Přejít na obsah

Everyday watch do 90 tis.


Doporučené příspěvky

Ahoj, rád bych požádal o pomoc s výběrem. Už rok vybírám nové hodinky pro každodenní nošení a nedaří se mi.

Pokud dovolíte, uvedu kritéria:

cena do 90 tis. (+/-)

průměr ideálně 40 až 42 mm

nic komplikovaného, určitě nechci chronograf. Chci jen tři ručičky a datum.

voděodolnost minimálně 100 m

řemínek - tah

materiál - ocel, titan, keramika

rezerva chodu - minimálně 50 hodin

ne quartz

Styl, který se mi líbí, jsou v cenové kategorii: NOMOS (konkrétně třeba club sport neomatik 42 date blue), TAG HEUER (něco ze serie aquaracer), SINN,

Styl, který se mi líbí, ale není v cenové kategorii: Zenith (hlavně Defy skyline), GS, Panerai 

 

Děkuji za typy

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Union Glashütte Noramis s pořádnou cenovou rezervou, nebo došetřit na Tudory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si BB pořídil minulý rok (na textilním řemínku). Jsou krásné, ale pro každodenní nošení to není. Pelagosy taky úžasné, ale dvoje tudory ne-e. Raději něco nového. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus rozvést proč BB pro tebe nejsou na každodenní nošení. Ten výběr je hrozně rozstřelenej. Design? Pak je dobré i říct, co potřebuješ/preferuješ.

Z toho co máš ve výrběru to vypadá na rozmezí oblekovky/sportovní hodinky, ale nikoliv potápky (něco bez lunety).

Na denní nošení ale cca v půlce budgetz bych klidně volil něco od Ch. ward. Zpracování pecka, něco z řady twelve, třeba titanovky
https://www.christopherward.com/the-twelve-watches/the-twelve-(ti)/C12-40ADC1-T00B0-B0.html

Pak by to mohly být oris classic date, longiness conquest, ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Union Glashütte Noramis je zajímavý typ. I ty Longines jsem měl dříve v seznamu.

LamiczkaJe to hodně subjektivní, když pominu fakt, že tam není to datum, tak je to asi ten vintage vzhled a ta kombinace zlaté a černé. Když jsem je kupoval nějak jsem ani nepočítal, že je budu mít na ruce 5 dní v týdnu.

Momentálně jsem jako každodenní hodinky střídal seika a hamiltony. Teď bych se rád posunul o třídu nebo dvě výše.

V oné cenové relaci jsem si díval po značkách SINN (U1), NOMOS (SPORT CLUB 42), TAG HEUER (třeba Aquaracer v zelené "Hulk"), LONGINES. Nebránil bych se potápkám, ale rád bych i co nejmenší tloušťku. Je potřeba říct, že nomos ani sinn jsem naživo nikdy neviděl, nikdy jsem je neměl v ruce. Přiznám se, že Ward mě nikdy nenadchnul, nenašel jsem si k nim cestu.

Miceyty GS z chrona bych i zvážil. Musím říct, že jsem nikdy hodinky z druhé ruky nekupoval. Ještě bych to zkusil tady na foru, ale takhle ze zahraničí... Musím si o tom pořádně počíst a zvážit rizika.  

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2024 v 21:29, Pozorovatel napsal:

Tudor BB nemají datum a Pelagos vychází ještě dráž.

Jestli se líbí Sinn, šel bych do nich.

Taky jsem je měl v hledáčku 😁

Já ho třeba na BB Steel mám... A Sinn U1 mají 50hod rezervu nátahu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl REEF a jsou to skvělé hodinky pro fandu hodinek, takže pokud nehledáš machr index, mohla by to být cesta. Ovšem, pokud se nic nezměnilo, tak je v tom sellita a tím narážíme na rezervu nátahu. Já je bral z místní inzerce a za 35K to bylo až neuvěřitelně skvěle zpracovaný od "A" do "Z" s množstvím vychytávek. Sinn 556 jsem aktuálně koupil minimálně potřetí a taky super, ale zase ta rezerva a určitě se teda nikam neposuneš od Tudoru. Z toho co jsem četl, bude celkem těžké  posunout se výš od Tudoru s cenou do 90K. Vychází mi z toho zase Tudor a nebo GS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Micey napsal:

Potapky od noname znacky se Sellitou za petapade (o tom zlatym meteoru na tech drazsich taktne pomlcim), coe na tom cafra bezkonkurencniho? Nemyslim to blbe, jen to nechapu.

Jdi si je do Helveti prohlédnou a pochopíš. 🙂

Upraveno uživatelem Ondrasss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...