Přejít na obsah

MONACO - jaké se vám líbí?


Návštěvník Ondrej75

Doporučené příspěvky

Film Le Mans jsem viděl poprvé v 70. letech, když se dostal poprvé k nám do kin a vzpomínám, že už tehdy mne jako teenagera napadlo, že bych chtěl ty hranaté hodinky Steve McQueena. Ale pak mne hodinky obecně dlouho nezajímaly, i když jsem je nosil (v té době mobily nebyly a tak se nosily hodinky) a zájem se oživil až asi před 12 lety. Nicméně láska k motorismu a zvlášť k závodu Le Mans mi zůstala a film jsem viděl asi 100x. Hodinek mám hodně, baví mne, ale Monaca stále nemám a upřímně, spíš to zatím považuju za platonickou lásku. Ale chci se zeptat - znáte někdo historii hodinek Steve McQueena ve filmu Le Mans? Jak se k nim dostal, proč měl ve filmu zrovna Monaca? Prý jich měl několik, které ve filmu nosil, je to pravda? Všechny byly s kalibrem 11, horizontálními indexy a korunkou vlevo? Protože třeba na téhle fotce jsou podle mne novodobá Monaca a je to výsledek Photoshopu, ty snad Steve McQueen na ruce mít nemohl. Kdyby jste si jako fandové Le Mans a Steve McQueena měli vybrat, které by jste si koupili? Za mne modré (Gulfy také nejsou k zahození, ale..), asi na modrém krokodýlovi (nebo černém děrovaném sportu?) , ale jaké? Trochu se ztrácím v kalibrech a rezervách nátahu - kalibr 11, s rezervou kolem 40 hodin je asi původní, ale pak jsem našel kalibr 12 (rezerva 80?), kalibr TAGHeuer 02 (rezerva 80 h.) a taky nějaký Tag Heuer Dubois-Dépraz 2002 cal.12 (rezerva cca 40 h.). Jaký je mezi nimi rozdíl? Dá se říci, že je některý lepší, kvalitnější, méně problematický? Někde jsem snad zahlédl modrá Monaca i s COSC certifikátem, ale nemohu je najít a nevím jestli jsem si to nespletl s jinými... Moc děkuji. 

b458cc3b04393766834079103fbcfada.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 91
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Fotka je fotošop, Steve Monaca měl protože je dostal za dobrou cenu od jednoho borca co je reselloval za lepší cenu jezdcům, když zjistil že to nebyla special cena jenom pro něj rozhádal se s Heuerem a cejtil se podvedenej, proto taky nosil Rolex a ne Heuer v osobním životě.

Původní Monaca jak říkáš byly cal. 11 a 12 s korunkou vlevo

Novodobé:

Modrá Tag Heuer Monaca tj. ref cw2113 (plastové sklo bez průhledu, 50WR) 38mm a caw2111 (safírové sklo a průhled) tlačítka vpravo i korunka, mají etu s DD2020 nástavbou, 39mm

caw211p reedice původních, tlačítka vpravo, korunka vlevo, 100WR, průhled, eta s DD nádstavbou, 39mm

 

Obecně eta s DD nádstavbou není úplně spolehlivý stroj. Nedávno byly uvedeny ještě nová Monaca s inhouse strojem:

https://www.hodinkee.com/articles/the-heuer-monaco-02-the-first-ever-monaco-with-an-in-house-movement

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Exiztence - děkuji. Nakonec jsem i ty CAW2113 kdesi našel, ale na stránkách TH nejsou. O těch bych ale ani neuvažoval. Posílám odkaz na stránky výrobce a když tak mne oprav, pokud to shrnu špatně:

- buď bych mohl chtít modrá Monaca s korunkou vpravo a radiálními indexy a v tom případě si je mohu vybrat s tím inhouse kalibrem (v odkazu za 6150 dolarů) s rezervou 80 hodin, velikost 39 mm, CBL2111, nebo zvenku skoro stejné (jen je na ciferníku napsáno Calibre 12 a možná se liší i zezadu), s kalibrem 12, rezervou 40 hodin, velikost také 39 mm (cena v odkazu 5400, jsou tam dvoje, ale laicky, podle mne, se liší jen řemínkem), CAW2111. Všechny mají safír, průhled na strojek a jsou do 100 m.

- nebo bych zatoužil po designu bližším těm co měl Steve McQueen, s korunkou vlevo, vodorovnými indexy, velikost 39 mm, kalibr 11, rezerva 40 hodin, safír, průhled, 100 m, v odkazu jsou za 6150 dolarů, CAW211P.

