Přejít na obsah

Recenze na SPB 143/147?


Adamus132

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, chief napsal:

Mam od patku 143.

Je to takovy sex appeal Rolex Subu 🙂

 

Moc se mi libi.

Nez jsem kupoval, tak jsem zkoukl na YouTube mraky videii.

 

image.thumb.png.925bfbffd3aa3946146645823b161b7a.png

Indexy společně s ručičkama a fontem na lunetě fakt mají něco do sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, já mám od listopadu SPB147, japonskou verzi. 

Nesedí luneta asi o polovinu cvaknutí, jinak je zpracování OK a jsem z nich stále nadšenej. Tuhle zlato hnědou variantu jsem bral hlavně kvůli zlatýmu snubáku, aby se mi to netlouklo s čistě stříbrnýma hodinkama a celkově ta kombinace se mi dost líbí. Ladí dobře s řemenama, ale nejvíc je nosím na wafle gumě, která jim dodává větší vintage look :) Zakládal jsem tady i vlákno, když jsem je vybíral a ze všech podobně drahých potápek pro mě byly číslo 1 na první dobrou :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Čím začít? Jo, zatoužil jsem po nějakých menších retro potápkách. Projížděl jsem fórum, gůglil jsem, youtuboval jsem, založil zde radící vlákno, až jsem si určil několik kandidátů. První byly Vulcain Skindiver Nautique v černý verzi, další Oris Sixty Five v modrý verzi a nakonec Seiko SPB 143J1. 

Den na to jsem se na youtubku zakoukal do SPB 297J1 s tím krásným modrým ledovcovým ciferníkem a bylo rozhodnuto. Další den jsem mazal do Koscomu a těšil se jak malej kluk. Hlavně jsem byl nabiflovanej poznatky z tohoto vlákna (bacha na šmajdavou lunetu, apod.) Nechal jsem si je ukázat, prohlížím, a když už jsem skoro kývnul, tak jsem požádal jen tak pro srovnání o ty 143, a jak jsem uviděl ten cifr, tak bylo už podruhý rozhodnuto. Pořádně jsem je prohlídnul, kývnul a bylo dokonáno.

Doma jsem vzal lupu a začal zkoumat:

Čtyři ze dvanácti indexů jsou nepatrně, asi o 0,2mm posunuty vůči číselníku.

Minutovka předbíhá hodinovku tak o 1 - 2 minuty.

Náramek má ve všech segmentech nepatrnou vůli, takže je takovej hnusně chrastivej.

Potápěčská extenze je mi úplně nanic, navíc je až za sponou, takže ji zbytečně prodlužuje.

O napojení na pouzdro se nemá cenu ani zmiňovat, s tím jsem jako počítal.

Manipulace s korunkou je děsná, chytnu jí na závit tak na pátej pokus.

Strojek v některých polohách kulhá víc než je v normě, amplituda je ok.

Rozptyl chodu v polohách lítá v hraničních mezích, ale nějak se to celkem srovná, takže choděj pár sekund do minusu.

Luneta nešmajdá! Luneta nešmajdá!

Závěr: Jsou to jedny z nejhezčích hodinek, co jsem měl.

143J1.thumb.jpg.09a0e1cc307defb705e132913c9bd7ae.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...