Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

tak burger king mi nepřipadá jako umaštěnej černošskej fastfud, ale to je jedno, souhlas s tím že domácí je domácí...maso jsme taky mleli doma. Vždycky mě štvalo, že se musely dělat takové velké a tlusté karbanátky, aby to drželo pohromadě, ale pak mi někdo poradil použít solamil (škrob). No a teď děláme krásné, uhledné placičky :thumbsup_anim:

S těma houskama je to bída, nikde nejsou a ani zdejší pekař není ochotný dělat nějaké aspoň trochu větší. V makru kupuju akorát toastový chleba, ten je bezva, jinak těch žemlí jsem se tam ani nedotkl, páč je to asi stejná liga jako v lídlu :D To už mi přijde lepší obyč houska.

Jo houmr se moc nevyplatí, ale mořské potvory mám moc rád, takže žeru spíš krevety, je to stejný maso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak burger king mi nepřipadá jako umaštěnej černošskej fastfud, ale to je jedno, souhlas s tím že domácí je domácí...maso jsme taky mleli doma. Vždycky mě štvalo, že se musely dělat takové velké a tlusté karbanátky, aby to drželo pohromadě, ale pak mi někdo poradil použít solamil (škrob). No a teď děláme krásné, uhledné placičky :thumbsup_anim:

S těma houskama je to bída, nikde nejsou a ani zdejší pekař není ochotný dělat nějaké aspoň trochu větší. V makru kupuju akorát toastový chleba, ten je bezva, jinak těch žemlí jsem se tam ani nedotkl, páč je to asi stejná liga jako v lídlu :D To už mi přijde lepší obyč houska.

Jo houmr se moc nevyplatí, ale mořské potvory mám moc rád, takže žeru spíš krevety, je to stejný maso.

 

ta rozpecena sezamova zemle je k tomu fakt podstatne lepsi nez houska.........s tema krevetama mas velkou pravdu-kdyz jsou kvalitni a velky rad si je dam i v cechach....kdybys to rozmackal do stejny konzistence,zavazal si oci,tak asi neznam nikoho kdo bezpecne pozna malyho raka vod velkyho.....jedinej rozdil sem poznal v tom,ze toho mas najednou vic plnou hubu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přes vánoce si ani nezatvrzelejší řepomilové na řepu nevzpoměli, takže dávám do placu opět nějaký recept :)

 

http://mlsnakocka.bl...atem-a-tymianem

 

Perfektní recept, až na tu řepu s tou fetou a listovým špenátem.

Já bych to nahradil k tomu masenu třeba hranclama s tatar saucem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další recept, tentokrát na něco sladkého: Tiramisu

budeme potřebovat:

500g Mascarpone

5 lžic cukru krupice

5 vajec

amaretto

Savoiardi nebo cukrářské piškoty

šálek silné kávy

 

Postup: Uvaříme kávu, necháme vychladnout a přidáme do ní amaretto. Oddělíme žloutky od bílků, z bílků vyšleháme sníh. Žloutky ušleháme s cukrem, přidáme mascarpone, dobře promícháme a nakonec opatrně vmícháme sníh. V kávě namočíme piškoty (tak aby se nerozmočily) naskládáme do formy, na ně krém, pak znovu piškoty a navrch opět krém. Posypeme kakaem a necháme v lednici zatuhnout.

Přeji dobrou chuť

post-11353-038159000 1294516044.jpg

Upraveno uživatelem Andrew_C
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Pěkné Tiramisu, doma ho občas taky vyrobím podle stejné receptury :) Ale často s rozdílnými výsledky, ještě se mi nepodařilo zjistit, která vejce jsou nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce.

 

Tado, vejce čerstvá :) Jediný kritický bod je tady teplota surovin, vyndej si maskarpone i vejce na hoďku z lednice a musí to klapnout. A když nerozblemcáš piškoty, bude to picco bello.

