Přejít na obsah

ARCHETYPÁLNÍ modely


cigi

Doporučené příspěvky

dknespl - znova - nejde tak úplně o to, kdo to vymyslel, to je taky jen jedno z kriterií, ale jinak si vedeš dobře. :D

 

souhlasím, primky jen sport II

 

proplofy jsou kultovní, ale nejsou podle mne archetypální, protože jsou příliš specializované, takový úlet, žádná masovka, to nyní nehledáme

 

Mám tam vulcain cricket - ten je dvoukorunkový budík, jestli se nepletu, ne? takže další souboj cricket vs. memovox !!

 

Letecký klasický tam mám hned dvoje a myslím fotra i mother. :D Lindbergh jsou originální hodinky, ale taky spíš pamětihodnost, než živá legenda, nevím, nemusí tam být každý vynález.

 

Co takhle nějaký bull head chronograf ??

 

Jestli chcete, můžu u každýho modelu dopsat kategorii, to dále pomůže v orientaci.

 

Měl bych ještě jeden typ, rezerva nátahu, korunka zespodu pouzdra a JLC Futurematic - co vy na to ??

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde, že se tady plácáme zleva doprava .... proč ?

 

Tak asi proto, že každý chápeme výraz Archetyp po svém :smile_anim:

 

Jedná o základní pojem Jungovi analytické psychologie a jím jsou archetypy nejčastěji vysvětlovány jako "vrozené vzorce imaginace a cítění" ... jejich podstatou je, že do jejich obecného symbolického rámce si každý z nás dosazuje vlastní obsahy složené z vědomé a nevědomé složky ... a právě v tom je ona odlišnost chápání a prožívání obsahu archetypu ... takže myslím, že není reálné se shodnout na nějakém seznamu, protože pro každého z nás je seznam jiný, jinak obsáhlý ...

 

podobné to bude, když budeme dělat seznam např. nejkrásnějších ženských ... :argue:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PP Gilbert Albert - ty tam patřej :D jednak ciferník ála diplomat :D a to pouzdro jsem taky mnohokrát viděl - hamilton třeba - paráda, tak si představuju spolupráci.

 

Jen tak dál a nechte si ty zhrzenecký plky o tom, co se komu líbí, já třeba některé ty hodinky nemůžu ani vystát, ale patřej tam.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je hlavní problém v tom, jak tady někteří chápu/nechápou co cigi myslel slovem ARCHETYPÁLNÍ :) .. třeba model Lindbergh.. To je archetyp čeho? ničeho.. Leda sebe sama a svých fejků :) Rolex Sub? Ano, to je archetyp pro desítky, možná stovky modelů jiných firem a když třeba Steinhart vyrobí takové hodinky tak je hned označen, v lepším případě, že dělá looklikeRolex" ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je hlavní problém v tom, jak tady někteří chápu/nechápou co cigi myslel slovem ARCHETYPÁLNÍ :) .. třeba model Lindbergh.. To je archetyp čeho? ničeho.. Leda sebe sama a svých fejků :) Rolex Sub? Ano, to je archetyp pro desítky, možná stovky modelů jiných firem a když třeba Steinhart vyrobí takové hodinky tak je hned označen, v lepším případě, že dělá looklikeRolex" ..

 

Charles Lindberh vymyslel letecké hodinky jako takové, to že mají centrální vteřinovku, azimut, otočnou lunetu.

 

Podle logiky, že designově neznamenají předobraz znamená, tak nejsou archetypální, pak jak jsem psal, ani Rado Museum, Navitimer,Panerai, protože také nevytvořily desginový styl, který by byl volně interpretován kromě víceméně fejků.

 

Tudy cesta ven nevede.

 

Mimoto archetyp v mém chápání je něco jako abstraktní třída, neexistuje jeho instance, může být jen matkou jiných tříd, které už instance mít mohou. Tj archetyp je "letecké hodinky", nebo v literatuře "hrdina", ale už ne Perseus nebo Rambo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, potvrdil jsi, že problém je ve vzájemném chápání slova ARCHETYP... resp Archetypální .. u hodinek.. Jsi schopen pochopit jak to myslel cigi?

 

Nepochopil, ale rád si to nechám vysvětlit, třeba výčtem atributů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je blbý... mě se to vysvětlovat nechce od doby co jsem se zeptal co by kdo považovat za bohatství a všichni mě začali obviňovat z idiocie, vždyť přece štěstí je o něčem jiném :) Já se neptal ale na štěstí, ale na osobní definici bohatství... kdybych se ptal na osobní definicí štěstí tak by tam bylo na konci napsáno "štěstí" :) A tady je to něco podobné. Já to pochopil hned, někdo to nepochopí nikdy. není to o inteligenci, ale o jiném naladění komunikace... Když to prosím nechápeš, tak sem prostě nepiš nic proti cigimu :)

 

Já to chápu a proto se s cigim budu neustále dohadovat, že šrot s nápisem PRIM tam fakt nepatří :) Lindberghy mám, leteckým hodinkám se věnuju (jiným až na vyjímky nikoliv) a Lindberghy prostě v cigiho pojetí archetypem nejsou...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně pak dáva smysl kategorie, "nejprodávanější hodinky", nebo "nejoblíbenější hodinky", nebo "nejnapodobovanější hodinky" nebo "první hodinky co přišly s něčím novým či určili styl" nebo třebai ty "kultovní hodinky" (což je zase trochu moc fuzzy). Archetypální je nedostatečně definované :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně pak dáva smysl kategorie, "nejprodávanější hodinky", nebo "nejoblíbenější hodinky", nebo "nejnapodobovanější hodinky" nebo "první hodinky co přišly s něčím novým či určili styl" nebo třebai ty "kultovní hodinky" (což je zase trochu moc fuzzy). Archetypální je nedostatečně definované :-)

 

Jasně... tak se tady budeme dohadovat a slovíčkařit... Už na tebe nebudu reagovat, sorry :) Tohle bojování o terminologii je o ničem. Já to chápu a ...

 

to cigi: Mě osobně přijde tvůj seznam moc obsáhlý.. Já bych se přikláněl obsahově i rozsahově k něčemu co udělal spiderer a nebo, pokud se nepletu, skalis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to cigi: Mě osobně přijde tvůj seznam moc obsáhlý.. Já bych se přikláněl obsahově i rozsahově k něčemu co udělal spiderer a nebo, pokud se nepletu, skalis...

 

 

Já netvrdím, že není příliš obsáhlý - čekám návrhy na redukci a proč. Třeba máme dost dvojic (submariner/FF, cricket/memovox, B-uhr/www watch, primky jsou tam z vlastenectví, .... Ovšem zatím jenom přibývají nové, za chvíli sem dknespl bude tlačit toho, kdo vymyslel kulatou korunku ... :D Nechci nikoho obejít ani urazit (to už se beztak stalo :D) - bude to dlouhodobější, musí to vyzrát, na katana příjde ještě čas.....

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...