Přejít na obsah

Deep Blue Pro Aqua 1500


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

rád bych vám představil svoje nové (snad na delší dobu) hodinky.

 

Jen pro krátký přehled mé chrono kariéry, začal jsem s Citizen EcoDrive, poté trochu větší kalibr v podobě

taktických Laco a rychlým nákupem oranžových potápek od Seike, bohužel prodej byl ještě rychlejší.

Už jsem byl rozhodnutý koupit své vysněné Orisky, ale po zkoušce na ruce (děkuji příjemné prodavačce v Koscomu) přišlo

velké zklamání.

Poslední koupě byla Fortis B-42 s bílým cifrem, ale bohužel prodávající si prodej rozmyslel a tím mě definitivně odradil od

koupi ,,lepších až vysněných hodinek".

 

Takže po krátké rozhodnutí jsem část peněz jsem investoval do nových objektivů.

Nicméně nedalo mě to a tak jako poslední 2 roky pravidelně jsem okukoval prodejní vlákno.

 

O značce Deep blue jsem už něco věděl, i když jejich oficiální stránky jsou docela žalostné, aspoň co se týče

technických informací k hodinkám.

V prodejním vláknu se objevil model Pro Aqua 1500, které celkem nedávno koupil Cegy.

Slovo dalo slovo a při cestě do Prahy jsem se potkal s Cegym hodinky omrknout.

Cegy přinesl kufřík, který vypadal jak přepravka pro malou nukleární hlavici.

Se slovy ,,jsou docela těžké" a při pohledu na o hlavu většího Cegyho jsem trochu znejistěl a předpokládal, že mě upadne ruka a pojedu domů.

První pokus na ruce byl s neoriginální oranžovou gumou, která po pravdě moc neseděla a nebyla ani příjemná.

Takže následoval přehoz za origo gumu a druhý pokus, mezitím jsem pokukoval na hujery a trochu poslintával.

Nakonec teda zůstaly na ruce.

 

K samotným hodinkám musím říct.

Design: v reálu vypadají skvěle, pouzdro je z matného kovu, což mě vyhovuje víc než leštěný, 

Korunka tak akorát a ještě k tomu vykukující heliový ventil (ve vaně jsem ještě neozkoušel  :eek: )

Luneta: asi to nejpěknější na hodinkách,  zřejmě safír

Datumovka: tak ta mě taky dostala, sobota modrá, neděle červená, zbytek černý, super

Váha: na první pokus se zdají těžší, ale ruka si zvykla

Přesnost hodinek:po týdenním měření dávají -8s/den, takže spokojenost veliká

 

Technické parametry:

poudro: 45 mm

výška:16 mm

sklo:safír

strojek: automatické Seiko TMI NH 36 Day Date

max. hloubka: 1500 metrů

Helium odvzdušňovací ventil

 

Takže bych to shrnul, jako krása s uspokojivou přesností, za málo peněz.

Pokud má někdo zájem ve Zlíně jsou k vidění :)

 

Pár fotek níže.

 

 

 

 

post-21590-0-51687200-1371392809_thumb.jpg

post-21590-0-76948300-1371392828_thumb.jpg

post-21590-0-28328800-1371392840_thumb.jpg

post-21590-0-33135300-1371392856_thumb.jpg

post-21590-0-73824800-1371392868_thumb.jpg

post-21590-0-21020200-1371392975_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystal jsem se původně udělat taky drobnou recenzi, ale asi vlivem lenosti jsem se k tomu nedostal. Musím potvrdit, že tyhle DB jsou opravdu povedené a za pár korun nabízí to, co jiné značky za double, namátkově třeba Lum-Tec 300 m. Musím pochválit také tah, který je masivní, žádný plíšek. Akam to chtěl hodit na gumu, tah nemá rád. Ja jsem je na tahu nosil a nemůžu nic vytknout.

Jinak pro doplnění, vložka lunety je safír, sklo také, ale bez AR. Ještě bych zmínil lumi, která také nemá chybu.Ta oranžáda od Kuncaka k nim šla perfektně, ale je pravdou, že na menší Akamově ruce trochu odstávala.

Takže ať dělají novému majiteli radost a kdo přemýšlí o DB, tak mohu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...