Přejít na obsah

Junghans Meister Handaufzug


MarvinX

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Ježíšmarjá nejsem si jistý, ale myslím, že závit. Jestli se příští pátek zastavíš, tak uvidíš na vlastní oči :) viz SZ, kterou jsem ti psal.

 

mně jsi nepsal ;)

edit: a jestli je budeš mít k dispozici, tak pls foť foť foť, dík :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 140
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

I za sebe musím říct, že to bylo vydařené i proto, že soudruzi z Německa tentokrát neudělali žádnou chybu :) naopak nás příjemně překvapili, protože naprosto nečekaně přivezli ukázat i hodinky Erhard Junghans, takže se bylo opravdu čím kochat.

 

Hodní lidé fotili, takže se v brzké době těšte i na podrobnější informace o hodinkách Erhard Junghans, včetně povedených fotografií :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Omlouvám se za možný off-topics, ale chtěl bych nějaké slušnější společenské. A ty Bauhausy se mi opravdu líbí. Mohl by mi prosím někdo z vážených a znalých členů ujasnit rozdíl třeba mezi:

 

http://www.hodinky-junghans.cz/luxusni-hodinky/3020002-junghans-0273501-max-bill-automatic-4000897383688.html

 

a

 

http://www.pointtec.de/junkers/6050-5/

 

Vím, Junkersy, Zeppeliny se tu moc neberou, nepodařilo se mi ale dohledat, proč vlastně :sad01_anim:

Děkuji zdvořile

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za možný off-topics, ale chtěl bych nějaké slušnější společenské. A ty Bauhausy se mi opravdu líbí. Mohl by mi prosím někdo z vážených a znalých členů ujasnit rozdíl třeba mezi:

 

http://www.hodinky-j...0897383688.html

 

a

 

http://www.pointtec.de/junkers/6050-5/

 

Vím, Junkersy, Zeppeliny se tu moc neberou, nepodařilo se mi ale dohledat, proč vlastně :sad01_anim:

Děkuji zdvořile

 

Asi by bylo nejlepší kdyby se vyjádřil někdo ze ctěných majitelů Junghansů nebo Junkersů, ale zkusím to i já.

 

O Junkersech moc mluvit nechci, myslím, že mi to nepřísluší, ale k Max Billům si dovolím se vyjádřit. Myslím, že jejich kouzlo spočívá hlavně v dokonalém návrhu hodinek, v podstatě v nezměněné podobě se vyrábějí už 50 let a pořád se lidem líbí. Za celou tu dobu nebylo potřeba Max Billy nijak rozsáhle upravovat, modifikovat nebo jim dělat tříletý facelift (jak je tomu u aut). Max Billy jsou prostě stylově čisté, dokonalé hodinky. Kdežto Junkersy mi ani dnes stylově čisté nepřipadají a obávám se, že za 10 let po nich neštěkne ani pes, kdežto Max Billy se budou pořád líbit. Ale vždycky je to o osobním pocitu a třeba tě Junkersy osloví víc.

 

Jinak co se týká strojku, žádný zásadní rozdíl v těchto dvou hodinkách asi nebude, oboje mají v sobě Etu 2824, Max Billy v druhé nejvyšší kvalitě provedení (zlacení, modřené šroubky, ženevské pruhy), kterou ještě dále ve Schramberku ladí. Jakou verzi kvality strojku mají Junkersy a jestli ji dále ve výrobě nějak upravují nevím. A u Max Billů máš záruku, že jsou celé hodinky vyráběny v Německu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dík za odpověď. U mne to bude částečně asi opravdu o pocitu, tedy spíše o tom, co od nich čekám a na co je (stejně jako ostatní zdejší chronopacienti) nezbytně nutně potřebuji ;-)

Chtěl jsem nějaké pěkné oblekovky za rozumný peníz. Zaplatitelný Seika (SARB a podobná chamraď) mi přijdou malé a mnou objevený Bauhausový design se mi opravdu líbí. Tak krom toho, že jsou Junkersy větší 40mm vs. 38 mm tak především, nedá se svítit, jsou za polovinu...

