Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

Nnn... asi si nerozumíme ...

To vše samozřejmě vím chápu a dělám ....

Ale jakto že procpu čistítko přes naustek do kotlíku, i křesle to, že by dle nákresů a průřezu ( tohoto patentu ) měl náustek končit několik mm pod dirkou od kotlíku ... To mi není jasný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to přeměř, jak to máš opravdu, papír toho snese....

Navíc je to obrázek z patentu a tohle se týká tak prvních pár let výroby, kdy se dýmky značily jako Patent a dýmek De Luxe, které mají ten prvek dnes hliníkový, dříve mosazný a předtím z jakéhosi bakelitu.

Klasické dýmky Standard system, to mají normálně krátké.

 

Tady máš fotky Patentní dýmky 1915-1922 a náustku.

 

IMG_20170205_144754.jpg

20170205_142225-1.jpg

 

a tady máš starou Deluxku

https://rxpipes.blogspot.com/2015/09/repase-peterson-de-luxe-1890-1906.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sem se dozvěděl, ze Peterson?s a Dunhill končí s distribucí v CZ .... Bude ale nahrazen přesnou kopii ( složení a chuť ) jen pod jiným označením a výrobcem ...

ví o tom někdo více ??? Blaf, či přesný důvod ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mě to celkem překvapilo. Je fakt, že se svět nezhroutí... Dá se to samozřejmě sehnat jinde ... Ale zbytečná starost a zbytečně vyhozený prachy za poštovný a clo :0/ a nebo otravování lidi okolo ( stylem: kup prosím a pošli )

Ten Dunhill mě netrápí,

Ale Peterson mě zamrzel.. Na ten sem celkem fixovanej. Tak sem stáhnul všechny poslední pixly oblibenýho tabaku od nás z krámu a z etrafiky...

 

Ale proste mě i zarazila inf, že budou přesný kopie :0/ jak sem psal jen s rozdílem v etiketě ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přímo Váchalova osobní dýmka. Ležící démon má kolem troubelu (snad se to tak jmenuje) omotané nohy. Při pohledu shora je na dýmce vyřezána dokonce hlavička ďábla.

Váchal měl těžký život a prý mu právě jeho hodně specifické umění pomáhalo vyrovnávat se s vidinami a představami, které měl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...