Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Zdravím!

 

 

Chtěl bych poradit s výběrem. Chci švýcarské automaty, spíše sportovní, resp. líbí se mi potápěčské. Zbyly mi ve výběru Tag Heuer Aquaracer WAN2110_BA0822 a Baume et Mercier Riviera 8778. Moje cenová hranice je kolem 35.000,- Kč. Které byste vybrali a proč? Vybírám svoje první opravdový hodinky, tak se nechci unáhlit. Čím víc si hodinek všímám, tím víc mám pocit, že Aquaracery má na ruce každý druhý.... Co myslíte? Nebo máte nějaký úplně jiné tipy?

 

Pak mne ještě trápí jedna věc. Tag Heuery jsem měl na ruce, ale s BM je to horší. Potřeboval bych si je někde zkusit, protože na obrázku se mi líbí asi víc než TH, ale je to takový lehce extravagantní design, tak aby si mi líbily i ve skutečnosti... Ale v Pařížské, kde je asi jediné české zastoupení, mi je objednají jen závazně po složení zálohy. Nevíte kde by se daly zkusit nejblíže Praze? Někde v SRN?

 

Díky za tipy!

 

Posted Image Posted Image

Odesláno (upraveno)

Ahoj,

 

kedysi som mal TH Aquaracer vo výbere, ale v reále ma trochu sklamali. Určite sú to fajn hodinky (kaliber, dúfam, že nekecám, je založený na ETA 2824-2)...ale v tej cene som mal iné hodinky sice s klasickým, ale osvedčeným kalibrom ETA, plusom bol day/date a to vyhrálo.

 

U B&M mi trochu vadí rímska 12, na potápkach...no...ale to je prdi pripomienka. Hodinová ručička je zaujímavá, ale to by fakt trebalo vidieť.

 

Kým nájdeš možnosť skúsiť B&M Riviéry, omrkni napr. Oris diversky, puzdrom netradičné, máš zachované indexy a ručičky s kovovou obrubou, rovnaký kaliber ako u B&M (ETA 2824-2), dokonca aj veľkosť cca sedí (opticky určite). Orisky sú dostupnejšie, v Prahe určite, kvôli tvaru puzdra treba vyskúšať. Mínusom je však obmedzený výber remeňov kvôli špecify nožičkám.

 

A ešte ma napadol Mido a Ball. Pozri napr. na jurawatches prehľad modelov.

 

Máš dobrý finančný základ, počkaj si ešte na ďalšie návrhy. Edit...a kým som dopísal, Oris sa už spomína :)

Upraveno uživatelem StanoBare
Odesláno (upraveno)

Fortis! Veď ja som na ne zabudol :) . Tak tak, na rozjazd úplne vyhovujúce. Mariňáky, B42-Off. Cosmo, B42-GMT, alebo športovejší vzhľad, ale už nie diver štýl, B42 Flieger.

 

edit: a aby si to mal ešte komplikovanejšie, v tej cene sa zmestíš aj do Sinn a Damasko. O nich tu nájdeš x vlákien, v Prahe už je aj predajňa. A môj tajný tromf Tutima DI 300.

 

V kľude si to prejdi, výberové "peklo" je hlavne u prvých vážnych hodiniek je aj tak to najkrajšie :) .

Upraveno uživatelem StanoBare
Odesláno

Super, díky za tipy! Mám o čem dumat... Dneska už to musím zabalit, ale předběžně musím říct, že jsem si myslel, že za těch pár měsíců co procházím weby a obchody jsem měl pocit, že už jsem všechno viděl... což byla zjevně blbost.

Odesláno

Ešte sa vrátim k Tutime. Nie je až tak prevarená značka, i keď ich legendárne modely sú najmä pilotky, u potápiek okrem modelu DI 300M, maju zaujímavý Pacific z rady Yacht (WR300M, ETA 2836-2 - v pohode kaliber, titán puzdro, priemer 43.5mm, výška do 12.5mm) Zdá sa mi trochu živší ako TH, či B&M. Je možné k nim mať aj ťah.

 

A ak by ťa nič nezaujalo a ostaneš pri prvotnom výbere, potom B&M sa mi vidí zaujímavejší.

post-6829-065133200 1329822966.jpg

post-6829-095630000 1329822999.jpg

Odesláno
  V 21. 2. 2012 v 11:20, 'StanoBare' napsal:

Ešte sa vrátim k Tutime. Nie je až tak prevarená značka, i keď ich legendárne modely sú najmä pilotky, u potápiek okrem modelu DI 300M, maju zaujímavý Pacific z rady Yacht (WR300M, ETA 2836-2 - v pohode kaliber, titán puzdro, priemer 43.5mm, výška do 12.5mm) Zdá sa mi trochu živší ako TH, či B&M. Je možné k nim mať aj ťah.

