Jump to content

nickolas

Member_50
 • Posts

  7,478
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About nickolas

Profile Information

 • Bydlí
  mezi Beskydem a Pradědem
 • Fanoušek značky
  Pijte poličské pivo denně, i v noci!

Recent Profile Visitors

15,233 profile views

nickolas's Achievements

MegaXXLzávislák

MegaXXLzávislák (8/8)

 1. Já na jednu takovou základnu u nás jezdím. Slušně zařízená chata, latríny, studna atd. Ale... Je to místo, kde se už od pradávna pořádaly letní tábory. Začalo se ještě hluboko za komunismu, tehdy dost na divoko. Po revoluci se skupina trampů a táborníků dohodla s obcí, vlastníkem pozemku a zbudovala pevnou základnu, tedy tu chatu a příslušenství. Podmínkou vzniku byla dohoda, že se v místě budou dál pořádat dětské letní tábory. Takže existuje oficiální sdružení, které se o místo stará, přes rok si tam jezdí trempovat a v létě jsou tam dětské tábory. Nejde o CHKO, takže v tomto ohledu bez problémů. Vztahy s přilehlými obcemi i vlastníky lesa jsou na osobní úrovni dobré. Vždy se sežene dostatek palivového dříví, nějaký traktor na svoz věcí i dřeva, pitná voda z obce pro tábory (páč studna je spíš užitková a rozhodně ne bezedná). Vypadá to skoro idylicky, ale všechno má své ale. Tady to je vnitřní nesoulad v onom sdružení. Ti starší "trampové" už chtějí mít svůj klid a o tábory se prakticky nestarají. Nechtějí investovat do vybavení pro tábory, nechtějí se účastnit brigád, stavěček, bouraček a tím míň tábory vůbec pořádat. Nejhorší je, že nechtějí do sdružení přijímat nové členy, kteří jsou "protáboroví". Nakonec to dopadlo tak, že 80% lidí, kteří zajišťují tábory, nejsou členy sdružení. Takže skupina A obývá místo a rozhoduje si o něm a skupina B maká a zvelebuje, přičemž bez práce a úsilí skupiny B by skupina A už dávno neměla kam jezdit. Na palici... Ale vypadá to, že poslední rok/dva se konečně blýská na lepší zítřky a do sdružení se dostávají a začínají ho přebírat lidi ze skupiny B, tedy táborníci. Nikdo nechce ty staré pardály vyhazovat, nebo jim zakazovat tam jezdit, ale je potřeba si uvědomit, že bez táborů by tam žádná chata nestála.
 2. No já teda furt nevím, jestli se tomu Kmentovi dá věřit. Udělal pár slušných přešlapů/mediálních zkratek, které mě utvrzují v tom, že spíše ne. Mám pocit, že mu nedělá problém si příběh doplnit tak, aby se vyvíjel směrem který potřebuje. Fakt mu nechci křivdit, ale pár věcí prezentoval dost odlišně od skutečnosti.
 3. Babiš právě honí po Průhonicích Prachala a huláká, já ti dám Jezulátko ty kokot drevený!!!
 4. Pěkné počtení. Díky za to. Je škoda, že tenhle model zařízli. Byl takovým příjemným osvěžením.
 5. Jasny, ja vyhody svetla na zbrani oproti v ruce vubec nezpochybnuju. A uz vubec ne, ze mas sluzebni a soukromou zbran ve stejnem stavu. Jen jsem sel kolem a nahlas se zamyslel o potrebe svetla pro sebeobranne ucely. A asi zbytecne byl moc kategoricky…
 6. Ok. Ale to si neodporujeme. Služba, cajk. Barák, cajk. Manipulace s externím světlem, cajk. Jo, debata vznikla asi kvůli něčemu jinému. Ale já říkám, že u zbraně kterou nosíš jako civil ve městě, žádné světlo nepotřebuješ, protože ho nemáš jak využít. Prostě neexistuje situace, kdy bys měl čas svítit a hledat útočníka. Protože jestli ten čas máš, tak to je čas na útěk, nikoli na střelbu. Edit: a stejný názor mám na lasery a kolimátory, pro osobní potřebu. To jsou věci na střelbu na dálku, nebo na střelnici. U pasu to má člověk úplně zbytečně.
 7. Ruším test! Zaprvé mi to někdo upíjí. Už jich zmizlo pět. A hlavně se neschyluje k přepití. Tak já nevim co dělám blbě
 8. Počkej, proč? Zkus to, já si to rád poslechnu…teda přečtu. Zajímá mě z čeho vycházíš. Modelový příklad, kdy to světlo na pistoli je přínos. Opravdu mě to zajímá. Edit: abychom si rozuměli, já neobhajuju svítilnu v druhé ruce, já říkám, že je úplně zbytečná…pro skryté nošení a použití v běžném civilním použití, tedy sebeobraně ve městě.
 9. No tu v ruce třeba, ale tu na zbrani? Na to nemáš čas ani myšlenky. O to nejde, chci říct, že pokud máš zbraň jen pro svou obranu, tak tu baterku tam máš k ničemu. Imho. V noci, v baráku na obranu majetku, ok. Pro ozbrojené složky ok. Ale při civilním nošení na sobě? Na co? Nebudeš střílet na dálku, do lesa, někam kam nic nevidíš. Střílíš na konkrétního člověka, který je sakra blízko u tebe. Který tě napadl, nebo bezprostředně hrozí napadením. Kolik, 5 metrů max. A to na místě kde tě vidí, takže ty vidíš jeho. U všeho ostatního máš čas zdrhnout, schovat se. Až tam kde ten čas nemáš, vytahuješ zbraň a střílíš. A to už dávno nemáš čas ani mířit, natož svítit a hledat cíl.
 10. Jen jsem si odskočil…ale jestli potřebuješ svítit, nepotřebuješ střilet. Teda pokud se někam nevlamuješ a jen se bráníš.
 11. Doukoupil jsem Paulaner a doufám že se ho přepiju…kdo to má platit!
 12. Ale slušně je Pokorný nachytal na těch knížkách, oba...
×
×
 • Create New...