Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

Nejsou to sice nové přírůstky, ale dnes jsem si hrál s foťákem. Takže vlastně moje první pokusy o chronofoto. Všechny hodinky jsou funkční a pravidelně denně na střídačku používané. Sbírka malá, leč zachovalá...

 

Dominator - po pradědečkovi (1860 - 1923), stříbrné tříplášťové

Doxa - od strýce - nové nerez pouzdro z Eltonu, ručičky nově nabarvené (ale neuspokojivě) tamtéž

Hamilton - akvizice od člena Chronomag - outdoorové

Prim 55 - po dědovi - vyhřebelcovány v Eltonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a pak jsou tu jedny zelené primky z osmdesátých (akvizice od člena fóra), jedny chronografy s utrženou vteřinovkou (moc rád bych je měl provozuschopné), jedny Longines automat a hromádka v různém stavu použitelnosti, čekající třeba někdy na opravu. Ty Eterny by za to snad stály....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To LUK: to je divný, mě se ty fotky zobrazují kompletně a dobře. Ne, ty první nejsou k mání, jsou po dědovi. Pokud by byl zájem o těch skoro prostředních z poslední fotky, nebo o ty "skorodpilomaty" z poslední fotky, tak se jistě můžeme dohodnout, oboje chodí přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To LUK: to je divný, mě se ty fotky zobrazují kompletně a dobře. Ne, ty první nejsou k mání, jsou po dědovi. Pokud by byl zájem o těch skoro prostředních z poslední fotky, nebo o ty "skorodpilomaty" z poslední fotky, tak se jistě můžeme dohodnout, oboje chodí přesně.

Díky, oboje už mám, poslal jsem ti mail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jfk

díky za upozornění, já jsem je fotil v "kobce" z pauzáku se žlutým papírem v pozadí. Možná by stálo za to pouvažovat o tom, jak je nejlepší hodinky fotit. Nějaké tipy ?

 

to Mechano

Ano, je to pravda, dalo mi práci než jsem je od tetky dostal. Bohužel už byl ciferník takový pošahaný, tak nevím zda by bylo možné to vyrovnat. Doufám, že se domluvíme na návštěvu, jesou jedním adeptem na zásah...

 

to Tomasek

pardon, už jsem to opravil, díky !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jfk

díky za upozornění, já jsem je fotil v "kobce" z pauzáku se žlutým papírem v pozadí. Možná by stálo za to pouvažovat o tom, jak je nejlepší hodinky fotit. Nějaké tipy ?

 

to Mechano

Ano, je to pravda, dalo mi práci než jsem je od tetky dostal. Bohužel už byl ciferník takový pošahaný, tak nevím zda by bylo možné to vyrovnat. Doufám, že se domluvíme na návštěvu, jesou jedním adeptem na zásah...

 

to Tomasek

pardon, už jsem to opravil, díky !

Nemyslím, že by bylo špatně nastavené vyvážení bílé. Ty první hodinky (Nivea) mám doma a barvy vcelku odpovídají. To spíše pozadí z pauzáku je mizerné a fotka je mírně podexponovaná.

 

Hodinky (a vlastně každý detail) se nejlépe fotí pomocí (například) tohoto:

 

http://www.allegro.pl/item153494918_zarowk...hro_.html#photo

Tady je to ve velké studiovém provedení (jen pro ilustraci), ale dělají se i menší, které se v pohodě vejdou na kuchyňský stůl.

http://www.fomei.com/fomeinew/katalog.php?...ph=sls&class=25

Nemůžu, bohužel, najít fotku, kde by byl ten minitable znázorněn třeba i se světly, softboxy a podobně.

Malé (použitelné) ministudio pořídíš za pár korun. Světla seženeš v bazaru a bezstínové pozadí není nijak drahé.

 

Důležité je dobré světlo a dobré pozadí. Stativ je určitě výhodou. No a kvalitní makroobjektiv se také hodí (nebo alespoň apochromatické předsádky či mezikroužky). Ale to by bylo určitě na delší dobu, to tady všechno vypočítat.

 

Edit: Už jsem to našel. Ministudio v kufru. Prostřední obrázek

http://www.fomei.com/fomeinew/katalog.php?...lass=25&ss=1067

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jfk

díky za upozornění, já jsem je fotil v "kobce" z pauzáku se žlutým papírem v pozadí. Možná by stálo za to pouvažovat o tom, jak je nejlepší hodinky fotit. Nějaké tipy ?

 

to Mechano

Ano, je to pravda, dalo mi práci než jsem je od tetky dostal. Bohužel už byl ciferník takový pošahaný, tak nevím zda by bylo možné to vyrovnat. Doufám, že se domluvíme na návštěvu, jesou jedním adeptem na zásah...

 

to Tomasek

pardon, už jsem to opravil, díky !

2 Andres: To je jenom malá připomínka měl jsi špatně nastavené vyvážení bílé a nastavuje se to podle druhu osvětlení (žárovka, zářivka,atd.). Trošku se o to zajímám viz. odkaz na mé výtvory http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp...&galvis=5128848 . Jinak asi nejlepší je fotit s bílým pozadím pro lepší světlo. Taky jsem nedávno fotil hodinky a je to docela náročné není nad přímé světlo :o). Nehledě na to, že s focením maker zatím moc zkušenosti nemám takže nemohu nějak odborně radit :o). Ahoj jfk

 

2 NIGHTinGALE Co se týká vyvážení bílé poukazoval jsem na ty první žluté fotky ne ty s Niveou :o).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...