 

Zkuste někdy jednu lžíci toho cukru nahradit lžící vanilkového :P A hlavně tentokrá nepřidávat žádnou řepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty už sem koukej hodit dalšího vycpanýho ptáka.

 

Tak jo, nebude vycpanej, ale přepadenej Predátorem. Protože tenhle sympaťák z vesmíru s ním zatočil po svém, stáhnul ho z kůže a vytrhl mu páteř.

 

K čemu to je dobrý? Trochu dietky po vánočním obžerství neuškodí, pečené kuře 100x jinak je občas nuda a takhle upravené se dá udělat i na grilu, obíračka pečeného hřbetu je prima zábava a když kůži stáhnete pečlivě, máte základ na další mňamku. A je to hrozně jednoduchý :D

 

Co potřebujeme? Kuře a nějaký kudlík, co snese řezání kostí, hospodyňka může použít kuchyňské nůžky.

 

post-11430-025930700 1294523633.jpg

 

Vyřízneme páteř

 

post-11430-071545800 1294523687.jpg

 

nic na tom není

 

post-11430-032653900 1294523718.jpg

 

a po stažení kůže je hlavní hotovo.

 

post-11430-096498600 1294523788.jpg

 

A co dál. Fantazii se meze nekladou, kdo se bojí o zrátu tělesné hmnotnosti, může balit do slaninky, parádní jsou marinády, co dělají krustu, medová, se sezamem, s kukuřičnýma vločkama, ani česká strouhanka se neztratí. Nahatec se může protknout uzeným, ale třeba i česnekem nebo zázvorem, jak je libo. Já většinou chutě moc nepřebíjím, tady jsem volil oliváč, tlučený pepř a tlučené nové koření, osolit, hotovo. Do pece.

 

Poslední fotka je mizerná, ale pro představu snad stačí. Jako přílohu doporučuju Pyré z červené řepy :D :D

 

post-11430-013615300 1294524169.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Pěkná práce.

 

Tado, vejce čerstvá :) Jediný kritický bod je tady teplota surovin, vyndej si maskarpone i vejce na hoďku z lednice a musí to klapnout. A když nerozblemcáš piškoty, bude to picco bello.

 

Zkuste někdy jednu lžíci toho cukru nahradit lžící vanilkového :P A hlavně tentokrá nepřidávat žádnou řepu.

 

Aha! To bude vono. Jednou se mi povedlo naprosto perfektní, právě když jsem si nejdřív vytahal věci z lednice a zapomněl na ně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi niekto pozeral program s italem v kuchyni aj ja to robím tak isto. Ten recept vrelo odporúčamPosted Image

Další recept, tentokrát na něco sladkého: Tiramisu

budeme potřebovat:

500g Mascarpone

5 lžic cukru krupice

5 vajec

amaretto

Savoiardi nebo cukrářské piškoty

šálek silné kávy

 

Postup: Uvaříme kávu, necháme vychladnout a přidáme do ní amaretto. Oddělíme žloutky od bílků, z bílků vyšleháme sníh. Žloutky ušleháme s cukrem, přidáme mascarpone, dobře promícháme a nakonec opatrně vmícháme sníh. V kávě namočíme piškoty (tak aby se nerozmočily) naskládáme do formy, na ně krém, pak znovu piškoty a navrch opět krém. Posypeme kakaem a necháme v lednici zatuhnout.

Přeji dobrou chuť

 

Upraveno uživatelem robo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektné, práve niečo také som potreboval, lebo chcem skúsiť nejakú roládu z kurčaťa. ThanksPosted Image

Kterak totálně vykostit kuře :eek:

Snad to tu ještě nebylo.., odzkoušeno a fakt snadné

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné Tiramisu, doma ho občas taky vyrobím podle stejné receptury :) Ale často s rozdílnými výsledky, ještě se mi nepodařilo zjistit, která vejce jsou nejlepší.

 

Tado, vejce čerstvá :)

 

A prosím vejce syrová, ani na hniličku, ani na tvrdo :cheff: :cheff: :cheff:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...