Přejít na obsah

Konstantin Chaykin


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Přátelé, díval jsem se na jeho stránky www.chaykin.ru a jen jsem polykal a stahoval fotky. Mám trochu umělecké vzdělání a ta jeho práce je neuvěřitelná. Třeba ta zlaté hodinky se zobrazením hvězdné oblohy mě dostaly. Nejsou vzhledově úplně to moje kafe, ale smekám pánové...

Tom

post-19672-034082100 1325068144.jpg

post-19672-011762500 1325068182.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pohání je Síla!

 

Koncept mysteriozních hodin je starý přes sto let. První hodiny někdy v polovině 19. století.

 

Proslavil je hlavně Cartier. Někde jsem četl, že u jejich vzniku byl sám velký kouzelník Houdin. Cartier pak dělal i náramkové hodinky.

 

Vtip je v tom, že ten číselník je tvořen několika skleněnými (případně safírovými) disky, jejichž otáčení není vidět, a které unášejí ručičky. Vlastní mechanismus se pak musí vejít do toho okraje okolo. Disky jsou opatřené zoubky a otáčí jimi ten skrytý stroj.

 

Ještě větší frajeřina ale je, když jsou ale hranaté :-) Fakt to jde. To může být hádanka za domácí úkol.

 

V komerčnější rovině a jako módní kvarcky je dělá třeba firma Quinting. Vtipné je, že tak má udělán i chronograf se třemi subregistry.

 

Frank Jutzi dělá na podobném principu hodiny (tedy větší) s mysteriózním tourbillonem (prostě se tourbillon otáčí ve stavu beztíže) a Kiu Tai Yu tak udělal i náramkový tourbillon!

 

No a tady je tajemství vyzrazeno

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě větší frajeřina ale je, když jsou ale hranaté :-) Fakt to jde. To může být hádanka za domácí úkol.

 

Bylo by foto? Predpokladam, ze to nebude tak jednoduche jako hranaty pruhled na kruhovy disk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo by foto? Predpokladam, ze to nebude tak jednoduche jako hranaty pruhled na kruhovy disk.

 

 

post-3262-002864400 1327606583.jpg

 

ještě lepší zde http://www.roger-russell.com/mystery/mystery.htm (původně jsem sem dal foto, ale má tam copyright, tak raději rovnou na tu stránku)

Upraveno uživatelem dknespl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak mi ta záhada na ruce přijde celkem plytký trik, tak na těch stolních hodinách má najednou fakt sílu a nebývalou poezii. Přijde vám to taky tak ?Nádherný by mohlo být, kdyby neměly boční rám - možná by ubylo záhady, možná né, ale mohlo by přibýt technické poezie. Zrobili byste to, dknespl ? Nebo závěšený volně v protoru za tenounký lanko - hmmm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...