Martin M Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Zdravím všechny na tomoto foru. Prosím o radu s výběrem přesných hodinek. Potřeboval bych pomoct vybrat automaty, které budou přesné. Osobně mi vadí, pokud se hodinky rozcházejí např. + 15s/24 hodin. Pro někoho je to možná prkotina, ale mě to hrozně vadí. Pročetl jsem několik topiců na tomto foru a rozhoduji se mezi Tag Heuer CV 2010, Fortis B-42 Flieger Chronograph a těchto Orisek http://www.hodinky-koscom.cz/Oris-65475854164RS-I15402.html Díky všem za rady.
Návštěvník YPO? Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 pokud hledáš přesné automaty tak hledej něco COSC certifikátem, ale i to není záruka přesnosti = hledej něco s elektrickým pohonem a rádiovým seřizováním
Dantechno Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 podivej se na tento prispevek - treba te zaujmou.
Patrik Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Hodinky bez COSC ti zaručují přesnost do "rozptylu" 20 sekund (některá značka bude definovat jako -5/+15, jiná jako 0/+20). Můžeš mít štěstí na kus (navíc se dají ještě doladit) a mít přesnost větší - někteří členové zde na fóru udávají přesnost i pod 2 sec/den i u hodinek bez COSC certifikátu Mechanické hodinky s COSC certifikátem mají přesnost -4 / + 6 sec/den, ale budou stát nejméně o nějakých 50 % víc než srovnatelné bez něj Pokud je i tohle na tebe moc, tak jedině Quartzky. I nejlevnější čína se vejde do 1 sec/den, švýcarské strojky -0,3 / + 0,5, certifikované COSC jsou ještě o hodně lepší (hodnoty v hlavně nenosím). Osobně nejsem příznivcem "hybridů" - quartz s akumulátorem, který je mechanickým způsobem dobíjen. Spojuje nevýhody obou variant. Z mechaniky si bere vyšší cenu, vyšší poruchovost a nižší mechanickou odolnost, z quartzu zase nutnost výměny baterie (zde akumulátoru, i ten má svoji životnost, uvádí se někde kolem 7 let, ale zpravidla vydrží déle, zase je ovšem dražší než klasická baterie). Jediné použití, kde jsem ochotem hybrid akceptovat je, pokud mají hodinky velké množství komplikací (funkcí) a tím pádem vysokou spotřebu a v případě čistě bateriového pohonu by musela být baterie měněna příliš často.
Z. Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 (upraveno) Všechny ty modely, které uvádíš, se klidně mohou pohybovat v rámci té odchylky, co uvádíš. A to do plusu i do mínusu. Záleží, jaké budeš mít štěstí na konkrétní kus. Ale zároveň se všechny tyhle hodinky dají dodatečně seřídit na plus/mínus dvě tři vteřiny za den. Ale chce to trpělivého a ochotného hodináře (a někdy i víc návštěv) nebo vlastní nářadí a odvahu. Já se po několika letech nošení hodinek na seřízení (s dost spornými výsledky) nakonec odvážil do toho hrábnout sám a dnes mi chodí všechny hodinky v rozmezí uvedeném výše (plus/minus dvě tři vteřiny), což se dá ještě dále ladit způsobem nošení a odkládání. Anebo jak píše YPO?: hodinky s COSC by přeci jen měly zaručit, že odchylka bude menší. Edit: Teď koukám, že Patrik mezitím stačil napsat víceméně to samé. Upraveno 19. prosince 2009 uživatelem Z.
dr.snake Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 ci mi hodinky robia denne +4 alebo + 12 mam to v riti...len rozdiel v cene je potom 10 nasobny
Martin M Odesláno 19. prosince 2009 Autor Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Možná blbá otázka, co to je COSC certifikát?
