Přejít na obsah

Máte někdo zkušenost s čínským turbem?


Doporučené příspěvky

Hezký článek s jednoznačným poselstvím, z hlediska dlouhodobé přesnosti hodinek nemá význam...

V dnešní době má tourbillon své místo, pokud chce hodinář předvést svou zručnost, umění a cit pro miniaturizovanou mechaniku a vyniknout z davu

https://www.hodinkee.com/articles/does-the-tourbillon-have-any-real-benefits-in-a-wristwatch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenost jenom s jiným čínským tourbillonem, typové označení bohužel neznám. Mám ho již řadu let, sice ty hodinky nosím málo, ale strojek se rozhodně nerozpadl. Prošel už i servisem, ten si stěžoval jen na nesprávné (přehnané) namazání.

O vyhozených penězích by se myslím dalo mluvit u většiny hodinek probíraných tady na fóru (stejně jako u jiných koníčků) a nechtěl bych se pouštět do debaty, jestli člověk víc peněz vyhodí zakoupením čínského, nebo švýcarského tourbillonu.

tourbillon.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Josef01 napsal:

Ten článek odpovídá mezi řádky, tedy čínské turbo má nulovou hodnotu, je jedno za se rozpadne za týden nebo 5 let, slušně řečeno vyhozené peníze....

Ten článek říká mezi řádky že jakékoliv turbo má nulovou hodnotu. Tak jsem ho pochopil já tedy. Jediná hodnota turba je (teda alespoň pro mě), že se na něj podívám jak se pohybuje a chvíli na něm spočinu pohledem a budu se z něj těšit jako z kousku mechaniky který "žije". Nezáleží na původu, ale vypracování. Aby chodil a dalo se na něj obdivně koukat. Tedy aby na něm nebyly nějaké pohledové kazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, PavelK napsal:

Mám zkušenost jenom s jiným čínským tourbillonem, typové označení bohužel neznám. Mám ho již řadu let, sice ty hodinky nosím málo, ale strojek se rozhodně nerozpadl. Prošel už i servisem, ten si stěžoval jen na nesprávné (přehnané) namazání.

 

 

Díky za info. Neměl bys ještě foto i druhé tváře?

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta fotka není moje (omlouvám se, jestli to tak vyznělo), ale jde o stejné hodinky. Víc fotek je třeba tady nebo tady.

Zpracování pochopitelně není takové jako u hodinek o dva řády dražších, to snad nikoho nepřekvapí. Kdo se chce kochat jemně zpracovanými detaily, ať sáhne raději po švýcarské produkci. Ale pokud jde především o kochání pohybujícím se turbem, je takový strojek podle mě zcela vyhovující, a to za velmi příznivou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...