Přejít na obsah

Outdoorová bunda


Vrba

Doporučené příspěvky

Budem v srpnu turisticky, tedy po cestách, chodit po Alpách (Kaprun a okolí) - co na sebe ? Je vhodná tenká gore-texová bunda ? Jaké máte zkušenosti s tímhle materiálem resp. oblečením z něj ? Dá se někde koupit za míň než 4 tisíce ? Děkuji zkušenějším.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Goretex a softshell jsou po hormonální antikoncepci a hodinkách dvě nejúžasnější věci na světě :)))

 

Určitě tu bude víc znalých lidí, já jsem defakto jen spotřebitel, ale řekl bych, že tím nic nezkazíte. Osobně tyhle výrobky používám už nějakou dobu a super.

 

A ad ceny, určitě, teď byla tuším v Hudy nějaká akce. A předpokládám že bývaj častěji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se někde koupit za míň než 4 tisíce ?

Nová neprodřená asi ne. :) Pokud goráč, tak startuješ cca na částce 8 tisíc za dobrou bundu. Za 10 máš super od renomovaný firmy, za 14 top. Existují ale i jiný lamináty. Sice nemají ty parametry, ale držáky jsou to taky.

Upraveno uživatelem PhoeniX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem v srpnu turisticky, tedy po cestách, chodit po Alpách (Kaprun a okolí) - co na sebe ? Je vhodná tenká gore-texová bunda ? Jaké máte zkušenosti s tímhle materiálem resp. oblečením z něj ? Dá se někde koupit za míň než 4 tisíce ? Děkuji zkušenějším.

Okolo 4 tisíc asi jen z Gore-tex Paclite, což je velmi tenký "hadr". Je to dobré do báglu, když někdě šlapeš a přepadne tě déšť. Není to vhodná bunda na nošení pod těžkým ruksakem. Já mám bundu z Gore-texu XCR, což je naopak ten nejpevnější "hadr". Je to trochu méně prodyšné, ale ta pevnost mi za to stojí, je to držák.

 

Kolik času za rok v tom budeš trávit? Možná je goráč zbytečný a stačilo by něco jako BlocVent. Nechce se mi to hledat, ale myslím si, že třeba prodyšnost to má lepší než Gore-tex.

 

Jestli můžu doporučit konkrétní obchod, kde mi přijdou jako větší profíci než ve známých Hudy a Rockpointech, tak je to Alpsport na Florenci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 4K sezenesneco v akci nebo v outdooroutletu.

Bud Paclite, coz v kombinaci se softshellem bez membrany povazuju za idealni na turistiku leto - podzim v evropskejch horach, nebo normalni. V tom pripade bych doporucil bych 3 vrstvy laminat, je odolnejsi, prodysnejsi a neni tam ta blba podsivka. (Paclite ji taky nema)

 

Tohle je celkem zajimave:

http://www.outdoor-outlet.cz/obleceni/thimpu_bunda.html

 

Jinak GTX je porezni laminat a z tech je asi nejlepsi, nebo minimalne nejuznavanejsi. Pak jsou neporezni, ktery fungujou jinak (nevim presne jak) tam je asi nejznamejsi Gelanots. A stejne, jako maji lidi radi bud AMD nebo Intel, nVidii nebo ATI, tak se perou i o to, jestli je lepsi porezni nebo neporezni lamino. Nevim jaky jsou ty neporezni, ale Gore-Tex pomerne nosim, drzi, prodychava, jsem s nim happy.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvotny vyznam bol pre kriticke podmienky a extremny pohyb. Lenze trh je nevyspytatelny a dostalo sa to aj medzi beznych uzivatelov. Klasicky GTX ale stale dostat, lenze jeho ceny sa nepohybuju pod 6000 CZK. Zacali vymyslat aj nove ako je "paclite" a "pro", ale je to slusne povedane "klamstvo" lebo vrstvy tkaniny funguju len pri urcityc principoch a tieto dva materialy ich proste nemaju, maju len jednu vlastnost a tou je nepremokavost. Lenze skutocny GTX ma prave dve! Nepremokavost a vzdusnost.

 

Nikdy si nekupuj paclite ani pro shell, tieto matieraly nie su dobre. Najlepsi je klasicky GTX, ten co bol uplne prvy. Myslim ze teraz ma nazov "performance"

Dovodov je viacero, ale najdolezitejsi je material. Jo a softshell GTX tiez neodporucaju, lebo idealne vlastnosti ma softshell ked je sucho a veterno, pri dazdi ich straca, aj ked je to GTX. SoftShell ked je mokry prestane dychat a telo sa neodvetrava.

 

Dalej XCR tiez nie je vhodny do vetroviek, ale do obuvi.

