Přejít na obsah

Marina Militare, Parnis a další podobné nápodoby - shrnutí témat


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO?
Odesláno

je krásný jak se dá jedna věc rozvinout

 

 

kdybych to shrnul:

 

čínská sekce existuje stejně dlouho jako například vlákno prim, které se zabývá JEDNOU značkou a má 23 stran

 

čínská sekce má za stejné období strany čtyři

= je vidět enormní zájem o čínskou produkci :) ( to že tam je 90% hovadin je bonbónek navíc)

 

 

kdyby si nějaký moderátor dal práci na čtyřech stranách čínské sekce a smazal blbosti - tak jsem přesvědčený, že tam nezůstane více jak deset témat

 

 

otázka tedy zní - má smysl to tu vůbec mít ?

 

 

A HLAVNĚ - ZAČNĚME SE BAVIT O ČÍNSKÝCH HODINKÁCH A NE O TOM CO VŠECHNO TAM JSOU SCHOPNI VYROBIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Odpovědi 330
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Odesláno

Tak další fejky na obzoru (iDnes 23.12.)

Novým majitelem úspěšné švédské značky Volvo se stane Čínská firma Geely. Ford informoval, že se dnes s asijskou společností dohodl na předběžných podmínkách prodeje divize osobních vozů. Cenu však nezveřejnil. Podle zdroje Financial Times by se měla automobilka prodat za 1,8 až 2 miliardy dolarů.

Stane se Volvo drekem nebo to dál budou kvalitní auta osobitého vzhledu? Pokud k tomu přistoupím jako někteří dvojctihodní k hodinkám, je Volvo fejk a kopie čehokoliv, protože je to čínské.

Možná by stálo za to zřídit vlákno opraavdu pro chronosračky a tohle nechat pro čínsko-asijské hodinky.

Návštěvník YPO?
Odesláno
Tak další fejky na obzoru (iDnes 23.12.)

Novým majitelem úspěšné švédské značky Volvo se stane Čínská firma Geely. Ford informoval, že se dnes s asijskou společností dohodl na předběžných podmínkách prodeje divize osobních vozů. Cenu však nezveřejnil. Podle zdroje Financial Times by se měla automobilka prodat za 1,8 až 2 miliardy dolarů.

Stane se Volvo drekem nebo to dál budou kvalitní auta osobitého vzhledu? Pokud k tomu přistoupím jako někteří dvojctihodní k hodinkám, je Volvo fejk a kopie čehokoliv, protože je to čínské.

Možná by stálo za to zřídit vlákno opraavdu pro chronosračky a tohle nechat pro čínsko-asijské hodinky.

kejklíku věř tomu, že spousta Volvistů se časem poohlédne jinde - a až se nebude kam rozhlížet usedneme na koně a budeme uhánět stepí - já se těm rudoarmějcům klanět nebudu to se rači střelím do hlavy :thumbsup_anim:

Návštěvník Snow
Odesláno

 To je holý nesmysl, už vidím, jak jen proto, že je tradiční švédská firma v čínských rukou odejdou zákazníci jinam. Vše je o kvalitě a ne o majiteli.   

Odesláno
Tak další fejky na obzoru (iDnes 23.12.)

Novým majitelem úspěšné švédské značky Volvo se stane Čínská firma Geely. Ford informoval, že se dnes s asijskou společností dohodl na předběžných podmínkách prodeje divize osobních vozů. Cenu však nezveřejnil. Podle zdroje Financial Times by se měla automobilka prodat za 1,8 až 2 miliardy dolarů.

Stane se Volvo drekem nebo to dál budou kvalitní auta osobitého vzhledu? Pokud k tomu přistoupím jako někteří dvojctihodní k hodinkám, je Volvo fejk a kopie čehokoliv, protože je to čínské.

Možná by stálo za to zřídit vlákno opraavdu pro chronosračky a tohle nechat pro čínsko-asijské hodinky.

 

 

Tak to jsem v koncích :suicide_anim: , já natankoval plnou nafty a ono to od zítřka pojede jen na rejži :crying_anim02:

Návštěvník YPO?
Odesláno
 To je holý nesmysl, už vidím, jak jen proto, že je tradiční švédská firma v čínských rukou odejdou zákazníci jinam. Vše je o kvalitě a ne o zemi původu. 

fakt si to myslíš ? co je tvoje oblíbená značka ? Graham ? - bude oblíbená až jí spolkne Číňaň ? --- nojo bude ono to bude stejně kvalitní

 

 

zapomínáš na jednu věc a to je tradice + vnímání značky - pokud to bereš jako nástroj, tak je to opravdu jedno a souhlasím

Odesláno
Anketa, kterou jsem před časem založil mě osobně nepřinesla žádné argumenty proč nezakázat diskuzi o čínských hodinkách na chronomagu.

