Přejít na obsah

PRIM AUTOMATIC


Doporučené příspěvky

Taky mám jedny Prim automaty s nefunkčním samonátahem. Ještě jsem se nepokoušel určit místo závady. Až se odvážím do nich podívat prosím o radu kde hledat hlavní závady. Napadá mne zde zmíněné nefunkční kolečko odlučovače samonátahu, dále vadný čep rotoru (přdřený nebo naopak ošoupaný s velkou vůlí nebo zlomený - toto jediné asi rychle poznám :-)) nebo nějaká jiná častá závada? Už mne nic jiného nenapadá. Taky při zamávání automaty u ucha se u některých ozývá slabé "cvrčení" u jiných ne, dá se z toho něco vydedukovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - Čep rotoru může být buď ulomený nebo celý vylomený z můstku.

2 - Může být poškolzena pružinka odlučovače.

 

post-5320-0-14058500-1392418197_thumb.jpg

 

post-5320-0-04701600-1392418207_thumb.jpg

 

3 - Rotor může mít vydřený ložiskový otvor.

4 - Rotor může být prasklý.

 

post-5320-0-10836300-1392418214_thumb.jpg

 

5 - Soukolí samonátahu pod můstkem samonátahu(tři kolečka) na sebe nemusí přesně sedět. Stačí trochu porovnat párátkem prostřední kolečko(2).

 

post-5320-0-18423300-1392418222_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rama

Zvláštní je, že mi doma zbyly právě po opravách jiných chyb v samonátahu. Z toho mi nějak nevychází, že je to nejslabší článek.

Asi jsi měl velmi štastnou ruku při nákupech. Jednou to určitě potvrdí i někdo fundovanější komu budeš věřit, ale to samé ti řekne každý zkušený hodinář. A ti skutečně solidní, pokud vidí že jim neseš na opravu automaty 96 s totálně zahnojeným odlučovačem a nemají ho náhradní, opravu odmítnou. Většina hodinářů to spíš veme, aby nepřišli o kšeft zvlášť od sběratele co chodí každou chvíli a je jasné že to všechno nemůže denně nosit. Ono to chvilku po vyčištění klidně i natahovat bude, ale odlučovací kolo se zanáší při práci, ne při ležení v polici nebo šuplíku..

Upraveno uživatelem rama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je, že starý primky v automatu se serou tak za 50%. :-( bohužel. Problém je právě v tom automatu a hlavně jeho ložisku. Přijde mi, že to není náhoda, ale že zde soudruzi z ČSSR někde udělali konsukční chybu a automat z primu toho moc nevydrží. Navíc opravy u hodináře nejsou nejlevnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - Čep rotoru může být buď ulomený nebo celý vylomený z můstku.

2 - Může být poškolzena pružinka odlučovače.

 

attachicon.gif1.jpg

 

attachicon.gif2.JPG

 

3 - Rotor může mít vydřený ložiskový otvor.

4 - Rotor může být prasklý.

 

attachicon.gif3.jpg

 

5 - Soukolí samonátahu pod můstkem samonátahu(tři kolečka) na sebe nemusí přesně sedět. Stačí trochu porovnat párátkem prostřední kolečko(2).

 

attachicon.gif4.JPG

krásnej a názornej rozbor!!!!!!! :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už to mám opravené. Kedže mi nejde sem vložiť obrázok, asi kvoli tomu že som iba začiatočník, nemôžem vám to ukázať. Bolo to také malé hnedé koliesko....neviem to viac opísať...škoda že mi to nejde sem vložiť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak náhodou se mi podařilo sehnat modré PS automaty a všiml jsem si, že jako jediné mají tak nějak "vykouslé" pouzdro - viz foto. Takoby ten soudek měl rukojeti :flex: . Nemají to ani klasické PSII ani letecké ani automaty s myiotou ani automaty s černým ciferníkem jen ty modré. Na fotce co je v tomto vlákně jsou ty samé taky mají to taky tak. Nevíte někdo proč pouzdro je jiné ? Nebyl tam v originálu třeba nějaký spešl pásek ?    

post-28916-0-20141400-1393403360_thumb.jpg

Upraveno uživatelem honza.hasic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to typ 69 619 1.2. z roku 1993 a vše je jak má být. Gratuluji. Jedna se o poměrně vzácný kousek.

 

Tak nějak náhodou se mi podařilo sehnat modré PS automaty a všiml jsem si, že jako jediné mají tak nějak "vykouslé" pouzdro - viz foto. Takoby ten soudek měl rukojeti :flex: . Nemají to ani klasické PSII ani letecké ani automaty s myiotou ani automaty s černým ciferníkem jen ty modré. Na fotce co je v tomto vlákně jsou ty samé taky mají to taky tak. Nevíte někdo proč pouzdro je jiné ? Nebyl tam v originálu třeba nějaký spešl pásek ?  

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...