Přejít na obsah

Hodinky s kalkulačkou


t2

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po měsících...

Dobrý den. Narazil jsem na tohle vlákno... Potřeboval bych poradit. Svou neopatrností jsem rozbil sklíčko na svých hodinkách Seiko C-515. Nemůžete mi někdo poradit kde ho sehnat? Zkusil jsem asi 5 hodinářů po okolí, ale každý se na mě díval jako na marťana. Jen jeden mi poradil podívat se na Ebay, ale tam nemám registraci a ani o tom neuvažuji. Děkuji za případnou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jsou doma, vysněné Casio CA-53W. Přišly dnešní poštou ranní, par avion přímo z továrny v Hongkongu na 192 Cheung Sha Wan Road. Objednáno dne 27/01/2013, čekání se mi zdálo snad nekonečné. Cena 19,95 USD vč. postmana. Pozitivní info je, že pásek je dost dlouhý i na mou pazouru, jsem na 2. dírce od konce...

 

Pár aktuálních foto jistě nebude na závadu.

post-15103-096859800 1360575940.jpg

post-15103-000195000 1360575942.jpg

post-15103-048842400 1360575942.jpg

post-15103-094765300 1360575942.jpg

post-15103-027147300 1360575955.jpg

post-15103-089105900 1360575964.jpg

post-15103-077209000 1360575974.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají perfektně. Blahopřeju. Dokonce i ten displej se zdá být klasicky světlý.

 

Díky za pochvalu, Siwi. Ten displej je celkem ok, nicméně nemá bohužel takový kontrast a zřetelnost, jako mnou minulý týden recenzované pulsemetry odvedle ze Shenzhenu... Ale jsem za ně strašně rád, vrátil jsem se duší do doby, kdy jsem je měl poprvé na střední v roce 1987. Byly tenkrát koupeny v chomutovském Tuzexu za 119 TK za peníze z letní brigády

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, znám tenhle pocit. Taky jsem si pár digitálek z podobného důvodu koupil. Dobře, že Casio má pořád v nabídce pár hodinek klasického tvaru. Materiály pouzdra sice nejsou, co bývaly, ale moduly jsou pořád dost kvalitní. To je hlavní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Frostie: Taky blahopřeji k novému kousku.

 

Jedna věc se Casiu musí nechat - že pořád pamatuje na starý časy a nevykašlalo se na dobrý digitálky tak, jako ostatní výrobci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: Taky blahopřeji k novému kousku.

 

Jedna věc se Casiu musí nechat - že pořád pamatuje na starý časy a nevykašlalo se na dobrý digitálky tak, jako ostatní výrobci.

 

díky. JJ, zaplať pánbůh za všechny ty F91, F28, F59, F105 a jiné retro kousky. Vždyť i samo Casio přiznává, že je to pro ně "huge commercial success" ve všech částech světa. Na wikipedii je to přímo přesně takto: Casio does not release sales figures for the watch, but says the watch continues to be a "huge seller". V EU asi kvůli retro-looku a v jiných méně rozvinutých částech zeměkoule bude hrát nejspíše prim cena, nenáročnost a relativní odolnost v nejrůznějších podmínkách.

 

Jen škoda, že se již nepokračuje ve výrobě řady AE s velkým LCD displejem s ručičkami, nechal bych si na ruce líbit také nějaký kousek z této řady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem ho viděl nabízet na ebay od jednoho maďara, říká si tam georgepapay. A tak se i jmenuje.

 

 

Dobrý den. Narazil jsem na tohle vlákno... Potřeboval bych poradit. Svou neopatrností jsem rozbil sklíčko na svých hodinkách Seiko C-515. Nemůžete mi někdo poradit kde ho sehnat? Zkusil jsem asi 5 hodinářů po okolí, ale každý se na mě díval jako na marťana. Jen jeden mi poradil podívat se na Ebay, ale tam nemám registraci a ani o tom neuvažuji. Děkuji za případnou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Nosil jsem nějakou dobu denně Casio CA-53W a hodně jsem si ten vzhled oblíbil, ale pořád jsem si říkal, kdyby tak byly kovové a se světýlkem, to by bylo něco...no a tak jsem koukal na E-bay, jestli bych nenašel nějaké podobné hodinky, které by byly v kovu a měly osvětlení. Původně jsem myslel, že to budou nějaká Casia, třeba C-701 nebo tak, ale pak jsem narazil na jedny NOS kalkulačky Curtis - dnes s nimi pošťák zazvonil u dveří. Jsou celé z kovu, vypadají sakra hodně vintage, mají i světýlko a jinak o nich vlastně nic nevím, i Google mlčí - jen vím, že se mi prostě líbí :) ..kdybyste je někdo znal, rád se o nich dozvím něco víc .