 

osobne si myslím že ak 85% účasníkov ankety je za zachovanie sekcie "Čínske hodinky .." o niečom to v skutočnosti vypovedá!

Odesláno
Tak další fejky na obzoru (iDnes 23.12.)

Novým majitelem úspěšné švédské značky Volvo se stane Čínská firma Geely. Ford informoval, že se dnes s asijskou společností dohodl na předběžných podmínkách prodeje divize osobních vozů. Cenu však nezveřejnil. Podle zdroje Financial Times by se měla automobilka prodat za 1,8 až 2 miliardy dolarů.

Stane se Volvo drekem nebo to dál budou kvalitní auta osobitého vzhledu? Pokud k tomu přistoupím jako někteří dvojctihodní k hodinkám, je Volvo fejk a kopie čehokoliv, protože je to čínské.

Možná by stálo za to zřídit vlákno opraavdu pro chronosračky a tohle nechat pro čínsko-asijské hodinky.

Nějak se Vám zmenšuje životní prostor .

Návštěvník YPO?
Odesláno
Nějak se Vám zmenšuje životní prostor .

Honzo i tobě - i když nás to asi moc nezasáhne, spíš bychom měli mít strach o děti a praděti :)

Odesláno
[*]Od konce devatenáctého století byly hodinky (kapesní, později náramkové) dostupné relativně široké skupině obyvatelstva. ... Masová produkce méně kvalitních hodinek obecně degraduje výjmečnost a omezuje prostor pro osobní vztah majitele k hodinkám. Kolik z Vás dostalo, nebo by dalo čínské hodinky jako dárek? Nebáli byste se nedostatečné kvality a servisu a tím pádem i společenského trapasu? Jak by se obdarovaný tvářil, kdyby musel hned druhý den si jít koupit k darovaným hodinkám nový pásek, protože ten originální smrdí plastem a na ruku se vzít nedá? Čínské a módní hodinky degradují tento produkt na pouhý nástroj pro ukazování času případně pouze jako objekt pro parádu.

[*]Čínské hodinky degradují pocit z technické výjmečnosti hodinářských komplikací. Hodinky s tourbillonem se zpravidla za méně než 10 000 EUR neseženou. A najednou je může mít za 800USD každý. Pravda, přesnost těchto hodinek je +- 20 vteřin. Proč pak ale mám hodinky s tourbillonem, když mi neposkytují hlavní devizu tourbillonu - vyšší přesnsot a stabilitu chodu? Má mej pouze pro parádu? Pak se asi svými vnitřními postoji příliš neliším od nositelů Marina Militare, Parnis nebo rovnou od majitelů fake

[*]Představují zbytečnou výrobu zbytečného produktu, který obvykle (kromě Sea-Gull) nemá žádnou trvanlivost. Navíc spojenou s nerespektováním vlastnických práv a dalšími negativními aspekty.

Pokud plánovitě vyrábím nekvalitní produkt s krátkou životností, spotřebovávám zdroje a negativně ovlivňuji životní prostředí výrobou a dopravou.Hodinky dorazí, majitel z nich má chvilku radost, dříve či později je někdo rozebere a odpadky skončí v popelnici. Pro krátkou povrchní radost, pozlátko, honění svého ega, byly spotřebovány zdroje. A výsledek - čistá nula. ... zákonitě nemohu mít rád tuto zbytečnou nekvalitní čínskou produkci s výjimkou Sea-Gull.

Chápu - plně - safiho výtky a názor na věc.

 

Můj postoj je k věci je trochu odlišný.

