Přejít na obsah

PRIM AUTOMATIC


Doporučené příspěvky

 

 

 Díky za názorné vysvětlení,

 

přidávám  mobil foto své minisbírky Prim  , zejména kal. 96 , vše jdoucí  a podle toho, jaký jsem odborník , tak  jistě vše origo, žádnej bastl.

 

M.V.

post-27512-0-52823700-1390138657_thumb.jpg

post-27512-0-66756500-1390138677_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všetkých "Primkárov". Kúpil som si watch winder na Prim TV cal.96 a chcem sa opýtať,ktorým smerom sa majú točiť vo winderi? do prava či do lava? Winder sa točí v tomto režime-1hod sa točia a 3hod stoja-to je jeden cyklus.Za 1hod spravia cca 330 otáčok,tj. za 24hod 1980 otáčok dokopy. Čiže ktorým smerom sa majú točiť? A bude to stačiť aby som ich nemusel ručne doťahovať? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých "Primkárov". Kúpil som si watch winder na Prim TV cal.96 a chcem sa opýtať,ktorým smerom sa majú točiť vo winderi? do prava či do lava? Winder sa točí v tomto režime-1hod sa točia a 3hod stoja-to je jeden cyklus.Za 1hod spravia cca 330 otáčok,tj. za 24hod 1980 otáčok dokopy. Čiže ktorým smerom sa majú točiť? A bude to stačiť aby som ich nemusel ručne doťahovať? Ďakujem

Prim TV mám ve winderu, musí se točit proti směru hodinových ručiček!! (To platí pro všechny s kal. 96)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim TV mám ve winderu, musí se točit proti směru hodinových ručiček!! (To platí pro všechny s kal. 96)

A v pohode ich winder natočí? na mojom winderi idú do mínusu...a pritom majú dosť otáčok za 24h-1980 otáčok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v pohode ich winder natočí? na mojom winderi idú do mínusu...a pritom majú dosť otáčok za 24h-1980 otáčok...

Natočí je v pohodě, nezapomeň, že kalibr 96 má dle výrobce odchylku od 15  do + 30 s za 24 hod. Myslím, že to, že jdou do mínusu je způsobeno touto nepřesností. Já mám ve Winderu letecké automat i dvoje televize a jejich odchylka je mírně do plusu. Winder mi  točí  v intervalu 30 min a potom 3 hod. pauza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natočí je v pohodě, nezapomeň, že kalibr 96 má dle výrobce odchylku od 15  do + 30 s za 24 hod. Myslím, že to, že jdou do mínusu je způsobeno touto nepřesností. Já mám ve Winderu letecké automat i dvoje televize a jejich odchylka je mírně do plusu. Winder mi  točí  v intervalu 30 min a potom 3 hod. pauza.

Môj winder točí 1hod a 3hod pauza a aj tak majú za 24h -cca 1minútu...je to v poriadku? hodinky pritom boli u hodinára na prečistenie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môj winder točí 1hod a 3hod pauza a aj tak majú za 24h -cca 1minútu...je to v poriadku? hodinky pritom boli u hodinára na prečistenie...

Zkus je nosit na ruce celý den a změřit jakou mají odchylku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zistil som, že ak ich ručne doťahujem tak nemeškajú....tak ich budem ručne doťahovať :-) nemalo by im to škodiť..či???

Můj hodinář říkal, že časté natahování nemá kalibr 96 rád, že se opotřebovává ten natahovací mechanismus proto, že na to není konstruovaný a že by se ručně  často natahovat neměly,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásne kúsky :-) pojdem s nimi ku hodinárovi na kontrolu a díky :-)

 

Takhle se vrtí a kromě občasného seřízení data nevyžadují žádnou pozornost :guitar:

attachicon.gifDSC_0002.JPG

Kvôli pracovným povinnostiam som ku hodinárovi poslal priatelku a div sa svete na tých TV je zlá nejaká súčiastka ktorá zabezpečuje dobíjanie ked sa vrtia na winderi...takže záhada kvôli čomu meškali na winderi a kvôli čomu som ich musel ručne doťahovať je vyriešená. Hodinár objedná tú súčiastku a snád bude všetko už ok. Díky za rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...