Přejít na obsah

Reinkarnace 1969


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny kolegy i kolegyně.  Již dlouho jsem se tu neobjevil s žádným dotazem. A už jsem ani nepočítal, že s něčím takovým přijdu. Ale jak člověk stárne, jsou chvíle, že je více sentimentální než by měl. A tak místní borci prosím poraďte s výběrem hodinek, jejichž originální model byl představen roku 1969 a v dnešní době proběhla jejich reinkarnace. A aby to bylo ještě těžší, protože nejsem žádnej boháč, cenovej strop by měl být kolem 50 táců. Ale můžou to být klidně Seika za deset. Teď se tu třeba jedny krásný objevily, bohužel 1968. O chloupek. Škoda. Samozřejmě měly být mladší, ne já starší 😀 

Na typu hodinek až tak moc nezáleží, nebudu v nich vyvádět ty svoje kokotiny (viz instagram) a budu si je jen hejčkat.

Moc díky, již předem, všem za nápady i čas investovaný do něčeho pro někoho, kdo si to třeba ani nezaslouží. Ale takovej už život je a my chrononadšenci musíme držet pohromadě 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podle toho, co jsem četl, tak i ty druhé by měly být modelem inspirovaným prvním automatickým chronografem z roku 1969 ("This timepiece is inspired by the flowing lines of the 1969 world’s first automatic chronograph watch.") . Ale třeba se pletu. Je fakt, že v článcích zmiňují i rok 1964, ale pokud jsem to právně pochopil, tak je proto, že v tom roce bylo Seiko oficiální časomírou letní olympiády v Tokiu.

Upraveno uživatelem HondzaX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, HondzaX napsal:

Podle toho, co jsem četl, tak i ty druhé by měly být modelem inspirovaným prvním automatickým chronografem z roku 1969 ("This timepiece is inspired by the flowing lines of the 1969 world’s first automatic chronograph watch.") . Ale třeba se pletu. Je fakt, že v článcích zmiňují i rok 1964, ale pokud jsem to právně pochopil, tak je proto, že v tom roce bylo Seiko oficiální časomírou letní olympiády v Tokiu.

Moc díky za info 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Daemonultimate napsal:

Díky Romane, o těch náhodou vím. Nevím proč, ale k Seiku mám nějak blíž než k H.

tak potom klasicke Willardy-korytnacky - Pin on Horology, Seiko (pinterest.jp)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, HondzaX napsal:

. Je fakt, že v článcích zmiňují i rok 1964, ale pokud jsem to právně pochopil, tak je proto, že v tom roce bylo Seiko oficiální časomírou letní olympiády v Tokiu.

V roce 1964 představilo Seiko svoje vůbec první chronografy a to právě ku příležitosti Olympijských her v Tokiu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Daemonultimate napsal:

Ty Willardy jsou pěkný. Píšou reinkarnace 1970. Někdy je nelehké se v tom vyznat, když všude píšou něco jinýho.

To nejsou Willardy, ale jejich předchůdce (taky 6105) a ty jsou skutečně z 1969. A k těm má Seiko relativně nedávno udělanou re-inkarnaci v několika variantách a ve tvém limitu.

Edit:

sice píšou, že je to re-issue modelu z roku 1968, ale v katalogu jsem je našel až v roce 1969. V katalozích z roku 1968 jsem je nenašel.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...