No ale fází výběru je mnoho a jak řekl klasik: "pokusů bude celkem 36.." :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Ondra

Kdo jste měl šanci vidět "Handaufzugy" naživo, všiml jste si způosobu připevnění dýnka? Závit nebo šroubky? Na stránkách Jungansu píšou "5-times screwed back", nevím ale co tím chce básník říct... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Kdo jste měl šanci vidět "Handaufzugy" naživo, všiml jste si způosobu připevnění dýnka? Závit nebo šroubky? Na stránkách Jungansu píšou "5-times screwed back", nevím ale co tím chce básník říct... ;)

 

Odpovím si sám: jsou to šroubky. A ty já nerad :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Včera jsem na ty Handaufzugy narazil v jinem vlakne a musim priznat, ze jsem toho na dnesek moc nenaspal...no vypada to, ze i dneska si moc nepospim ;)

Jsem z nich uplne hin... Jsou naprosto nadherne! Sice si nejsem uplne jisty tou velikosti, nicmene obavam se, ze jsem upadl do zradnych tenat techto hodinek velmi zakerneho vzhledu, ktery jsem si zamiloval na prvni pohled! Rusim vsechny touhy po dalsich potapkach a zitra si jdu koupit novou kosili. Tyhle hodinky proste musim mit! Skoda jen ze nemam v blizke budoucnosti nejake kulate narozeniny ;) Holt budu muset usilovne setrit...

 

Jen se chci zeptat na ten "spaci rezim". Uz jsem o necem takovem slysel, ale u quartzovych modelu. U mechanik o tom slysim poprve...nemohl by me nekdo prosim nasmerovat?

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Také se na ně stále těším... a budou už relativně brzy - září/říjen :) Otázka je, jakou barvu? Ale ono to uzraje ;)

 

Škoda, že je na netu (obecně) tak málo fotek těchto skvostů...

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se na ně stále těším... a budou už relativně brzy - září/říjen :) Otázka je, jakou barvu? Ale ono to uzraje ;)

 

Škoda, že je na netu (obecně) tak málo fotek těchto skvostů...

 

Ano, ano už se to blíží :)

Fotek je málo, protože ještě nejsou. Jsou to vlastně hodinky, "jaké svět neviděl" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nickolas: Mohl bys prosím upřesnit co myslíš tím "spacím režimem", respektive, kde jsi se o spacím režimu u Handaufzugů dočetl?

 

Psal tady v tomto vlakne o tom Kazaam... Prave ze me to prekvapilo...u mechanickych hodinek jsem o tom jeste neslysel, ani strejda google nic nepovidal, proto jsem se zeptal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani me nenapada zpusob jakym by to mohlo byt vyresene... Muselo by tam byt něco, co by poznalo ze hodinky uz dlouho lezi a pak by presly do sleep modu...ale co? Navic k cemu by to mohlo byt dobre? U quartzek tim setri baterku, ale u mechanik? Jako ze by se zpomalil chod strojku? Ale proc...stejne by nesedel cas a musel by se znovu nastavit... Nerozumim tomu, prijde mi to jako blabol. Ale clovek se uci cely zivot ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani me nenapada zpusob jakym by to mohlo byt vyresene... Muselo by tam byt něco, co by poznalo ze hodinky uz dlouho lezi a pak by presly do sleep modu...ale co? Navic k cemu by to mohlo byt dobre? U quartzek tim setri baterku, ale u mechanik? Jako ze by se zpomalil chod strojku? Ale proc...stejne by nesedel cas a musel by se znovu nastavit... Nerozumim tomu, prijde mi to jako blabol. Ale clovek se uci cely zivot ;)

 

Aha už rozumím, ty myslíš tuto větu: tak tohle mě dostalo : "Když je odložíte do zásuvky, po 72 hodinách přejdou do sleep režimu, ve kterém vydrží až 21 měsíců"

Nevím sice proč to Kazaam psal sem do vlákna o Meister Handaufzug, ale patří to opravdu k jiným hodinkám, rádiem řízeným modelům Spektrum a Force, které jsou na solární pohon. :) Meister Handaufzug žádný spací režim nemají a jak sám správně říkáš, ani nevím k čemu by jim byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...