Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

Caute,

som tu novy a potreboval by som poradit. Povodne som si chcel kupit repliku Breitling Navitimer World z strojcekom ETA ale ked sa cena vysplhala na 20.000.- tak som sa zacal obzerat po niecom kvalitnom a znackovom. Povodne mi padli do oka Certina DS Podium Automatic. Pekny dizajn, zafirove sklicko, automaty a navyse strojcek Valjous 7750. Tak som sa vlastne dostal na toto forum, ale potom som tu objavil Hamilton Khaki  X-Wind Automatic, zafirove sklicko, automaty, strojcek Valjous 7750. Tak som sa rozbehol po hodinarstvach, a aby som to nemal jednoduche, tak mi tam este ponukli aj Citizen AV0030-60E a Citizen AS2031-57E. Sklicka maju zafirove, su ale quartz s Eco-Drive pohonom (napajanim). Obe Citizeny su cca. o 10.000.- lacnejsie. Potreboval by som poradit. Hlavne co sa tyka kvality, bezporuchovosti a presnosti. Lebo prave tie Citizeny mi boli nukane ako super presne. Kludne mozete aj nejake ine, ale v tejto cenovej relacii.

 

Dakujem,

Matrix44

 

Certina DS Podium Automatic vs. Hamilton Khaki  X-Wind Automatic vs. Citizen AV0030-60E vs. Citizen AS2031-57E

 

http://img119.imageshack.us/img119/6498/ce...automatibn7.jpg http://img520.imageshack.us/img520/6986/ha...indautomrj1.jpg http://img520.imageshack.us/img520/7208/ci...0ecustomdy1.jpg http://img251.imageshack.us/img251/663/cit...7ecustomfy6.jpg

Nejvíce se mi líbí certiny. Mají z uvedeného výběru nejjednodušší design. Sice mají kovový tah, což není moje gusto, ale to už je můj problém. Jinak pokud je tvým požadavkem přesnost, jdi do citizenů. Kvalitní budou z výběru snad všechny hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za rychle reakcie. Mne sa tiez pacia najviac Hamiltony, potom Certiny, a tiez tie letecke Citizeny AS2031-57E. Trosku sa bojim tej velkosti. Vzdy som tuzil po automatoch a Valjous 7750 je fantasticky strojcek, lem zaujimalo ci ste nepoculi nieco o spolahlivosti, pripadne ci niekto kto ich ma, ake ma skusenosti. Cim viac nazorov, tym sa mi bude lepsie rozhodovat.

 

Inac tie Hamiltony chcem s kovovym remienkom, len som nezohnal kvalitnu fotku, tak som pouzil tuto.

 

Este raz dakujem,

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za rychle reakcie. Mne sa tiez pacia najviac Hamiltony, potom Certiny, a tiez tie letecke Citizeny AS2031-57E. Trosku sa bojim tej velkosti. Vzdy som tuzil po automatoch a Valjous 7750 je fantasticky strojcek, lem zaujimalo ci ste nepoculi nieco o spolahlivosti, pripadne ci niekto kto ich ma, ake ma skusenosti. Cim viac nazorov, tym sa mi bude lepsie rozhodovat.

 

Inac tie Hamiltony chcem s kovovym remienkom, len som nezohnal kvalitnu fotku, tak som pouzil tuto.

 

Este raz dakujem,

Matrix44

Taky se přikláním k hodinkám Hamilton. Jsou nádherný a pro mne by to byla jasná volba. Ahoj jfk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze velkost je podla Vas OK ? Chcel som velke hodinky, ale mam pocit ze ked ich budem mat na ruke, tak ked niekde pridem, tak si vsetci najskor vsimnu moje hodinky, a az potom sa pozru na mna :)

A este otazocka, aku mate skusenost s tou presnostou ? Vraj automaty meskaju za tyzden cca. 40 sek. ? To asi plati pri nejakych lacnych, ale snad Valjous 7750 je kvalitny strojcek, tak dufam ze nie.

 

 

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdy se divim, co se na tech Filipinach vsechno nenajde.

 

Seiko 6105-8110. Rok vyroby 1974.

 

Dneska by uz sice by uz Veitnamskou valku neprezily, v testovani vodotesnosti neobstaly, ale vypadaji porad vyborne. Taky jsou po kompletni renovaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gratuluju, vypadají moc pěkně... to sklíčko bylo i původně takhle zbroušené?

To se taky snazim zniistit. Na nakterych fotkach ano, na nekterych ne. Vrta mi to hlavou, ale nejak mi nesedi predstava, ze by tam pasovalo nejake jine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne foto, a pekne hodinky. Bohuzial som tieto Certiny nikde na zivo nevidel, takze som ich ani nemohol vyskusat. Na ruke som mal DS Podium ale v Quartz prevedeni. Tieto vyzeraju byt vacsie. Nevies su aj v skutocnosti vacsie, alebo len hrubsie ? Este by si mohol napisat ako dlho ich mas, ako si spokojny, ako idu presne, co bolo v baleni... ved vies co by nas mohlo zaujimat. Remienok si mal original kovovy, alebo kozeny, a preco si ho menil ? Nikde som nenasiel ich presnu velkost. Este by ma zaujimalo ci mi vies potvrdit ze maju strojcek Valjoux 7750. Na strankach Certiny su uplne biedne informacie :/

 

Dik,

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že velikostně jsou stejné, ale na beton to nevím. Jinak já mám poměrně malou ruku takže mě tato velikost vyhovuje, Certina nikde velikosti neudává, ale toto je prům.bez kor.40mm, co se týká spokojenosti tak max., vypadají, velmi decentně, ale na druhou stranu upoutají, mají velmi dobře zpracovaný ciferník do nejmenších detailů a kdykoli na ně kouknu tak je na co se dívat.

Tři ciferníčky mají v sobě soustředné kružnice, povrch zbytku ciferníku je černý sametově lesklý, dny a datum jsou stříbrně orámovány na pozici 2,4,8,10 jsou arabské číslice a zbytek indexy, sklíčko je safírové, vodotěsnost 100m a ze spodu průhled na nádherný strojek valjoux7750. Po zaběhnutí mi dělají 6-8 s denně. Jinak jsou dodávané v černé dřevěné krabici, vypolstrované černým sametem která je vložena v další papírové krabici a ta je vložena ještě v takovém papírovém přebalu. Hodinky jsou orig.s masiv.nerez tahem, zase velmi dobře zpracován, spona s pojistkou. Jelikož občas chodím ve společenském, tak jsem si pořídil kožený řemínek a hodinky dostali zase nový šmrnc. wink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze som opat skoro na zaciatku, teraz som dal na prve miesto Certiny. Citizeny som uplne vypustil, a budem sa musiet rozhodnut medzi Certinou a Hamiltonami. Stale najvacsi problem vidim v tom, ze ich nemaju na predajni. Ked by som si oboje vyskusal naraz, tak by sa mi lepsie rozhodovalo.

 

Dik,

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

beny: co je to prosim za pasek ?

Řekl bych Hirsch Modena.

Přesně tak , ModenaI. U toho to pásku mě připadal v dobrým poměru cena výkon, jestli to můžu takto nazvat. Měl jsem na vyskoušení několik variant, ale tento zvítězil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...