Jump to content

Recommended Posts

Posted

Si se?or :)

 

Celé hodinky jsou tak nějak vymyšlené a poskládané z materiálů a designových prvků jednoho naprosto úžasného stroje (který při předání uvidím naživo - mám to slíbené :) ).

Nožky jste si doufám všimli, že mají tvar (stylizovaný) vaček, tlačítka budou taky doladěné do celkového konceptu, a tím podobnost se vzorem zdaleka nekončí :)

Ale nebudu prozrazovat, počkejte si, a uvidíte :)

 

O'p'B

  • Downvote 1
Posted

Tak další díl - zítra vezu hodinky majiteli na kouknutí, a chtěl jsem, aby se mohl podívat i na sponu na řemen, kterou jsme tak nějak vymysleli. Nezvládl jsem ji sice v dnešním šíleném pondělku udělat na hotovo, ale aspoň základy jsou.

 

Takže - spona má být inspirovaná brýlema, které drží přední tlumiče motorky.

 

Takže jako první, inspirace :) :) :)

 

Posted Image

Posted Image

 

brýle samotné budou vyrobené z karbonu, tyčky, které je budou spojovat a imitovat přední vidlici, budou z titanu.

 

tady navrtáno pro M1.6 šroubek s 2.6mm hlavou, a narýsováno. Použil jsem stejnou silnou flákotu uhlíkových vláken, abych nemusel vyrábět stejný díl dvakrát - takže jsem si vyřezal, vybrousil a ze všech stran dofinišoval jeden díl...

Posted Image

 

který jsem pak rozřezal a zabrousil a dofinišoval z vnitřní strany.

Posted Image

 

Teď už jenom vysoustružit titanové tyčky, navrtat je, nažezat závity, a celé to sešroubovat dohromady...

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

  • Downvote 1
Posted (edited)

Díky :)

 

Zatím mě spíš děsí, ale i tak :) :)

 

skoro dokončená spona - při vrtání jsem si nevzal na poslední díru nový vrták - to většinou dělám čistě pro vy*****í s Murphyho zákony... no, jak taky jinak, vrták se mi v díře zalomil, takže budu muset jednu z kulatinek vyrobit zítra znova.

No co už, věšet se nebudem :)

 

šroubky jsou tam jenom cvičně, ve finále tam budou stejné torxy jako na nožkách

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Edited by Ondrej Berkus
Posted

Pico voe, to je husty!

 

Priznam se, ze z no 21 jsem byl trosku zklamanej, bylo to na me moc preplacany, ale tohle ma grady a udernost. Jsem fakt zvedavej na vysledek.

 

Jakym strojkem to bude osazeny? Doufam, ze pokud ETA, tak alespon 2892 v chronometer grade...

Posted

Díky :)

 

Strojek bude high grade ETA 2894-2 s ručně dělaným rotorem, a ciferník... no tam se taky budou dít věci :)

 

Tady máte fotku (pozdě ale přece) hotové spony. Teda, relativně hotové, ještě pořád chybí šroubky, a dodělání pořádných povrchů na všech dílech.

 

Posted Image

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Posted

tak tady je pokračování, přišly mi dneska polotovary na ciferník a lunetu...

Posted Image

 

a po úpravách (soustružení lunety zvenku a zevnitř, pasování na pouzdro, ztenčení ciferníku a dopasování do pouzdra), takhle nějak to bude vypadat...

Ty značky nejsou špatné, ne? Mám je tam nechat? :D :D :D

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

  • 3 weeks later...
Posted

Pánové, omlouvám se za dlouhý výpadek, ale trochu mi tady houstla situace, pracovně a tak :)

 

Každopádně, nějaký pokrok na hodinkách se udál, takže:

 

nafrézované značky pro měření vteřin- neptejte se mě radši jak jsem to dělal, frézování 0.5mm frézou je natolik traumatizující, že se mi o tom nechce ani mluvit :). No ještě, že to nebylo do titanu...

Posted Image

 

třetí pokus o korunku, snad finální :)

Posted Image

 

pár čísel z 0.3 mm silného stříbra...

Posted Image

 

tlačítko, a jejich uchycení v pouzdře - samotná stěna pouzdra je docela tenká, a takhle bude mít tlačítko víc prostoru, nebude dřít o uhlík, a celkově to vypadá líp... aspoň myslím :)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Na většině dílů pouzdra už jsou ty správné finální povrchy, už jenom dodělám ciferník a všechny jeho značky, luminiscenci, dám je dohromady, a je to :)

(zní to jako pár operací, ale ve skutečnosti to vůbec nebude sranda :) )

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

  • 1 month later...
Posted (edited)

Jak to s temito #22. vlastne dopadlo? Zrovna u techto hodinek jsem byl docela zvedavej "co to bude az to bude" :worried_anim:

Edited by libor2002
  • 4 weeks later...
Posted

přesně, jak to dopadlo ?

Jak to s temito #22. vlastne dopadlo? Zrovna u techto hodinek jsem byl docela zvedavej "co to bude az to bude" :worried_anim:

 

  • 4 weeks later...
Posted

Tak, po více než čtrnácti dnech mimo dílnu jsem se tam zase dostal, konečně už můžu zase pracovat, takže tady je trocha postupu na #22. Měl jsem takové lehčí nucené prázdniny ležíc v posteli, po tom, co jsem toho Monstříka z obrázku o něco výš, napasoval asi v... ehm, 85 (protože jet víc by bylo nezákonné), do srny...

Ani guláš nebyl :(

Ale motorka bude v pořádku, právě se jí dostává renovace a oprav, na příští srnčí sezónu bude ready :)

 

Spona dostala ty správné torx šroubky a finální leštění, a spolu s řemeny or Ondry Šímy (pěkně se na nich vyřádil), už je jedna část hodinek hotová.

Posted Image

 

ještě jeden pohled na sponu

Posted Image

 

a celkový. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na foťáku už se projevujou roky používání v agresivním prostředí dílny, asi už by potřeboval vystřídat...

Posted Image

 

Dneska chci dodělat rytí rotoru, a spolu s ciferníkem je vzít na DLC. Další postup práce vám ukážu doufám dřív než za měsíc :)

 

 

A pro vás, co jste dočetli až sem, malá pozornost - obrázek z dalšího projektu, který se nám v dílně klube...

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

  • 2 weeks later...
Guest admira
Posted

Stranky Prim se tu probiraji, tak jsem se mrknul i na webovou prezentaci p. Ondreje Berkuse. O hodinkach neni zadna zminka, novinky nejsou zrovna aktualni. V anglictine to je to same, radeji ale nenahlizet do guestbook.

Posted

Nová webovka je v přípravě :-)

 

A guestbook je stále aktivní, navzdory tomu, že jsem byl už několikrát ujištěn, že bude zrušena, vyčištěna, nebo zabezpečena proti botům.

 

O'p'B

  • 2 months later...
Posted

Dneska jsem se stavil na výstavě nožů a prohlédnul si tyto (a i jiné) hodinky. A musím říct, že naživo vypadají parádně, byť ještě nejsou hotové - Měl by sis pořídit lepší foťák, Ondro ;)

 

Je to prostě pecka :smile_anim:

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...