelnost na bundě, v rukavicích..., ochrana už tomuto může vadit.

No, nevím, dle mého, pokud nutně chtěli hodinky s ochranou korunky, měli to spíš vymyslet jako uplně nový model. 

No nic, máme jasno. Asi je tu nikdo nemá, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ze zvědavosti jsem se mrknul a protože další dva zástupci téhle oslavné série cockpitových hodinek ochranu korunky měli hned, tak je detektivní otázka, proč tenhle model Bell x-1 ne ...ale to jen že zvědavosti😎

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...