Přejít na obsah

Seiko Divers History


instant

Doporučené příspěvky

Velká škoda, že z tohoto vlákna zmizely fotky, je už pěkně zapadlý i to je škoda, Instant nám tu připravil celkem slušnej přehled. Momentálně, ač je to pro mně samotného velké překvapení, mě velmi zajímají 6105 8110. Zároveň by mě zajímal váš pohled na změnu třeba sklíčka za safír. Nesebere taková úprava těmto kouskům jejich historickou a řekněme sbírkovou hodnotu?

Podle mne záleží na tom, zda je chceš spíše nosit nebo mít spíše v krabce a občas vytáhnout. Pokud spíše nosit, tak, i když jsem purista, toho safíru bych se nebál - vyměnil bych ho za staré sklo, a to pečlivě uložil. Nechat přehodit to zpátky můžeš vždy. Je to podle bezpečnější než když ťukneš to starý, protože původní už asi neseženeš a když, tak za dost vysoko. Pokud je ale provětráš pouze na Vánoce, tak bych je nechal být a nic neměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Já se tedy na změnu za safír chystám. Původní sklíčko jsem už drbnul a málem jsem to nerozdýchal. Raději ho schovám, jak píše Lucid a můžu je nosit z klidným srdcem. Jenom pozor je třeba mít hodně klenuté (high domed) sklíčko.

Proč? Já jsem safír omrkával kdysi dávno, ale líbily se mi spíš ty plochý. Je výhodnější ten klenutý? Z jakého důvodu? Optického nebo mechanického?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...