Přejít na obsah

AP zaluje Tommy Hilfiger a Movado pro kopirovani


IzTaPa

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

TH se tváří a snad i je jako solidní americká firma takže bych to černě neviděl. spíš mimosoudně

Jasne,takove by to byt nemelo,ale ani to mimosoudni vyrovnani osobne nevidim nijak skvele a hlavne rychle vyresitelny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ani asi nejde o to, jestli se to člověk splete nebo ne. Místní osazenstvo a jiní hodinkoví maniaci to poznají na první dobrou, o tom neni pochyb. Spíš jde o ten princip - vim, že to neni oblíbený argument. Ikdyby z toho nic nebylo a táhlo se to věky tak se na to ukázalo, jen škoda že to není víc zveřejněno i pro širokou veřejnost. Jinak to pouzdro - tvar, rozmístění a počet šroubků a tak je jistá podobnost vidět.

 

No jo, ale takhle si je podobných spousta hodinek. Některé ciferníkem, některé ručkami, invicty vypadají jako Rolex, Steinharty mají model co vypadá jako Rolex, Helson Shark Diver jako by z oka vypadly OMEGA SMP....našly by se stovky případů kde bude jistá podobnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc tomu nerozumíš. nejde o to si něco splíst

 

+1

 

tady nejde o zadny velky penize, ale o princip. nekdo ztravi cas vytvarenim a piplanim se s ikonickym designem (ktery je mimochodem registrovanym uzitnym vzorem) a ostatni by meli mit pravo jen bezuplatne vyuzivat? to je trochu ujety...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš určitě pravdu, a jsem docela rád, jelikož to bude asi hodně zamotaný a složitý, patenty a ták. Já jen, že vidím stejné či velmi podobné tvary od různých značek, ať už v hodinářském, automobilovém či jiném odvětví dennodenně a když v dnešní době jeden napadné druhého, že kulaté hodinky mám patentované já, nebo že oranžovej blinkr s třema diodama mám patentovanej já, mě to prostě jako normálně přemýšlejícímu člověku příjde velmi ubohé. Za chvíli se budeš bát usrat, aby tě někdo nenapadl s tím, že to má patentované. Jsou to jen zbraně k tomu, aby velcí giganti s dobrými právníky válcovali ty malé. Mám pocit, že by se měli více soustředit na 100% padělky jako takové. 

 

moc tomu nerozumíš. nejde o to si něco splíst

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co kulatý tvar ciferníku a nedejbože malá hodinová, velká minutová a nejdelší sekundová ručička? :D :D

 

Nedávám AP v tomto případě šanci. (pouzdro je jiné - ikonické uchycení tahu chybí a na šroubky to neuhrají)

 

 

Podle mě taky nemají šanci to uhrát kvůli tvaru pouzdra. Podobný osmiúhelníkový tvar měly Longines, Cartier a spousty dalších...A že by to uhráli jen na "specifické rozmístění šroubků"......to se mi nechce věřit.

 

1533544-mens-longines-octagon-watch-ono-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se podívej co píšeš. ty nediskutuješ. vykřikuješ "další plagiátor" to je jak diksutovat na novinkách. kradou všichni tak je to v pořádku a nic se neděje. kopírují všichni tak je to v pořádku. bože

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím vlastním očím. Co se člověk může dočíst na hodinkovém fóru o imperialistickém plagiátu vyrobeném komunisty. Gerald Genta se otáčí v hrobě. Pan Hodinář, který inovoval desítky let, který navrhoval design a stroje pro firmy jako IWC, Patek Philippe, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, je smeten šmukem z tržnice a nikoho to významněji nepobuřuje. Je vidět, že člověk si zvykne na kdejaké svinstvo a i člen chronomagu je ochoten přijmout tento nebo podobný vývoj za samozřejmý. Zvracím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A abych přilil trošku vášně - představte si, že Bulova dělala tohle ještě před AP :D :D :D a všimněte si uchycení tahu a pár dalších drobností...

 

čo s tým? :lol2:

no řekl bych ti abys příště trochu víc četl než něco takovýho na hodinkovým foru napíšeš. pak se najde blázen co tě bude citovat a ještě větší co tomu uvěří a jako zdroj uvedou chronomag :frusty:

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no řekl bych ti abys příště trochu víc četl než něco takovýho na hodinkovým foru napíšeš. pak se najde blázen co tě bude citovat a ještě větší co tomu uvěří a jako zdroj uvedou chronomag :frusty:

Pls buď konkrétnější v čem je chyba? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba je v tom co píšeš. že GG navrhl roayl oak v 71 a bulova v 79

Mno, v tom roce to právě (minimálně dle mnou načtených pramenů) není vůbec jisté.... Ale chápu, někdo šáhne na ikonu a je z toho boření dětských hradů z písku.

 

Každopádně proč by teď Movado v případě těch hrozných sr..ček od Hilfiger nemohlo říct, že má podobné šroubky jako Bulova a Cartier, ale úplně jiné pouzdro, uchycení, KORUNKU atd..

 

Opakuji, imho nemají nejmenší šanci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...