 

A ak by ťa nič nezaujalo a ostaneš pri prvotnom výbere, potom B&M sa mi vidí zaujímavejší.

 

moc pekna modra :smile_anim:
Odesláno (upraveno)

Takže zápletka se komplikuje. Po vašich tipech se výběr rozrostl:

Posted ImagePosted Image

 

Posted ImagePosted ImagePosted Image

 

Posted Image

Ale na těch Baume et Mercier mi začíná vadit ta ručička...

 

A ještě pro pořádek: Tag HeuerAquaracer; Baume et Mercier Riviera 8778; Fortis B-42 OfficialCosmonauts Day/Date; Oris Aquis Date a Tutima DI 300 Black

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Andrey
Odesláno

Ahoj, já mám Longines Hydroconquest a jsem spokojený. Kdybych si měl vybrat z tvé nabídky, volil bych ORIS. Měl jsem je na ruce a jsou parádní. Tak šťastný výběr.

Ondra

Odesláno

Já bych to měl jednoduchý

Tag HeuerAquaracer - hezké, ideální velikost, ale v reálu mě hrozně zklamal tah

Baume et Mercier Riviera 8778 - hodinová ručka by mi taky vadila, pouzdro ve tvaru dvanáctiúhelníku se mi nelíbí

Fortis B-42 OfficialCosmonauts Day/Date - vadí mi pouze 20mm tah k 44mm lunetě, jsou "dlouhé"

Oris Aquis Date - hrozně se mi líbí z fotek, ale v reálu se mi Oris pouzdra nelíbí a velikostně mi nesedí

Tutima DI 300 Black - nikdy jsem je neviděl naživo, ale strašně se mi líbí, ideálně normál ocel

Odesláno (upraveno)

A co TOHLE.

Trocha barviček neuškodí, ať jsou ty hodinky trochu zábavné.

 

A nebo TOHLE.

Ať to má nějaký ty fíčury navíc. Nejsou to sice divery, ale WR mají 200, jsou stoss-sicher, antimagnetisch a coby sportovní hodinky mají i perfekt odolnost materiálu.

 

edit: a ani jedno neni mainstream...

Upraveno uživatelem bandicoot
Odesláno

B&M Riviera - korunka dopasovaná k obrysu puzdra/lunety - fajn detail, ale pôsobia tak nevinne, "jemne".

 

Fortis - model vo výbere malo pár členov tohto fóra, ja ho mám skoro rok a pol, denno denné využitie. Na to kde s nimi chodím - viď fotky v galérke, slúžia ťuk ťuk, výborne. Kaliber maká bez výraznej odchýlky - cca 5s/deň. Oranžová sekundovka tomu dáva šmrnc. Day/date - užitočné, ale to je podľa uváženia, či to preferuješ, podobne ako full minútová luneta. Tá prečnieva, čím pri pohľade z vrchu zaniká obrys puzdra - mne sa to páči. Super ťah, s ktorým puzdro nepôsobí mdlo. Krásny antireflex a modrastý odtieň. Mínusom je plecháč spona, klasické nastavenie mikroregulácie ťahu, tam mohli kľudne viac zapracovať. Priemerné lumi.

 

Oris - plastické indexy, s obrubou = punc navyše. Ale každý ti tu napíše - treba skúsiť v reále. Osobne ma to tiež trochu sklamalo, ani nie tvar puzdra, ale velkosťou. 42 a 43mm vyzerali malé, to už radšej 47mm.

 

Glycine Lagunare v bandiho odkaze - vadí mi rozloženie cifru, na to by som si nezvykol + svetlá luneta. Ak už, bral by som Lagunare s čiernou lunetou, len cena už za nové určite nebude do 35000Kč.

 

Sinn - paráda, myslím, že sa vojdeš do ich sumy. Výrazne a pritom pekne harmonické. Za tie peniaze tu dostaneš viac.

 

Tutima - už závisí od Teba, či oceníš netuctovky, ktoré sa tu objavia poskromne, alebo radšej pôjdeš do známych vôd, povedzme na istotu. Vybral si si zaujímavý model - titán + PVD. Antireflex len na spodnej strane sklíčka = nebude chytať každý otlačok (ako u Fortis). Ten istý kaliber ako má Fortis. Len je lepšie, ak sa dá, brať s ťahom a časom dokúpiť gumu, alebo remeň. U tohto black modelu, nie som si istý, či je k dispozícii aj ťah.

Odesláno

A ja bych sel do Tag Heuer. Asi je to tim, ze ta znacka ma proste nejlepsi zvuk. Aquaracery jsem mel a byl jsem spokojenej. Jsou to provereny hodiky, stejne jako celej Heuer. Baume&Mercier Riviera je hruza - pouzdro, cifr, vsechno divny.

A jako alternativa jsou super ty Glycine, nazivo skvely hodinky s koulema.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...