 

post-12565-094648400 1361397887.jpg

 

 

post-12565-055399800 1361397899.jpg

 

 

Mají vzadu naklapávací dýnko, na kterém není napsána ani čárka...ale tlačítka jdou mačkat s takovým hezkým pocitem kvality, jsou tvrdá a přesná a i celkově ty hodinky působí velice kvalitním dojmem, s páskem, který mi připomíná 70-tá léta. Ani nevím, jak staré hodinky to jsou, ale čím méně o nich vím, tím více se mi líbí:)

 

Dostal jsem i návod a nevyplněný záruční list - podle návodu asi vůbec nemají 24h režim, jen 12H. Mají hodiny, kalkulačku s procenty, starou dobrou žárovičku, alarm, datum a ukazatel dne v týdnu, a to je všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosil jsem nějakou dobu denně Casio CA-53W a hodně jsem si ten vzhled oblíbil, ale pořád jsem si říkal, kdyby tak byly kovové a se světýlkem, to by bylo něco...no a tak jsem koukal na E-bay, jestli bych nenašel nějaké podobné hodinky, které by byly v kovu a měly osvětlení. Původně jsem myslel, že to budou nějaká Casia, třeba C-701 nebo tak, ale pak jsem narazil na jedny NOS kalkulačky Curtis - dnes s nimi pošťák zazvonil u dveří. Jsou celé z kovu, vypadají sakra hodně vintage, mají i světýlko a jinak o nich vlastně nic nevím, i Google mlčí - jen vím, že se mi prostě líbí :) ..kdybyste je někdo znal, rád se o nich dozvím něco víc .

 

post-12565-094648400 1361397887.jpg

 

 

post-12565-055399800 1361397899.jpg

 

 

Mají vzadu naklapávací dýnko, na kterém není napsána ani čárka...ale tlačítka jdou mačkat s takovým hezkým pocitem kvality, jsou tvrdá a přesná a i celkově ty hodinky působí velice kvalitním dojmem, s páskem, který mi připomíná 70-tá léta. Ani nevím, jak staré hodinky to jsou, ale čím méně o nich vím, tím více se mi líbí:)

 

Dostal jsem i návod a nevyplněný záruční list - podle návodu asi vůbec nemají 24h režim, jen 12H. Mají hodiny, kalkulačku s procenty, starou dobrou žárovičku, alarm, datum a ukazatel dne v týdnu, a to je všechno.

 

no ovšem, tak to je tedy opět další nádherný kousek, ke kterému lze jen gratulovat! A mají nádherný tah. Odkud šly, holky? Asie?

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

no ovšem, tak to je tedy opět další nádherný kousek, ke kterému lze jen gratulovat! A mají nádherný tah. Odkud šly, holky? Asie?

 

Tyhle šly z Kanady...když dám do vyhledávání na Ebay "Curtis", tak tam vyskočí všechno možný, a docela i dost drahý hodinky, ale žádný digi.

 

http://www.ebay.com/...ts+watch&_rdc=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle šly z Kanady...když dám do vyhledávání na Ebay "Curtis", tak tam vyskočí všechno možný, a docela i dost drahý hodinky, ale žádný digi.

 

http://www.ebay.com/...ts+watch&_rdc=1

 

jedny by tam byly, taky z CAN, ale potřebujou trochu péče, ale zase jsou skoro zadara...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

jedny by tam byly, taky z CAN, ale potřebujou trochu péče, ale zase jsou skoro zadara...

 

Jo, už jsem si jich taky všimnul...já za ty svoje dal asi litra, ale jsou NOS...působí na mě hodně dojmem, že jsou pár desítek let staré, což se mi líbí. Barva není úplně stříbrná, je taková něco mezi stříbrnou a zlatou...pak ještě vyfotím světýlko, teď na to nemám dobrý foťák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, už jsem si jich taky všimnul...já za ty svoje dal asi litra, ale jsou NOS...působí na mě hodně dojmem, že jsou pár desítek let staré, což se mi líbí. Barva není úplně stříbrná, je taková něco mezi stříbrnou a zlatou...pak ještě vyfotím světýlko, teď na to nemám dobrý foťák.

 

tak to je krásná práce! Na mě působí dojmem, že jsou funkčně nebo alespoň modulem skoro jako Casio a stáří typuji na začátek 80. let cca. Na fotky se světýlkem se těším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o jeden typ hodinek, resp. modulu z roku 1982. Tyto hodinky byly prodávány pod různými značkami (já je mám ve sbírce ve verzi mého oblíbeného Meister - Anker, toto foto jsem už v některém vláknu asi dával). Provedení je mezi lacinějšími digitálkami opravdu velice solidní, má to kovové masivní pouzdro a plastové konce tlačítek kalkulačky. Pokud vzpomenu a najdu, nafotím z katalogů ještě další verze včetně původní ceny.

post-97-029600400 1361443497.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...