Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

dekuji za vyčerpávající odpovědˇ...........rozmáčený piškoty, atˇ už v čemkoli,stejně nežeru......připomíná mi to období mého ranného mládí,kdy jsme si u nás na vsi, ušmudlanejma ručičkama plačíc lačni po jakémkoli mase,za světla petrolejky,lámali tvrdej chleba do sladký cikorky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 12345

u nás na vsi, ušmudlanejma ručičkama plačíc lačni po jakémkoli mase,za světla petrolejky,lámali tvrdej chleba do sladký cikorky

 

Tak to je Kája Mařík...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole... Tiramisu z pomazankovyho masla... Tenhle narod fakt sezere cokoliv... :sick01:

 

Myslim, ze realna uspora na surovinach je marginalni faktor - hlavni je, ze jsme, woe, vymrdali se systemem a ukazali tem talosum, jaxe to dela u nas v Horni Dolni, pyco... :suicide_anim:

 

S takovejma soudama bych byl možná trochu vopatrnej. Posted ImageTřeba takovej wiener schnitzel je taky pěknej bastl. Původně italský telecí obalený v orig. Parmigiano bylo asi zu viel i na maršálka Radeckýcho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba takovej wiener schnitzel je taky pěknej bastl.

To mas samozrejme pravdu. Bohuzel vsak nevidim kvalitativni paralelu mezi videnskym rizkem z prvotridnich surovin (netreba podotykat, ze marsalek Radecky nezamenil jen parmazan za strouhanku) a CZiramisu z pomazankoveho "masla" (nic proti pomazankovemu maslu).

Nicmene, kdyz to nekomu chutna, at si tim terich nacpe... Proti gustu, zadny disputat. Jen bych u toho nerad byl. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové a na to, s tím parmazánem jste přišli kde?

to je taky pěkný paskvil, akorát už asi zdomácněl a vydává se za italský recept... milánský řízek, je telecí kotleta obalená opravdu v echt strouhance, akorát je obalená a smažená i s kostí,

takže Radecký jí akorát vykostil... Italové ji nazývají jednoduše...una milanese...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tombed:

Cotoletta alla palermitana (palermitana because it takes origin from Palermo, Sicily) is similar to a milanese but the veal is brushed with lard or olive oil instead of butter, and then grilled instead of being deep fried. The breadcrumb is very often mixed with oregano and/or Parmesan cheese, it can be put on the grill upon a leaf of lemon that gives it a particular Sicilian scent.

Zdroj: Wikipedia

 

Ale jinak mas pravdu - Cotoletta Milanese je skutecne nevykosteny wienerschnitzel. Nicmene marsalek Radecky byl udajne inspirovan vyse uvedenym receptem...

 

Tak ci tak, nic z toho nevysvetluje duvod existence "tiramisu" z pomazankoveho masla, stejne jako treba existenci wienerschnitzelu z tofu obalovaneho v drcene pohance...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tombed:

Cotoletta alla palermitana (palermitana because it takes origin from Palermo, Sicily) is similar to a milanese but the veal is brushed with lard or olive oil instead of butter, and then grilled instead of being deep fried. The breadcrumb is very often mixed with oregano and/or Parmesan cheese, it can be put on the grill upon a leaf of lemon that gives it a particular Sicilian scent.

Zdroj: Wikipedia

 

Ale jinak mas pravdu - Cotoletta Milanese je skutecne nevykosteny wienerschnitzel. Nicmene marsalek Radecky byl udajne inspirovan vyse uvedenym receptem...

 

Tak ci tak, nic z toho nevysvetluje duvod existence "tiramisu" z pomazankoveho masla, stejne jako treba existenci wienerschnitzelu z tofu obalovaneho v drcene pohance...

 

aha, variace jsou různé dokonce do trojobalu přidávají ančovičky...

ještě k Radeckému...