 

Nemohu přijmout fakt, že problém je na straně čínských výrobců v tom smyslu, jak je uvedeno v bodě jedna, t.j. že masová produkce degraduje pocit vyjímečnosti. Ano - ona umožňuje dosáhnout v příslušné kvalitě na měřič času každému, i tomu, kdo objektivně/subjektivně nemůže dosáhnout na produkci těch "správných značek". A co má být? De fakto i "zprůmyslnění" výroby hodinek v Evropě umožnilo vyrábět dostupné hodinky i mimo původní místa, i pro jiné zákazníky, než "horních 10.000". Stejně by mohli příznivci CH a D značek a pod tvrdit, že "šunt z východu", z Česka, Ruska atd. fejkařením a díky bariéře železné opony dosáhl svého rozkvětu. Adorujeme Prim Diplomat. O jisté míře inspirace se taktně mlčí??? Mě to nevadí, je to dle mě stále jen inspirace, ne fejk. Ale Číňanům to otlučem o hlavu...

 

A dnes de facto dělá Čína to, co Evropa a zbytek vyspělého světa dělali před pár desítkami let. Nakonec, někdy vysmívaná Festina/Lotus také umožnila dostupnost slušných hodinek Evropanům v masách... Prostě hosinky už je běžné spotřební zboží. Stejně tak i auta, díky Číně i PC etc.

 

Čínské hodinky degradují pocit z technické vyspělosti. NE! To je jen zavírání očí před faktem, že to zákazník chce. Je to realita. Chce moc za málo korun. Můžeme s tím nesouhlasit a to je tak všechno. Proč o tom ale nepsat?

A i kdybych měl "turbo" pro turbo s přiznanou vlastní značkou, proč bych měl být ten samý, co má "Bolex GMT II" na ruce????

 

Když nebude čínská sekce, nedozvíme se nic. Ani o případných jiných kvalitních výrobcích, jako je Sea-gull. BTW zrovna tuhle značku bych se osobně nestyděl věnovat někomu. Když na to přijde, jen to, že je v tom odér Číny, tak když budu puritán, tak můžu tvrdit, že je to stejné, jako hodinky z Eltonu, s odérem reálného socialismu... (Osobně si ani jedno nemyslím, byl to příklad).

 

Omlouvám se za neuspořádanost příspěvku. To asi to 0,5 l červené Frankovky, co už jsem požil....

 

Odesláno

pouzdro.... U Alpha watch už mají jen "ladies size"...

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Návštěvník YPO?
Odesláno
Zákaz čínského vlákna to nevyřeší !

to rozhodně ne, ale zavírání očí a tolerance také ne

 

- přitaženo za vlasy = začalo to tibetem, v poločase je volvo = co bude na konci nechci domýšlet

Odesláno

možná by bylo dobrý postavit se někam na náměstí, zastavovat lidi a ptát se jich co mají na ruce. Jak to asi dopadne? Většina lidí chce jen měřit čas něčím co hezky vypadá a není drahý. Nakonec to je smysl hodinek, měřit čas. Glorifikace jako silný vztah majitele k hodinkám, vyjímečnost díky komplikacím, znak společenského postavení, exkluzivita staleté značky atd. klidně dál může platit, exkluzivních značek je dost, ale naprostá většina lidí chce jen měřit čas. Takže levné hodinky z asie maji své zákazníky a tím smysl. Doba se mění, společenskou prestiž už neukazují pro většínu populace hodinky ale auto. Hlavně proto, že většina populace vlastně o hodinkách a exkluzivních značkách, kromě Rolex o kterých se neustále mele v amerických filmech, nevědí nic. Ale auta zná každý, takže majitel Švýcarských hodinek bez audi či superbu, je vlasně stále nic. Taková je realita. Majitelé obdivovatelé a znalci exkluzivních hodinek se v záplavě konzumní produkce stávají dinosaury. A zakazovat nějaká vlákna je jen kopání okolo sebe a uzavírání se před realitou. Tedy, jestli tohle forum je o hodinkách všeobecně a ne o Hodinkách.

Návštěvník YPO?
Odesláno
možná by bylo dobrý postavit se někam na náměstí, zastavovat lidi a ptát se jich co mají na ruce. Jak to asi dopadne? Většina lidí chce jen měřit čas něčím co hezky vypadá a není drahý. Nakonec to je smysl hodinek, měřit čas. Glorifikace jako silný vztah majitele k hodinkám, vyjímečnost díky komplikacím, znak společenského postavení, exkluzivita staleté značky atd. klidně dál může platit, exkluzivních značek je dost, ale naprostá většina lidí chce jen měřit čas. Takže levné hodinky z asie maji své zákazníky a tím smysl. Doba se mění, společenskou prestiž už neukazují pro většínu populace hodinky ale auto. Hlavně proto, že většina populace vlastně o hodinkách a exkluzivních značkách, kromě Rolex o kterých se neustále mele v amerických filmech, nevědí nic. Ale auta zná každý, takže majitel Švýcarských hodinek bez audi či superbu, je vlasně stále nic. Taková je realita. Majitelé obdivovatelé a znalci exkluzivních hodinek se v záplavě konzumní produkce stávají dinosaury. A zakazovat nějaká vlákna je jen kopání okolo sebe a uzavírání se před realitou. Tedy, jestli tohle forum je o hodinkách všeobecně a ne o Hodinkách.

