Přejít na obsah

Junghans Meister Handaufzug


MarvinX

Doporučené příspěvky

Aha už rozumím, ty myslíš tuto větu: tak tohle mě dostalo : "Když je odložíte do zásuvky, po 72 hodinách přejdou do sleep režimu, ve kterém vydrží až 21 měsíců"

Nevím sice proč to Kazaam psal sem do vlákna o Meister Handaufzug, ale patří to opravdu k jiným hodinkám, rádiem řízeným modelům Spektrum a Force, které jsou na solární pohon. :) Meister Handaufzug žádný spací režim nemají a jak sám správně říkáš, ani nevím k čemu by jim byl.

 

chybička se vloudí ;)

Přišlo mi to divné, ale taky nevím všechno, toš jsem se zeptal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 140
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aha už rozumím, ty myslíš tuto větu: tak tohle mě dostalo : "Když je odložíte do zásuvky, po 72 hodinách přejdou do sleep režimu, ve kterém vydrží až 21 měsíců"

Nevím sice proč to Kazaam psal sem do vlákna o Meister Handaufzug, ale patří to opravdu k jiným hodinkám, rádiem řízeným modelům Spektrum a Force, které jsou na solární pohon. :) Meister Handaufzug žádný spací režim nemají a jak sám správně říkáš, ani nevím k čemu by jim byl.

 

ojojoj..omlouvám se, asi jsem se překlikl v liště na handaufzugy, když jsem básnil o Spektrum :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dovolím si oživit toto téma. Dnes dorazila ze Schramberku první zásilka s hodinkami Junghans Meister Handaufzug, konkrétně s modelem Junghans 027/3200 Meister Handaufzug, takže konečně sem mohu postnout první živé fotky těchto hodinek :)

Myslím, že i při své menší velikosti (37,7 mm) jsou na mém zápěstí (cca 18 cm) docela přiměřené, ne?

post-727-061955100 1349381763.jpg

post-727-038185900 1349381775.jpg

post-727-038048000 1349381783.jpg

post-727-060730300 1349381793.jpg

post-727-043426600 1349381801.jpg

post-727-049275400 1349381809.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za chválu hodinek, bohužel na mé ruce nezůstanou, zatím hledají svého trvalého majitele. Nasadil jsem si je jen pro účely focení, abych ilustroval poměr velikosti hodinek k obvodu zápěstí. Ono je hezké když si lidé vystřihují z papíru kolečka a přikládají na ruku aby měli představu o velikosti, ale živý náhled nic nenahradí :)

Moje chyba, měl jsem dotaz formulovat jinak. Všem, které jsem svojí nevhodně položenou otázkou pomýlil se omlouvám.

 

No musím přiznat, že hodně, opravdu hodně přemýšlím, že bych si jedny nechal i pro sebe, z řady Meister jsou podle mě asi nejzajímavější. Na živo mají ohromné charisma, velikostně jsou tak akorát, díky konstrukci strojku jsou velice tenké, takže nádherně sedí na ruce, ciferník jakožto evoluce Max Billovského Bauhausu je mému srdci blízký a jako třešinka na dortu je jemně zahloubená mimostředná vteřinovka. Prostě nááádhera, uf, snad jsem to nepřehnal, ale myslím, že každý, kdo je viděl naživo bude mít pro mě pochopení :) Jenže.... zrovna jsem si pořídil oblekovky Erhard Junghans viz vlákno Erhard Junghans Creator a dvoje hodinky stejného účelu neunosím a aby mi Meistery nebo Creatory jen tak ležely v hodinkovnici, to bych nerozdýchal.

 

uff: Strojek J815.1 je ve skutečnosti Peseux 7001, velmi tenký mechanický kalibr s ručním nátahem. V Junghansu jej upravují a finišují (modření šroubků, ženevské pruhy), je tam tedy nějaká přidaná hodnota oproti základu, ale i samotný základ je už velice kvalitní stroj. Myslím, že cena za tyto hodinky je odpovídající. Sklíčko je plastové, stejně jako u všech ostatních modelů Junghans Meister nebo Junghans Max Bill a to proto, že pouzdro hodinek je úzké a sklíčko je v místě spoje s pouzdrem velice tenké, minerální nebo safírové sklíčko by v místě spoje praskalo, jediným řešením bylo plastové sklíčko. Ale průhled na strojek je z minerálního skla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daemonultimate: Ano, přesně tak, díky dobře navrženému designu působí na ruce větším dojmem než je skutečná velikost těchto hodinek.

 

Ondra: Číselník je čistě bílý.

 

 

A ještě jednu informaci si dovolím, výška hodinek je 6 mm, takže k obleku se perfektně hodí a to i k rukávu zapnutému na druhý knoflíček nebo k manžetovým knoflíčkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel jsou proste temer neodolatelne. Jako u Mondaine jasna laska na prvni pohled co se designu tyce.

 

Jeste k tomu strojku, jaka se da cekat zivotnost?Ten design mne totiz prijde uzasne nadcasovy, otazka je, jak pripadny servis. To sklicko se da.vymenit za cca kolik penez? Stvalo by.me.mit na ruce tak krasnej kousek poskrabanej. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uff: Strojek může sloužit při dobré údržbě klidně padesát i více let, konstrukčně to není žádný problém. O servis je postaráno, záruční se provádí přímo v Německu u výrobce a pozáruční servis je zajištěný u Mechana (pro Čechy) a u Valise (pro Moravu). Myslím, že v lepších rukou hodinky snad ani nemohou být.

Kontakty na servis mám uvedené i na svých stránkách http://www.hodinky-junghans.cz/content/6-kontakt

 

A málem bych zapomněl na sklíčko, neznám ještě přesně ceny náhradních dílů pro hodinky Meister Handaufzug, ale sklíčko by mělo stát cca 300 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...