Jump to content

Renovace Glahutte 17 Rubis


Arne

Recommended Posts

Zdravím všechny, pročetl jsem fórum a rád bych někoho požádal o radu s možnou renovací hodinek Glahutte 17 Rubis. Často zde píšete o panu A.Stoppokovi přímo z Glashütte. Ten, ale pravděpodobně 10 let zpátky skončil a na adrese je dnes úplně někdo jiný. Poradí někdo nejlépe českého hodináře v okolí Prahy nebo nejlépe směřovat do Němec?

Předem díky za rady 

20211217_220412.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak Tě tu vítám. Nepíšeš,zda fungují či nikoliv !? A také nevíme,co bys chtěl renovovat ? Pouzdro vypadá,že už má něco za sebou,číselník /možná/ nebude tak hrozný,z této fotky těžko říct. Asi bych šel cestou nejmenšího odporu,teda sehnat nové pouzdro /celé hodinky/,nechat udělat servis a předělat do nového kabátku.Pohlídat si nějaké ty aukce na Aukru, Ebay či tak někde.

Link to comment
Share on other sites

Děkuju za uvítání. Hodinky jsou funkční. Natáhnu, strojek začne tikat. Jakmile dojede vteřinovka na jednu z ostatních ručiček, tak se zasekne. Sklíčko je KO. Pouzdro vypadá bez poškození nebo prasklin. Po přeleštění by mělo být ok. 

20211217_220415.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pokud je pouzdro v pořádku,tím lépe,nemusíš nic shánět.Pak jen "trochu" ( víc) lázeňské péče, nové sklo , vyčištění, promazání, seřízení a trochu " poléčit" ( přihnout) ručky. Tož ať se daří.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravím, už jsou u hodináře. Hodinář na mě vytáhnul ty samé a také měli červenou vteřinovku. Sklíčko prý vymění a překvapivě uvnitř strojek kal 70.1. Oba jsme čekali kal.69.1.

Tak uvidím, jak se to vyvine. Každopádně díky za rady a postřehy.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...