Přejít na obsah

Patek


martar

Doporučené příspěvky

Milí longiňáci, nenašel jsem tu subforum pro Patek Philippe, a protože se vzhledem podobají Longinkám, píšu sem v naději, ze někdo z vás bude znát odpověď. Po 23 letech mi odešly oblekové hodinky a rozhlížím se po nových. Protože chci maximálně jednoduchý a elegantní design, pokukoval jsem po Longines les grandes classiques Presence a Junghansech Max Bill. Pak jsem pří lození po obrázcích na netu narazil na fantastické hodinky Patek,  Zaboha se mi ale nedaří zjistit, o který model Pateka se vlastně jedná. Nevíte?
Martar (momentálně s Boccia titanium 3547-02 na ruce :-) )
PS: nejde mi o to mít Pateky, pokud znáte hodně podobné hodinky jakékoli jiné značky s trochu slušným strojkem, prosím o inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že pátráš po Patekách, finance asi velkým omezením nebudou, což?

 

Hezkejch jednoduchejch oblekovek jsou kvanta, namátkou třeba od VC:

Vacheron-Constantin-Patrimony-Traditionn

 

Případně v nižších cenovejch kategoriích třeba řada slimline od Frederic Constant...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/62402-fr%C3%A9d%C3%A9rique-constant-slimline-moonphase-manufacture/

 

A milion dalších. Tady ten dotaz asi moc lidí nenajde, takže bych trochu upřesnil požadavky a založil bych vlákno zde:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/forum/32-pora%C4%8Fte-s-koup%C3%AD-v%C3%BDb%C4%9Brem/

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky vzato to není přímo odkaz, takže by to nemělo až tak vadit. Pokud vím, ten zákaz odkazovat na repliky je tu hlavně proto, aby zmínky na fóru nedávaly googlu důvod posouvat ty fejkovský stránky nahoru ve vyhledávání. Tohle je jen pár screenů hodinek...na dvou je vidět adresa, ale ne v podobě, jakou by boti uměli přečíst.

 

edit: teď koukám, že název obchodu má i v textu příspěvku, toho jsem si předtím nevšiml. To by asi chtělo nějak zeditovat...

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Fotky jsem smazal, martar si precte pravidla. Jinak si koleduje po prvnim prispevku o ban. :)

 

 

A maly dodatek. Pokud jsi nenasel subforum PP, co to dat do svycarskych hodinek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, omlouvám se, posílal jsem to z tabletu, nelámal jsem si hlavu s košer úpravou fotek. Má smysl abych sem nahrál ořezané fotky těch fejku bez adres, aby bylo jasné o jaký disajn mi jde? Ty FC jsou krásné , ale já se zamiloval do absolutní jednoduchosti a čitelnosti ciferniku, odlehčenych rucek a do šroubečků držících osičky řemínku. Stále doufám ze originál existuje, a pokud ne, ze autora designu fejku zaměstná nějaká švýcarska hodinářská firma :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, díky všem, vezmu obrázky k Bechyn?mu, uvidím co mi tam doporučí. Díky za snahu. Asi to vyhraji automaty Max Bill, ale... znáte to.

To User47: boháč nejsem, ale když něco chci... , nicméně díky téhle diskusi mi přibyly další kandidátky pokud jde o design, Laco Vintage 38mm a ty rozhodně mezi milionářské kousky nepatří :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, omlouvám se, posílal jsem to z tabletu, nelámal jsem si hlavu s košer úpravou fotek. Má smysl abych sem nahrál ořezané fotky těch fejku bez adres, aby bylo jasné o jaký disajn mi jde? Ty FC jsou krásné , ale já se zamiloval do absolutní jednoduchosti a čitelnosti ciferniku, odlehčenych rucek a do šroubečků držících osičky řemínku. Stále doufám ze originál existuje, a pokud ne, ze autora designu fejku zaměstná nějaká švýcarska hodinářská firma :-)

 

No to by moc na štastného smajlíka nebolo - a snáď nebudú takí blbí, aby si s niekým takým spojili meno. Radšej dúfaj v to, čo to asi je - fejkovači dali dokopy prvky z 2-3 modelov, a výsledku drbli meno Patek, či aké to bolo.

 

F.

Upraveno uživatelem F.B.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Takhle zblízka vyniknou nedokonalosti, navíc z čelního pohledu není patrná jednoduchost a elegance. Šlo mi o to mít na ruce něco nenápadného, zdánlivě prostého, a přitom pro mne zcela uspokojivého minimalistickym designem. Přirozeně každému se líbí něco jiného, proto ani žádný svatý grál designu existovat nemůže, resp. pár jich existuje a pro mnoho lidí to není jejich šálek kávy nebo se jim z nich rovnou ježí chlupy :-) (pro mne např. křesla Eames, Hoffmann, Navrátil, nebo z hodinek - předem se omlouvám - většina produkce Omegy. )

Díky moc za pomoc. Martar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I u pravejch Pateků najdeš jednoduchý a elegantní oblekovky, narozdíl od těchto budou i hezký. Koukni třeba na nějaký Calatravy.

 

Jj, na tých linkoch čo som Ti postoval vyššie martar-e, tam nájdeš celkom dobrý prehľad...a ako bonus i cenovku v "nebeskej" výške :-)

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za reakce. Longines z posledního příspěvku jsou přesně ten styl, který mám na mysli, ne nadarmo jsem tohle téma založil v podsekci Longines a ne nadarmo jsou od začátku jedním z mých favoritů (spolu s verzí s normálním úchytem řemenu ). Credory jsou krásné a jednoduché, ručičky do špičky jsou na m? ale příliš zdobné, navíc jedny podobné od Seika už mám a moc je nenosím. Teď mě vážně láká minimalismus až purismus s dobrou čitelností a elegantní tenkostí. Vacheronky jsou samozřejmě úžasné, není to ale přesně ono, takže nic, takovou částku člověk dá jen za něco, co přesně chce, ne za kompromis. Ostatní odkazy byly inspirující, díky za ně. Už jsem se v podstatě rozhodl, vyhrály to automaty Max Bill v bílém kovu a asi dostanou ještě kamarádky quartzky Longines GC-P ve žluté.

Nevím, jaký pozdrav chrononadšenci používají, tož "Ať vám to tiká "

Martar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...