to je sice pěkně napsaný, ale tenhle web je postavený na hodinkách x koníček - kdo chce měřit čas tak sem nikdy nezavítá ani nezavítal, protože mu stačí Jasněna Vláhová alias JVD za tísícikorunu a i to je "dost peněz"

 

pokud si pamatuji tak si tu nikdy a nikdo nehrál na snoba ani na nadčlověka jenom kvůli tomu, že měl hodinky za statisíce - šlo vždy jenom o to se podělit o zážitek,emoce a hlavně se podělit o hodinařinu s velkým H

Odesláno

YPO to s tím Tibetem je fakt přitažený za vlasy. Pokud vím, tak první se na počátku 20. století pokusila vojensky získat Tibet Velká Británie. Nikoli však z obavy před Čínou /čínští úředníci tam byli přítomni před tím i potom/, ale protože se mylně domnívali, že se o to pokusí Rusko /cesta do Indie/. Navíc Tibet nebyl suverénním státem, ale suzeréním. Ale s hodinkami to nesouvisí.

Návštěvník YPO?
Odesláno
YPO to s tím Tibetem je fakt přitažený za vlasy. Pokud vím, tak první se na počátku 20. století pokusila vojensky získat Tibet Velká Británie. Nikoli však z obavy před Čínou /čínští úředníci tam byli přítomni před tím i potom/, ale protože se mylně domnívali, že se o to pokusí Rusko /cesta do Indie/. Navíc Tibet nebyl suverénním státem, ale suzeréním. Ale s hodinkami to nesouvisí.

i tak jsem to napsal " přitažené za vlasy" - bohužel písmenka neumí tvořit celkový dojem .........

 

obecne se tvrdi, ze jeden z rysu inteligence je schopnost akceptovat zmeny... u nekterych dvojctihodnych clenu tuto schopnost nevidim, spis demagogii a "vase deti, vnoucata, pravnoucata" vykriky... usmevne... :D

kibi - pro mě by byla změna kdyby si na mě nereagoval - to by byl vrchol inteligence

 

 

Odesláno
to je sice pěkně napsaný, ale tenhle web je postavený na hodinkách x koníček - kdo chce měřit čas tak sem nikdy nezavítá ani nezavítal, protože mu stačí Jasněna Vláhová alias JVD za tísícikorunu a i to je "dost peněz"

 

pokud si pamatuji tak si tu nikdy a nikdo nehrál na snoba ani na nadčlověka jenom kvůli tomu, že měl hodinky za statisíce - šlo vždy jenom o to se podělit o zážitek,emoce a hlavně se podělit o hodinařinu s velkým H

 

To máš pravdu, nepříjdou sem, stačí jim, že vědí kolik je hodin. Tak jim to nechme a nespíleme čínským výrobcům, že to vyrábějí. A v té jejich masové produkci bižuterie, se možná objeví i něco co ji bude vysoce převyšovat a možná se to za zlomek ceny vyrovná švýcarům. Protože když se číňan naučil strouhat kolečka, proč by se nepokusil vystrouhat je pořádně, kupci tourbillonu za 800 USD se vždycky najdou. A kupci kvalitních tourbillonů za 2000 USD taky. A já si myslím, že už je pořádně strouhat umí, jen to někdo nechce vzít na vědomí.

Návštěvník YPO?
Odesláno
vase deti! se budou! muset naucit! nosit! sikmy! oci! :D

- od někoho kdo je paranoidní, šmrcnutý schizofrenií a nosí na zádech plamenomet se tyhle pindy dobře poslouchají - kibi už se s tím nenos stejně se neubráníš - woni si tě koupí :D - vlastně se už stalo - he he

Odesláno

To YPO , co Ti provedli číňani , že tak kopeš kolem sebe ? Když vycouváš z vlákna tak zde bude klid . Nebo jsi jeden z těch co si stěžovali u Chronomaga ?

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...