Je to tak? A ještě dotaz - v čem není eta s DD nástavbou tak úplně spolehlivý stroj? Díky.      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mne zajímalo jak to bylo s tím, že Steve měl hodinky od někoho a pak se nepohodl kvůli ceně s Heuerem. V několika článcích jsem se dočetl verzi, že TH dal v r.1969 na trh 3 nové automaty, Carrera, Autavia a Monaco, které chtěl nabídnout fanouškům motorsportu. Pro tuhle oblast byl jejich ambasadorem Jo Siffert, švýcarský závodník a současně poradce a jeden z jezdců ve filmu Le Mans. Siffert si pro sebe zvolil Autavie a Stevovi se prý líbily. Proto od Heuerů přivezli novinky do Le Mans a Steve McQueen si vybral hranatá Monaca. Dostal (pochybuji že jako už tehdejší filmová hvězda je platil, ale kdo ví) prý dvoje, s jedněmi ve filmu hrál a jezdil a druhé sloužily spíš pro prezentace a fotografování. Ty se tím pádem dožily dneška ve vynikajícím stavu a před nějakou dobou byly vydraženy za 800 tisíc dolarů. Pokud se nepletu, Tag Heuer byl v té době dokonce dodavatelem časomíry pro závod Le Mans, aspoň myslím, že hodiny TH jsou ve filmu vidět mj. při odpočítávání před startem. Jestli je to pravda nemohu s určitostí potvrdit, ale o sporu Steva a Tag Heueru jsem se zatím nikde nedočetl. Co jsem ale dnes v čekárně u doktora četl, že snad měl původně nabídku od Omegy nosit ve filmu jejich hodinky, ale ty odmítl, z prvních kousků si nevybral a než dovezli další, už to měl domluvené s Heuerem. Ale jak říkám, je to bez záruky a rád bych se někde dozvěděl pravdu.  

Mimochodem, tohle je snad dobový dokument o novinkách a na druhé fotce je Jo Siffert, Steve McQueen a ostatní. Nemá náhodou Jo Siffert na ruce zmíněné Autavie?

 

Heuer-Advertising-1969.jpg

Steve-McQueen-and-Jo-Siffert-1970.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím objasnit funkci malých ciferníků, které jsou na různých modelech různé? Jak se ovládají stopky? Horním tlačítkem start/stop a spodním vrátit do výchozího stavu? Mají i mezičasy? Velká sekundová ručička se rozeběhne až se stopkami, tj. při běžném nošení stojí? A ještě nastavování času a data - klasicky korunkou, která má více poloh? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 27. 5. 2020 v 13:41, Ivan Lelák napsal:

Taky by mne zajímalo jak to bylo s tím, že Steve měl hodinky od někoho a pak se nepohodl kvůli ceně s Heuerem. V několika článcích jsem se dočetl verzi, že TH dal v r.1969 na trh 3 nové automaty, Carrera, Autavia a Monaco, které chtěl nabídnout fanouškům motorsportu. Pro tuhle oblast byl jejich ambasadorem Jo Siffert, švýcarský závodník a současně poradce a jeden z jezdců ve filmu Le Mans. Siffert si pro sebe zvolil Autavie a Stevovi se prý líbily. Proto od Heuerů přivezli novinky do Le Mans a Steve McQueen si vybral hranatá Monaca. Dostal (pochybuji že jako už tehdejší filmová hvězda je platil, ale kdo ví) prý dvoje, s jedněmi ve filmu hrál a jezdil a druhé sloužily spíš pro prezentace a fotografování. Ty se tím pádem dožily dneška ve vynikajícím stavu a před nějakou dobou byly vydraženy za 800 tisíc dolarů. Pokud se nepletu, Tag Heuer byl v té době dokonce dodavatelem časomíry pro závod Le Mans, aspoň myslím, že hodiny TH jsou ve filmu vidět mj. při odpočítávání před startem. Jestli je to pravda nemohu s určitostí potvrdit, ale o sporu Steva a Tag Heueru jsem se zatím nikde nedočetl. Co jsem ale dnes v čekárně u doktora četl, že snad měl původně nabídku od Omegy nosit ve filmu jejich hodinky, ale ty odmítl, z prvních kousků si nevybral a než dovezli další, už to měl domluvené s Heuerem. Ale jak říkám, je to bez záruky a rád bych se někde dozvěděl pravdu.  

Mimochodem, tohle je snad dobový dokument o novinkách a na druhé fotce je Jo Siffert, Steve McQueen a ostatní. Nemá náhodou Jo Siffert na ruce zmíněné Autavie?

