Jump to content

Jak natahovat hodinky?


nivarox
 Share

Recommended Posts

Prosím o malou radu. Když jsem byl kluk, tak teta mi říkala, že kdysi před hodinářem natahovala korunku hodinek jen jedním směrem. Ten na tetu zakřičel, že tak nikdy, jen nejlepší natahovat tam a zpět. Tak to dělám u všech svých hodinek dodnes. Včera jsem byl v hodinářství aby se mi podívali na moje staré Primky, že totiž při natahování občas zaskřípnou (křupnou). Žena za pultem se mě ptala na můj způsob natahování. Po mé odpovědi řekla, že musím pouze jedním směrem, že se prý hodinky lépe natáhnou. Já si myslím, že je to cipovina a že má smůlu, když nechtějí, abych jim dal vydělat. Jaký je na to váš názor? Tam a zpět nemo jen tam...(?)

Dík.

Link to comment
Share on other sites

Tak smerem zpět se hodinky nenatahuji ale maji jakysi volnobeh, takze je uplne jedno jestli pri natahovani parkrat protocis smerem zpet. Je to jako kdyz slapes na kole a parkrat proslapnes dozadu (pres volnobeh) - na jizdu vpred to nema vliv.

Edited by Frantik
Link to comment
Share on other sites

Záleží jak se Ti to líp drží, jestli chceš přechytávat nebo ne. Já natahuji tam i zpět.

 

Jako malí kluci jsme natahovali naše dětské primky tak, že jsme je nasadili korunkou na tátův psací stůl a jeli jsme hodinkama dopředu, dokud se korunka nezastavila o doraz... Pak jsme dostali na budku (za porýpanej stůl, ne za hodinky), ale stejně jsme si nemohli pomoct, neb to šlo tak krásně a tak libě to cvrčelo... :guiltysmiley:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Řekl bych, že to bude další zábavný seriál.  Aneb jak na to. " 

S citem '.  toť vše.   Kdo to urve je vůl.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

 

QUOTE(DAveDOG @ 1.12.2009 - 11:05) 351348[/snapback]
Záleží jak se Ti to líp drží, jestli chceš přechytávat nebo ne. Já natahuji tam i zpět.

 

Jako malí kluci jsme natahovali naše dětské primky tak, že jsme je nasadili korunkou na tátův psací stůl a jeli jsme hodinkama dopředu, dokud se korunka nezastavila o doraz... Pak jsme dostali na budku (za porýpanej stůl, ne za hodinky), ale stejně jsme si nemohli pomoct, neb to šlo tak krásně a tak libě to cvrčelo... guiltysmiley.gif

Jj, my taky tak. :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...