Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Diky za slova chvaly. Ad trasa, ted bez mamy, jen tak z ruky na posteli po vydatne americke snidani (btw jedna z veci co me sere - motely lepsi i horsi, ceny ruzny, ale snidane vse na plastu na jedno pouziti). 

So prilet, pujcovna, prejezd do Joshua tree (to jsem za volantem malem zdechl, byli jsme celkove na nohou 28 hodin vc letu samozrejme, kde jsem toho ale moc nenaspal). 

Ne - park Joshua tree, prejezd Wiliams.

Po - prejezd Grand canyon, presun do Page (2 noci).

Ut - vylet do Antelope canyon, navrat na motel

Str  - odjzed na Monument valey, presun do Moabu (2 noci).

Ct - Archies, navrat. 

Pa - Canyonlands, presun do Richvieldu

So - dnes, odjezd do Bryce canyonu. 

Asi je to celkem znamy, ale v Narodnich parcich plati na vstup National park annual pass. Plati rok a bezne se prodavaji na i Bazosi a jdou sehnat i na Chronomagu 🙂. Neplati ve Statnich parcich a u Indianu (typicky Antelope canyon). Tem, co to vedi se omlouvam, ale jinym se to treba muze hodit. Pokracovani priste 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska docasny zaver prirodni casti a presun do mesta. Cili dopoledne Zion, zatim nejvetsi masakr co se tyce lidi. Navic desny vedro. Takze jedina vec, ktera mi v Zionu dava smysl a sice the Narrows, coz je takovej ricni trail nebo jako to nazvat, se nekonala. Pak teda presun do Vegas. Tady samozrejme vedro jeste vetsi a navic me to tu zrovna moc nebavi. Ale deti jsou nadseny, takze zitrek nejak preckam a dalsi den uz nastesti vypadneme. Nicmene nas ceka jeste LA, takze se obavam, ze lepsi pulka (pro me) je uz za nami. 

IMG_1417.jpeg

IMG_1423.jpeg

IMG_1424.jpeg

IMG_1426.jpeg

IMG_1428.jpeg

IMG_1430.jpeg

IMG_1433.png

IMG_1438.jpeg

IMG_1439.jpeg

IMG_1452.jpeg

IMG_1453.jpeg

IMG_1454.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krásný parky...

 

apropos..vím, že je to narychlo - ale nemáte někdo tip na pěkné ubytko v chorvatsku na 29.6.-2.7. na severu - dobrý dojezd z ČR, nikam dolu nechceme, dva dospělý, kolem 10k by mělo stačit ne?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se koncem srpna velkým obytným autem (7m) do Toskánska. Není to blbost? Nebudu trpět na uzkých cestách a uličkách? Už jste někdo podobné dobrodružství absolvoval? Budu vděčný za každý postřeh, čemu se vyhnout, kam vůbec nejet apod. Na stellplatzy mám dvě aplikace, vyzkoušený na ose AT, SI, HR...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, warann napsal:

Jo a tady me nejdriv napadlo, ze to je nejakej trail pro nasince 😁

IMG_1413.jpeg

Tak to jsem zvedavej jestli prijdes s hodinkama navic nebo uplne bez hodinek 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, organic napsal:

Chystám se koncem srpna velkým obytným autem (7m) do Toskánska. Není to blbost? Nebudu trpět na uzkých cestách a uličkách? Už jste někdo podobné dobrodružství absolvoval? Budu vděčný za každý postřeh, čemu se vyhnout, kam vůbec nejet apod. Na stellplatzy mám dvě aplikace, vyzkoušený na ose AT, SI, HR...

Jo. Ne teda tady, ale krome Polska, kde to bylo v pohode, jsme byli ve Francii (Normandie, Bretan) a pak Balkan - pres Madarsko, Bosnu, Cernou Horu, Albanii do Recka. Tam jsme si silnicek a ulicek uzili dost. No obcas jedes na zrcatka, ale vzdycky to nejak kloplo. Nejlepsi bylo, kdyz jsme v Recku sjeli po uzky, strekovy, tocity ceste k mori a dole se nedalo otocit 😁
Jinak auto bylo asi podobny. Cca 7 m, alkovna. Po pocatecnich zkusenostech jsem se spis vyhybal dalnicim. Jednak poplatky - ktery jsou ruzny, jednak pres 110km/h uz nerostla spotreba linearne, ale temer nasobne a jednak jsme si pri vyberu vhodnych silnic cestu podstatne vic uzili. Vzdycky to ale bylo fajn. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, organic napsal:

Chystám se koncem srpna velkým obytným autem (7m) do Toskánska. Není to blbost? Nebudu trpět na uzkých cestách a uličkách? Už jste někdo podobné dobrodružství absolvoval? Budu vděčný za každý postřeh, čemu se vyhnout, kam vůbec nejet apod. Na stellplatzy mám dvě aplikace, vyzkoušený na ose AT, SI, HR...

Ja bych tedy koncem srpna do itošky nejezdil radši, bo maj taloši celostatni prázdniny pokud se nepletu a to je mazec. Září ideál😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, tikzot napsal:

Ja bych tedy koncem srpna do itošky nejezdil radši, bo maj taloši celostatni prázdniny pokud se nepletu a to je mazec. Září ideál😉

Potvrzuju. V srpnu mají všeci taloši volno. Já to kdysi nevěděl, dorazil na Gardu a parkoval až kdesi 5 km za městem…maso. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kluci nemáte tip na něco zajímavýho v okolí Tirany? Budu tam s dcerou, určitě pojedeme na ziplajnu, a když už budu mít půjčenej povoz, tak bych se ještě někam rád mrknul..

Díky za případný návrhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Harwey napsal:

@warann hod sem prosim ta par foto z toho Sequoia parku co si spominal vedla:)

No, jak jsem psal vedle. Dneska to bylo dobry a rozhodne min umorny nez Death valley vcera. Byt nejaky mensi pozary byly, takze na ubytko objizdka. Ale co uz. Kazdopadne tohle misto jsem videl podruhy a bude-li sance, tak klidne znova. Takze mi vrta hlavou zda zkusit nejaky jiny - vhodnejsi - obdobi, dat to jen se zenou obytnakem a udelat nejaky traily. Nebo motorka, to je pro me tady nejvic, pro zenu neprekvapive nikoli 😁
 

IMG_1604.jpeg

IMG_1605.jpeg

IMG_1607.jpeg

IMG_1609.jpeg

IMG_1611.jpeg

IMG_1617.jpeg

IMG_1618.jpeg

IMG_1619.jpeg

IMG_1627.jpeg

IMG_1639.jpeg

f20aa939-eece-412f-8efb-395531be7a34.jpeg

dd23b41d-09d8-4b5d-be32-2adb393a958e.jpeg

3ad932a0-01e2-4d80-8d2a-b98af62f63dc.jpeg

ae34763b-75a4-4bbb-8df6-a679de3669c1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...