 

Heuer-Advertising-1969.jpg

Steve-McQueen-and-Jo-Siffert-1970.jpg

Zdravím, projížděl jsem tohle vlákno a taky bych se připojil k těm, které zajímá odpověď? Nezjistili jste víc info? Moc díky předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mmattonni - o údajné nedohodě McQueena s Heuerem jsem se víc nedozvěděl. A celkově se v detailech verze příběhu trochu liší. Třeba kombinéza - někde psali, že se Stevovi líbila ta co měl Jo Siffert a ten mu jednu půjčil. Jinde se píše, že Siffert měl být Stevův "kaskadér" a aby to vypadalo, že jde o Steva, musely být kombinézy stejné. To jsou drobné rozdílné detaily. Na kombinéze měl ovšem Jo Siffert logo Heuer, protože byl tváří značky a nosil Autavie, o tom jsme tu už asi psali. Když se Stevův spolupracovník přes logistiku Don Nunley Steva zeptal, co bude ve filmu nosit za hodinky, nejprve mu odpověděl, že snad nějaké Omegy (nemám ověřeno). Na to mu prý Don odpověděl (sám to uvedl v nějakém rozhovoru, který jsem četl ale už nemohu najít), že by měl mít ale Heuery, když to má vyšité na kombinéze. Dohodli se prý tedy, že Don osloví Jacka Heuera, ten nabídl všechny 3 novinky (Carrera, Autavia, Monaco) a Steve si vybral Monaca, která byla atypická, Stevovi se líbila a ciferník se prý hodil k jeho modrým očím, což byl další detail, který prý hrál roli (toto je zmíněno v dokumentu o 50. výročí modelu Monaco, v rozhovoru se současnou manažerkou TAG Heueru). Asi nebudu pátrat po úplných detailech, ty se mohou lišit, ale hlavní kostra tohoto příběhu je myslím celkem jasná. Nicméně za každé upřesnění budu rád.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey - máš pravdu, Monaca cal.11 jsou Monaca cal.11, ale pro mne hlavně tou legendou. Jsou navíc trochu atypická korunkou na druhé straně nebo vodorovnými indexy, což se mi svou nekonfekčností líbí, ale popravdě, nebýt zatížen Le Mans příběhem, asi bych opravdu volil model co máš Ty. Ciferník má výraznější modrou barvu a s modrým krokodýlem mi hodinky přišly neskutečně elegantní. Moje, s černým dírkovaným řemínkem, vypadají sportovněji, trochu retro, navíc nejsou označeny pozdějším logem s TAG, ale stále mají značnou dávku elegance, což je v mých očích dělá možná trochu univerzálnějšími, ale je to jen můj pohled. Dnes jsem jim zase neodolal - už jsem chystal Steinharty, ale Monaca na mne pomrkávala, jako by říkala "máš černé triko od BMW a k tomu se přece hodí něco sportovnějšího a navíc modrého, vem si mne..":-).

IMG_20200911_081409~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey - znáš to, řemínků není nikdy dost. Dokážou změnit hodinky z oblekovek na sportovní i naopak. Dnes se začínají prosazovat stěžejky s rychlozámkem, jako mají třeba chytré hodinky Samsung, pak je výměna otázkou několika sekund bez nástrojů a člověk si může vytvořit kombinace pro různé příležitosti. Bohužel, výběr je zatím malý. S modrým krokoušem mi ty hodinky přijdou dost formální, naopak modrý racing s prošitím bude zase lepší pro jiné situace. Tady je s oranžovým prošitím, který se k barvám Gulf perfektně hodí, pro Tebe bude asi lepší bílé nebo červené, jak píšeš.

TAG-Heuer-Monaco-Heuer-02_CBL2111_FC6453_003.jpg

TAG-Heuer-Monaco-Edition-Spéciale-Gulf-2018-a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Časem asi zkusím pohledat nějaký sportovnější řemen s prošitím a nějaký co z hodinek udělá víc oblekovky. Ale zatím to neřeším. Hodinek mám dost a pro různé příležitosti nosím různé. Mám pilotky, oblekovky i sportovní, takže nemusím měnit řemínky, měním celé hodinky. Poslední rok jsem většinou nosil chytré Samsungy. U nich jsem řemínky měnil, buď kožený k obleku nebo gumy různých barev, podle toho co se hodilo. Ale začalo se mi stýskat po mechanikách a chytré hodinky už beru jen tam, kde jsou pro mne užitečné, kromě Samsungů mám ještě letecké Garminy do letadla a do přírody. Jinak nosím mechaniky, střídám jich 7 nebo 8 a to mám ještě políčeno na jedny Fortisy..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Narozeninová překvapení nekončí, škoda že mi není 60 častěji. Oslavy jsme pojali na několikrát a i když vlastní narozky teprve budu mít, včera proběhla další s mou mámou. A čím byste řekli, že mne ve svých 80 ti letech překvapila? O mé zálibě ve filmu Le Mans a čemkoliv, co s ním souvisí (což vyústilo díky mé Dáše i v TH Monaco na mé ruce) ví už dávno, ale tohle je opravdu úžasný dárek. Socha Steve McQueena v měřítku 1/6 tak, jak ho známe z filmu, včetně hodinek, které se staly díky němu legendou). Socha je z resinu, byla vyrobena v pouhých 400 exemplářích, toto je 326. kus této limitované edice. Foto detailu ruky s hodinkami je převzaté, pokusím se vyfotit lépe.

IMG_20200913_121042~01~01.jpg

IMG_20200913_122318~01.jpg

mcqueen-press-08-900x900 (2).jpg

IMG_20200913_170510~01~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...