Patrik Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Možná blbá otázka, co to je COSC certifikát? Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres Je to certifikát přesnosti, který vydává Official Swiss Chronometer Testing Institute. Hodinky, které testem projdou smí používat označení chronometr (neplést s chronografem, to jsou stopky). Více zde: http://en.wikipedia.org/wiki/COSC
Martin M Odesláno 19. prosince 2009 Autor Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Předpokládal jsem, že pokud jsou hodinky dražší, budou i přesnější Nyní mám Orientky http://www.hodinky-koscom.cz/Orient-CEZ05002B-I15601.html a http://www.frederique-constant.com/Fredirique Constant http://www.hodinky-koscom.cz/FC-310M3P6-I8419.html Patrik: díky, taky mě mohlo napadnout to dát do Wikipedie
Patrik Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Tak třeba ty Frederique Constant mají ETA 2824-2. V podstatě standard (spolu s 2836-2, a 2892) v téhle kategorii, u švýcarských hodinek do 50 000 Kč (a nejspíš i výš) těžko najdeš něco jiného. Oba chronografy, co sis vybral mají zase Valjoux (dnes označovaný jako ETA) 7750. Opět standard v této kategorii.
Z. Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Bohužel, přesnost se zdaleka nezvyšuje v přímé úměře s cenou...
Martin M Odesláno 19. prosince 2009 Autor Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Koukám, že se holt budu muset smířit s nepřesností, protože do quartz hodinek se mi jít nechce.
Z. Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Nebuď depresivní . Na ty dvě tři vteřiny za den se můžeš dopracovat a to už docela jde, ne?
vraby Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Koukám, že se holt budu muset smířit s nepřesností, protože do quartz hodinek se mi jít nechce. Tebe bych chtěl mít doma,nějaká vteřinka snad vadit nebude.Tohle mi připadá jako by si někdo dělal prdel ?
Martin M Odesláno 19. prosince 2009 Autor Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Tebe bych chtěl mít doma,nějaká vteřinka snad vadit nebude.Tohle mi připadá jako by si někdo dělal prdel ? Proč bych si dělal prdel? Prostě mi to na hodinkách vadí.
vraby Odesláno 19. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 19. prosince 2009 Proč bych si dělal prdel? Prostě mi to na hodinkách vadí. Tak čti hledej a třeba něco najdeš podle tvých představ.
Jimjim Odesláno 20. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 20. prosince 2009 No jo,Martine.. tak mě napadá... Udělej to jako více lidí- i já to tak urobil. 2 měs. mám naprosto přesný Citizeny Promaster- titan, safír, rádio, eco.drive, dle nich vše seřizuju. A k nim ještě kupuju mechaniky - O-SM-PO. Budu mít dvoje, jedny sice quartzky, ale atomově přesné a ještě - zatím - moje dream- watches- Omegy... Nebo ? ..
Martin M Odesláno 20. prosince 2009 Autor Nahlásit Odesláno 20. prosince 2009 Jimjim: přesně tak to udělám, zatím je favoritem Citizen AS2031-57E PILOT RADIOCONTROLLED http://citizen.prodejce.cz/AS2031-57E.htm
Potkan Odesláno 20. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 20. prosince 2009 Koukám, že se holt budu muset smířit s nepřesností, protože do quartz hodinek se mi jít nechce. Tohle nechápu. Buďto chci přesnost a koupím si quartz, nebo mám rád mechaniku, její kouzlo syrovosti a lidského umění a k tomu zákonitě patří nepřesnost. Nic mezi tím neexistuje. Možná turbo, ale to v dnešní době přiřazuju spíš na stranu k tomu umění než k té přesnosti, jelikož postrádá v tomto ohledu smysl.
bohush Odesláno 20. prosince 2009 Nahlásit Odesláno 20. prosince 2009 Tohle nechápu. Buďto chci přesnost a koupím si quartz, nebo mám rád mechaniku, její kouzlo syrovosti a lidského umění a k tomu zákonitě patří nepřesnost. Nic mezi tím neexistuje. Možná turbo, ale to v dnešní době přiřazuju spíš na stranu k tomu umění než k té přesnosti, jelikož postrádá v tomto ohledu smysl. Proč? Přece i mechaniky můžou být (a taky jsou) přesné, jen se musí doladit, což zase není takový problém. Mě třeba vadí každá nepřesnost přesahující 5 s/d, proto si hraju tak dlouho, až toho dosáhnu, no a když už toho dosáhnu, tak mám sice radost z výsledku, ale taky mě trochu mrzí, že už daný kus nemusím otvírat a kochat se i tím co je uvnitř
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se