Přejít na obsah

Nosíte své vintage kousky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 7,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Musím říct, jak které : Prim sport I jsem vytáhl od návratu z Eltonu 3x z trezoru a jen se kochal ( bojím se je vzít ven, abych je neškrábl a podobně ), Prim sport 2 a poljoty 3133 nosím bez problémů ven. Jak tu někdo psal, záleží na "vztahu". Ale je pravda, že tak 1x za 14 dní vtáhnu všechny hodinkovnice, kochám se a přemýšlím, zda nejsou ty které hodinky hezčí na jiném tahu, pásku a podobně ( asi jsem vadnej, ale baví mě to )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosím pravidelně, mám drobné zápěstí a z dnešní produkce by mně sedely spíše dámské ...

Navíc mně vyhovuje lehkost, jistá nepřeplácanost a nepřebujelost starších designů - Bulova Commander, Hamilton Thin-o-matic ap..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nevím, patrně počátek šedesátých let (táta měl kdysi skoro stejné a ty byly z roku 1963).

 

Díky ( našel jsem doma cosi podobné tvým kráskám ), ale v hrozném stavu a chci se nějak odpíchnout, komu to mohlo patřit ( táta či děda ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já se pochlubím se svou troškou. Nejradši nosím LJUKS, které jsem nedávno našel u dědy a trochu mi připomínají Doxa Graphic. Potřebovaly jen dodat nový pásek, promazat a vyčistit a běhají jako nové. Hlavně se mi líbí jejich zelená vteřinovka.

Další, které nosím velmi rád, jsou Slava. Líbí se mi jejich strojek a ještě dnes u každých, které jsem zde vystavil, budou fotografie i jednotlivých kalibrů. Chtěl jsem se zeptat, šel by nějak vyčistit ciferník? Zkoušel jsem to škrobem, vodou...a nic.

Poslední, které zde jsou jsem si vymodlil. Jak jistě poznáte, jde o PRIM Diplomat. Koupil jsem je na blešáku za 300,- a byly v hrozném stavu. Chybělo jim krokové kolo, vypadávala korunka, sklíčko bylo za zenitem. Dnes už jsou v dobrém stavu a dělají parádu.

post-18401-044183300 1321617107.jpg

post-18401-083342700 1321617116.jpg

post-18401-098325600 1321617124.jpg

post-18401-061987800 1321617136.jpg

post-18401-079099600 1321617143.jpg

post-18401-063375300 1321617146.jpg

post-18401-031866600 1321617152.jpg

post-18401-049902700 1321617157.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S čištěním ruských ciferníků mám nejhorší zkušenosti. Ať to zkusíš čímkoliv uváděným, většinou Ti něco sleze. Měli hodně nekvalitní pojiva. Podle té fotky hádám že to není špinavé, ale je poškozený krycí bezbarvý lak. S tím nic kromě re-printu nenaděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S čištěním ruských ciferníků mám nejhorší zkušenosti. Ať to zkusíš čímkoliv uváděným, většinou Ti něco sleze. Měli hodně nekvalitní pojiva. Podle té fotky hádám že to není špinavé, ale je poškozený krycí bezbarvý lak. S tím nic kromě re-printu nenaděláš.

 

Zítra budu dělat kvalitnější fotky jednotlivých hodinek. Takže vše by mělo být vidět líp. Naštěstí mi nic neslezlo, čistil jsem ho velmi jemně, protože jsem se bál, že bych jim mohl ještě více ublížit. Re-print by asi vyšel dráž, než je cena hodinek..., kdyby byly jo nějak parádní, tak bych neváhal a peníze do nich dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám vintage seiko 7006, cca 30let staré a pořád šlapou. Jejich největší výhodou je, že mají ergonomický tvar pouzdra a proto perfektně sedí na ruce. Myslím, že dříve se dělaly hodinky, které lepe seděly. Myslím tím velikost i zpracování. Nevíte náhodou, kde se dají sehnat nějaké vintage kousky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...