Přejít na obsah

ARCHETYPÁLNÍ modely


cigi

Doporučené příspěvky

Je sranda jak se v těch "seznamech ikon" zrcadlí osobní preference a zkušenost... V těch osobních výčtch jsou často hodinky které si jen podle názvu nedokážu vybavit :) :) Asi by bylo dobré aby nějaká rada "designově moudrých" a hodinkářsky znalých "jaká si skupina decemvirů" provedla ten výběr :) :)

 

 

 

Domnívám se, že jako jistá nápověda by mohl posloužit seznam nejvíce fejkovaných modelů hodinek :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna tu chyba este nejaky cisty nesprzneny styl...bauhaus... takze za mna Nomos Glashutte - Tangente

 

EDIT: pre mna je tento dizajn synonymum dizajnu hodiniek. ked si nalistujete v slovniku slovo hodinky tak tam bude najskor nakreslene nieco taketo.

Upraveno uživatelem Pixelator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady asi nastala chyba.. nehledáme nejoriginálnější design, ale něco z čeho se vlastně stal kult, předobraz všech nápodob, vzor fejků :) Na příkladu těch TH Monaco: Nic nového nepřinesly ani v designu, ani v technice, ale jsou pojmem pro hodinky jako takové, současně pro hodinky spojené s automobilismem, navíc i se slavným hercem a slavným filmem který je sám v daném filmovém odvětví také již ikonou :)

To Nomos fakt není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Máš pravdu Onione, na ty nové nicky si jen tak nezvyknu, přečetl jsem všechny typy a vzali jsme to za špatný konec. Z vyjmenovaných hodinek bychom mohli možná i třetinu vyhodit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono totiz podle toho cigiho prispevku jsem to pochopil jako hodinky, ktere se staly predobrazen jinych hodinek a ktere ovlivnily mnohe dalsi firmy.. a ac nepopiram krasu Stowy, UG atp, myslim, ze to neni to uplne ono i kdyz ty hodinky jsou designove originalni, technicky zajimave atp.. Kdyz se clovek podiva do portfolia firem jako je Steinhart, Rotary, ruzne modni znacky atp, bude se v 70% opakovat design, nebo hlavni designove prvky nekolika jednotek modelu, z nichz tady uz nektere byly zmineny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono totiz podle toho cigiho prispevku jsem to pochopil jako hodinky, ktere se staly predobrazen jinych hodinek a ktere ovlivnily mnohe dalsi firmy.. a ac nepopiram krasu Stowy, UG atp, myslim, ze to neni to uplne ono i kdyz ty hodinky jsou designove originalni, technicky zajimave atp.. Kdyz se clovek podiva do portfolia firem jako je Steinhart, Rotary, ruzne modni znacky atp, bude se v 70% opakovat design, nebo hlavni designove prvky nekolika jednotek modelu, z nichz tady uz nektere byly zmineny..

 

Také to chápu takto. Pokud je něco archetypem, tak je to asi tohle co se tady snažíš popsat a já se snažil kazuisticky popsat na modelu TH Monaco (modrý cifr) :) :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlákno o originálních designech tu už bylo, ne? --> Původní design

 

 

Beru to stejně jako Onion v příspěvku 24 a ke spidererově seznamu bych možná přidal i Rolex Datejust. Pro mě to archetyp celkem je...

 

Jako u tatarů :D Přečti si pár příspěvku nad tím svým.... Archetip je něco jiného než originál. Má to průnik ale není to identické :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako u tatarů :D Přečti si pár příspěvku nad tím svým.... Archetip je něco jiného než originál. Má to průnik ale není to identické :)

 

Tady se musim omluvit, psal jsem to v rychlosti a nedomyslel to. Ten odkaz na vlákno s původním/originálním designem jsem psal v narážce na to, že se tu zmiňuje spousta modelů, který archetypama nejsou, viz Nomos, Prim apod. Zapoměl jsem přidat citace nebo vysvětlení. Teď už se snad chápeme :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za me bych tech opravdovych (designovych) legend vybral taky mene..

 

Ja to vidim podobne, jen ze zminenych jeste jednu pridam

 

Rolex Submariner

Omega Speedmaster

Breitling Navitimer

Tag Heuer Monaco

Panerai Luminor/Radiomir

AP Royal Oak

IWC Big Pilot

Patek Philippe Calatrava

 

Archetypalni neznamena originalni, prvni je podmnozina druheho. Hodinky v tomhle seznam se staly legendamy a vzory pro jine vyrobce. Presny vyber muze i mirne kolisat (ale proc pridavat Nautilus, kdyz je podobny AP RO, i kdyz oba jsou svebytne, stejne jako Submariner zastupuje i klasicky Oyster bez diver lunety). Je samozrejme spousta dalsich originalnich modelu (napr. Autavie), ale top vyber bych radeji nerozsiroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale proc pridavat Nautilus, kdyz je podobny AP RO, i kdyz oba jsou svebytne,

 

Jestli to nebude tim, 6e jsou oba od Genty, ale podle mne si zaslouží místo oba, i s třetím bratříčkem Inženýrem. Upřímě řečeno, všechny tři jsou nakonec stejně reakce na Rolexy. Takže všichni tři, nebo žádnej :-) Ono ve sportovních hodinkách, co do archetypičnosti asi se dá všechno vystopovoat až k těm Rolexum, prostě byly první.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...