Přejít na obsah

Armida A1 bronze


Doporučené příspěvky

Bronzove hodinky ako take su nedavnym trendom mikro brandov, myslim ze to zacalo najma s uvedenim modelu 382 od panerai (akurat tie su v kategorii astronomickych cien). Rok dva dozadu sa takmer roztrhlo vrece s bronzovymi hodinkami, boli takmer stale vypredane a nedostupne, presli sme aj etapou nechcenej mosadze a jej vymeny za bronz.... a momentalne je bronzovych hodiniek dostatok (az na olivier, ktory len tieto dni posiela prvu varku). Najvacsi hraci su urcite Helson, Benarus... za nimi Armida, Zenton, Olivier, Kazimon, Magrette... Helson a benarus maju najviac modelov a vyrobenych kusov.

 

Na bronzove olivier cakam uz skoro rok a velmi som chcel uz mat doma "nejake" bronzove... ale odradzala ma cena, priemerne pytaju 1200 - 1300 USD plus DPH. Olivier prisiel s cenou vyrazne nizsou, preto je momentalne rozpredanych vyse 300-400ks, ale dorucenych bolo len niekolko desiatok.

 

Armidu A1 som mal v oceli a oslovil ma na nej najma brutalny zaobleny safir, fantasticka presnost a pohodlnost na ruke - aj napriek 45mm telu maju skosene bocne hrany cize sedia ako ine 40mm hodinky a najma ich dlzka 50mm z nich robi fantasticky pohodlne hodinky aj na mensiu ruku. Vadila mi ale luneta s klasickou ciernou vlozkou, mam rad celokovove. Po A1 nasledovali A3 a posledne A4... vsetky boli presne ako COSC hodinky...

 

Asi mesiac som rozmyslal ci pockam na olivier, alebo skusim nieco ine... v hre bol najma helson SD, porthole, zenton b42. Bol som si takmer isty, ze bronz chcem, pretoze som v tom case kratko vlastnil helson stingray, ale pre mna moc velky...

Hned ako sa objavili prve realne fotky olivier, rozhodol som sa, ze kupim Armidu a olivier pojde pravdepodobne prec, je sice tiez pekny, ale armida sa mi paci viac... Je sice menej popularna a viac zvlastna ako Olivier, ale preferujem ju.

 

Takze presne na stedry den som objednal A1 bronze BLACK dial (vahal som rovnako medzi vsetkymi farbami, ale cierna asi neomrzi nikdy) a uz 28.12. som ich mal na ruke.... a som spokojnejsi ako som cakal! Presnost je zatial za tych 7 dni plus 2 sec...cize menej ako sek..da denne... Patine som trochu pomohol vajcovou terapiou, ale neslo to moc, hodinu som cakal a takmer bez efektu (prave naopak, nechtiac som si urobil flak od prsta na lunete), takze to vzdavam a pockam si na prirodzene vytvorenie...

 

Nosim na orig gumenom remeni, pretoze ma peknu velku bronzovu sponu, skoda ze len 20mm. Uvidime casom, mozno bude koza, cierny mesh alebo isofrane...

post-13937-000737400 1357211743.jpg

post-13937-024208500 1357211750.jpg

post-13937-011873200 1357211757.jpg

post-13937-032999000 1357211762.jpg

post-13937-096139900 1357211766.jpg

post-13937-090540800 1357211772.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kolegove navedte me pls - uz nekdo daval foto bronz hodinek po case pouzivani? Tu patinu jsem asi krom fotek Geralda Genty Safari asi nevidel nikdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A1 jsou bezvadné hodinky. Ta bronzová verze má zase něco navíc oproti ocelové. Ikdyž - škoda titanové korunky, ta mi tam lehce nesedí a asi by mi takéchyběla ta vynikající lumi na lunetě.

 

To sibirnaya: přesnost drží stále vynikající, -2s/den.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sibir OK dam vediet :)

 

vdaka za pochvalu, ani som to necakal :) ale vidim, ze bronz trochu zasiahol aj toto forum... Sam som zvedavy, dokedy tento trend/moda bude trvat, asi navzdy bude bronz v ponuke vyrobcov, aj ked v mensinovej.

 

vnutri ETA 2824-2, uplna klasika... Priemer tela 45mm, priemer lunety (vdaka vrubkovaniu) je 46mm. Dlzka je 50mm co je o dobre 4mm menej ako by sa ocakavalo vzhladom na diameter... takze aj ruky pod 17cm.

 

Kozu asi nedam, viem ze ku bronzu patri, ale ja si rad hodinky nechavam aj do sprchy. Zrejme som jediny, kto vobec nosi tento model na orig gume, ale co uz...

 

Korunka - reakcia, ze sa nehodi k bronzovemu telu titanova, alebo ocelova korunka, je ocakavana, tiez mi to vadilo ked som videl prve bronzove hodinky (tusim zenton), ale ked som videl nebronzovu korunku na dalsich bronzovych hodinkach, a potom dalsich... a zase dalsich, zvykol som si. Asi je to problem vyrobit z bronzu korunku, neviem... Rovnako aj dynko je titanove a bronzove dynko by farbilo trochu kozu (co by mi ale nevadilo... )

 

Patina ide rychlejsie ako som cakal, nemam v plane to nejako osetrovat a setrit a lestit, uvidime casom ako to bude vyzerat, najma v lete ked sa clovek viac poti... Samotna myslienka pouzitia bronzu na hodinky sa mi ale velmi paci, pretoze kazdy kus ma svoj vlastny vzhlad vzhladom na vela okolnosti (prostredie, vlhkost, potenie atd). A hlavne - patina je vlastne tenka vrstva na kove a preto povrch chrani pri oderoch a buchancoch. Aj ked sa objavi nieco hlbsie co zosuchne patinu, tak casom to opat zoxiduje a je po starosti. A vratit povodny vzhlad uplne bez patiny je tiez jednoduche - citronova stava (neskusal som, ale videl som vysledky a ako nove...)

 

Osobne by som zmenil len jedinu vec - indexy v zlatej farbe ako su rucicky, vystupene na styl seiko alebo rolex. Asi by sa zmestilo na ne menej lumi, ale nevadilo by mi to. Teraz je to ozaj ako reflektor, je to multilayer swiss superluminova C3, svieti to ako radioaktivne, celu noc aj bez nasvietenia.

 

 

A este link na ARMIDA stranku:

http://www.armidawatches.com/a1-1000m-bronze.php

 

v ponuke je 5 verzii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...