Za objevitele vídeňského řízku je považován Maršál Radecký. Kdo a kdy jako první rozklepal plátek libového masa, aby jej lehce osolený protáhl moukou, rozšlehaným vejcem, obalil v jemné strouhance a horkém oleji na pánvi z obou stran osmažil? Vynalezen byl údajně již ve starověkém Řecku. Cestou přes Arábii a Španělsko se dostal do Itálie, kde jej ve městě Milánu, někdy po 6. srpnu 1848, kdy se statečné město po nezdařeném pokusu osvobodit se z habsburské nadvlády opět stalo městem poddaným. Tam dle historických pramenů poprvé ochutnal tehdejší dobyvatel Milána, maršál vítězné rakouské armády Jan Josef Václav Radecký z Radče, naroz. 2. 11. 1766, báječný smažený řízek a zajímal se o recept.

http://dolcevita.blog.cz/0711/co-je-fascinujiciho-na-rizku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jste byli otestovat ňamky v některém podniku v rámci GRAND RESTAURANT FESTIVALu? Mám za sebou první podnik a zatím dojmy rozpačité... ;) :cheff:

 

http://www.grandrest.../uvodni-strana/

 

Už druhý rok po sobě jsme v rámci této akce byli v Essensii (hotel Mandarin Oriental) a opět jsme byli velmi spokojeni. Výborné jídlo, dobrý someliér a velmi pozorná a milá obsluha.

Občas se nechat hýčkat těmi pěti hvězdičkami není marné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nechat vtahnout do debaty, zda se kotleta v parmazanu vari pouze na geograficky jasne vymezenem uzemi... :)

 

Takze pro me za me - pomazankove maslo, vegeta, solamyl, podravka... Omlouvam se vsem priznivcum techto potravin, kterych jsem se dotknul, a preji jim dobrou chut a dlouhy zivot. :cheff:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli je to ta správná rubrika kam to napsat ale djme tomu. Včera jsem jedl fejkový Tiramisu! Máma měla narozeniny a jako pohoštění nachystala jednu z receptur které si tak sousedky handlujou mezi sebou a opisujou z babských časopisů. Vypadalo to celkem jako Tiramisu, jen s tím rozdílem že to nebylo udělané z mascarpone ale z pomazánkového másla. Jedna ze sousedek povídala že to někde viděla ze sýra Lučina. No možná tomu nerozumím ale mascarpone mají v každém obchoďáku a cenově se to od fejku liší jen nepatrně. No ale popravdě řečeno, bylo to celkem dobrý. Ještě mám kus v ledničce, za chvíli to půjdu zprásknout.

 

sorry překlep Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jednou zapomnel koupit amareto a zjistil jsem to az kdyz uz jsem to mel skoro hotove, tak jsem do toho kafe splichnul medovinu - chutovy rozdil nepatrny kupodivu.

 

Z toho pomazankoveho masla je to ekl...

 

Pravé Mascarpone-se vyrácí z nízkotučné smetany. Smetana použitá na výrobu mascarpone se dělá z kravského mléka. Nejsou to však obyčejné krávy. Tyto totiž drží speciální pečlivě vyváženou dietu. Krmení speciální směsí trav zajišťuje chuť mléka a výsledek se odráží i v chuti mascarpone.A ty do toho nasereš medovinu jako Šárka když chtěla ožrat tuším že Ctirada. To je asi jako košer bůček. Inu Tada.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli je to ta správná rubrika kam to napsat ale djme tomu. Včera jsem jedl fejkový Tiramisu! Máma měla narozeniny a jako pohoštění nachystala jednu z receptur které si tak sousedky handlujou mezi sebou a opisujou z babských časopisů. Vypadalo to celkem jako Tiramisu, jen s tím rozdílem že to nebylo udělané z mascarpone ale z pomazánkového másla. Jedna ze sousedek povídala že to někde viděla ze sýra Lučina. No možná tomu nerozumím ale mascarpone mají v každém obchoďáku a cenově se to od fejku liší jen nepatrně. No ale popravdě řečeno, bylo to celkem dobrý. Ještě mám kus v ledničce, za chvíli to půjdu zprásknout.

 

a já vim, odkud to má

 

po krásném věšáku na zahradní hadici se rozpoutá gastrpeklo :suicide_anim:

 

od 32. minuty

 

http://prima.stream.cz/receptar-prima-napadu/548420-receptar-16-01-11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...