 

Inak pouzivam The North Face Primavera . Ide o celorocku a zatial som spokojny. Akurat velka nevyhoda, ktora stale nebola doriesena je fakt ze pri enormnej zatazi sa proste nestiha odparovat voda ( preto mas pod pazuchami zipsy, kazda GTX to musi mat )

 

GTX pouzivam aj na nohach, ale XCR, v 3rocnych Salomonoch zatial ziadne stopy premoknutia a vyuzivanie vo fakt extremnych podmienkach ( lesy, blato, cyklistika, pes, trail, sneh)

 

Kazdopadne najlepsi material ktory kedy clovek vymyslel "druha koza"

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová neprodřená asi ne. :) Pokud goráč, tak startuješ cca na částce 8 tisíc za dobrou bundu. Za 10 máš super od renomovaný firmy, za 14 top. Existují ale i jiný lamináty. Sice nemají ty parametry, ale držáky jsou to taky.

 

Dovolim si nesouhlasit. Za 5k poridis ve sleve kousky od Tilaku (mam na mysli 3L laminat, zadnej paclite) jako treba Storm lite nebo Lost Arrow. Koupe goracovky za 14k, kde platis z velke casti za znacku, je zbytecna, pokud nejsi kazdy vikend na horach a nevzlinas trikirat do roka na alpske ctyrtisicovky. S klidnym srdcem se muzes poohlidnout i po Gelanotsu (muzu doporucit treba Highpoint) resp. novejsim BlocVentu. Ceny jsou mirnejsi nez u Gorace, technologie je to trochu jina, ale poslouzi uplne stejne. Hlavne si bundu vyzkousej nekde v obchode a nech si poradit, aby ti dobre sedla kapuce, rukavy a tak. Jinak Tilak i Highpoint jsou ceske znacky, ktere siji v CR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cokoliv s membránou je naprd v horách. Do kopce se zapaříš, z kopce nestihneš uschnout a když začne opravdovej slejvák, tak je i GTX na dvě věci. Nebrat.

Zvykl jsem si na kombinaci moirového trička kvůli odvodu vody z těla, vlněného svetru a teflonové větrovky. Svetr je pletený pro rybáře z Brightonu, neprofoukne a hřeje i mokrý. Takže když se potim, tak se vysvleču jak je potřeba a když prší, tak jsem sice turchem, ale v teple a tahle kombinace navíc hrozně rychle schne. Jak přestane pršet, do pár minut jsem suchej. Vykašlal bych se tedy na nějakou drahou bundu, koupil bych kvalitní skladnou větrovku a soustředil bych se na BOTY!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za tu cenu by som mozno voli aj Gelanots (http://www.pinguin-sport.cz/gelanots/index.html) tiez zaujimava neporezna membrana a aj ceny bund su prijatelne. Ja osobne mam najlepsiu skusenost ale s Event membranou. Mozme to porovnat mam aj GTX a Event je daleko lepsi v dychani. Stym slapanim do kopca to je pravda ale stale je tu moznost si otvorit odvetravacie zipsy pod pazuchou a potom to vetra dobre. Pravda je ze treba mat naozaj aj nejake aktyvne tricko pod tym aby to cele fungovalo. Mne sa v tomto najlepsie osvedcil material Merino (Icebreaku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem v srpnu turisticky, tedy po cestách, chodit po Alpách (Kaprun a okolí) - co na sebe ? Je vhodná tenká gore-texová bunda ? Jaké máte zkušenosti s tímhle materiálem resp. oblečením z něj ? Dá se někde koupit za míň než 4 tisíce ? Děkuji zkušenějším.

Rozvinul bych tu otázku: Co byste kdo na takovouhle aktivitu doporučil kompletně? Od bot, přes funkční prádlo až ke klobouku? Lze pořídit třeba vše u jednoho výrobce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Rozvinul bych tu otázku: Co byste kdo na takovouhle aktivitu doporučil kompletně? Od bot, přes funkční prádlo až ke klobouku? Lze pořídit třeba vše u jednoho výrobce?

 

 

Na co potřebuješ klobouk ty manekýne, nestačí Ti ten co máš avataru :D ?

 

Edit - svýho času než se Camel stal modou pro floutky pod názvem snad Activ ? Prodával na Národní a na I.P. Pavlova ve Frankonii hadry a boty s názvem Camel Trophy podle soutěže pro pořádné chlapy, která se jezdila každý rok na totožných vozech vozech Landrover Defender v extrémních podmínkách, možná vzpomínáte. Mám dvě bundy a dvoje boty, všechno je z gore-texu. Bylo to drahý jako prase, bundy od 10000-16000 a boty okolo 5 litrů. Úplně nezničitelný, je pravda, že do jedné bundy, kterou mám asi deset let už asi dva roky chčije, ale nosím ji rád. Druhá, kterou mám asi sedm let se pořád drží. Boty se snad nerozpadnou nikdy. Jediný problém, že se to už nedělá, takže edit vlastně o hovně. Možná by se dalo něco sehnat na ebay ze starých zásob.

 

Jinak z bot doporučuju zásadně Meindl, mám jedny se zpevněnou špičkou a patou kovem, aby se daly přidělat mačky. Tuším, že mi dřív odejdou podrážky než boty. Což nevadí, boty se posílají do Říše, tam podrážku vymění a jede se dál.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvinul bych tu otázku: Co byste kdo na takovouhle aktivitu doporučil kompletně? Od bot, přes funkční prádlo až ke klobouku? Lze pořídit třeba vše u jednoho výrobce?

 

Máš PM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...