Přejít na obsah

Aplikace pro měření přesnosti hodinek přes iPhone


Josef01

Doporučené příspěvky

Chtěl jsem upozornit na pár aplikací pro měření přesnosti hodinek, některé zde byly prezentovány, tak udělám takové malé shrnutí.

 

 

TWIX aplikace, která pomocí fotografie hodinek měří jejich přesnost. Měření se hodí pro mechanické hodinky.

 

WatchTracker aplikace, která ukládá data o měření přesnosti hodinek pomocí stisku tlačítka, synchronizce času přes GPS signál

 

KELLO aplikace, které pomocí mikrofonu měří přesnost hodinek. Ideální je citlivější mikrofon, tedy ne ten přiložený k iPhone se sluchátky.

 

WatchAccuracy obdoba Kello, ale má citlivější vstupní signál. Doporučuji rovněž kvalitní externí mikrofon.

 

 

Speciality :

 

ClockMaster aplikace umožnující seřízení kyvadlových hodin s přesností +/- 5s/měsíc (stačí interní mikrofon).

 

eTimer Něco pro PC. Měření především mechanických hodinek pomocí počítače s Windows OS a mikrofonu s hromadou funkcí, výborná aplikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já jsem to tu někde zkoušel vyřešit vyrobenou krabičkou s jiným mikrofonem, tam ale byla citlivost taková, že se nedala stáhnout.

Problém není v mikrofonu apple, ale v zesilovači (resp. filtru) v telefonu, kterej se snaží odfiltrovat ruchy (kvůli telefonování) a zvuk hodinek je nejspíš blízko tý filtrovaný frekvenci - zjednodušeně je to pro iPhone ruch. Nevím, jestli ten filtr můžou programátoři nějak obejít, ale např. GarageBand nahraje tikot velmi slušně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na aplikaci hodně záleží, některé aplikace zvuk filtrují, nebo ovládají úrovně nahrávání. Pokud použiju standardní aplikaci telefonnu - diktafon a nahraji zvuk hlasitě tikajících digi, pak je slyšitelný rozdíl prvních 10s přes interní mikrofon a dalších 10s přes externí (mikrofony umístěny přesně ve stejném místě). Jiná aplikace nahrála zvuk podstatně hlasitěji u obou mikrofonů, ale rozdíl v slyšitelnosti je stejný. Předpokládám, že autoři programů Kello a WatchAccuracy si s tím maximálně pohráli, přesto aplikace nejsou schopny tikot hodinek zaznamenat.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě nejkomplexnější je WatchTracker, protože bude fungovat jak s digi, tak s klasickými hodinkami a čas má synchronizovaný přes GPS v přesnosti setin sekund, tedy vynikající přesnost a žádný další HW k tomu není potřeba. Na druhé místo bych dal Kello (má vyšší citlovost než WatchAccuracy), přesnost jsem bohužel ještě neměl možnost otestovat, nicméně jeden test jsem viděl  a +/- to sedělo s vibrografem. Pro profesionálnější použití pak PC variantu a nebo pak již standardní přístroje TYMC apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stahovat všechny je asi zbytečný. Která tedy je asi nejkomplexnější a nejlépe spolupracuje s iPhonem?

 

Podle mě nejkomplexnější je WatchTracker, protože bude fungovat jak s digi, tak s klasickými hodinkami a čas má synchronizovaný přes GPS v přesnosti setin sekund, ...

 

doposud jsem pouzival twixt - dobry visualni prostredi, cas to synchronizuje (na pozadi) s NTP serverama, samozrejme fungoval i na baterkace... ale skoda, ze to neukazuje historii mereni - vidis posledni namerenou odchylku, velkovou odchylku od zacatku mereni a prumer. psal jsem developerovi, zda-li by bylo mozne tyto veci pridat do aplikace, ale ani neodepsal, asi mu i tak vydelava dost penez... 

 

ale od vcerejska jedu na watchtracker - je nejjednodussi na 'provoz' (kdyz tam bude prirozene 0.1-0.3s rozdil pri kazdem mereni jednodusse diky rychlosti reakce cloveka   :)

 

 

Josef01> díky za tip na zajímavé aplikace ;) Vyzkoušel jsem Kello a funguje spolehlivě s iP4S a přiloženými sluchátky s mikrofonem. Výsledek zhruba odpovídá realitě (hodinky jsou teprve pár dnů v záběhu).

 

toto jsou posledni sluchatka, se kteryma to fungovalo na prakticky vsech casomericich, hlidej si je! ;)

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyzkoušel pár kalibrů, které jsou hlasitější a SW Kello i WatchTracker nakonec spolupracovaly celkem obstojně. Oba programy ukazovaly přibližně stejnou odchylku jako vibrograf a výsledky byly opakovatelné. Každopádně kalibry Prim, Unitas a Poljot jsou hlasitější a lze je rozumně měřit (Kello je na tom s citlivostí lépe než WatchTracker), lepší kalibry typu Omega nebo Rolex to prostě při sebelepší vůli nezměří, jsou příliš "tiché". iPad byl na tom s citlivostí hůře a fungoval jenom Kello.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pořídil Watchtracker a jdu testovat hodinky. Nebyt tohohle tématu, tak o takové aplikaci ani nevím. Diky!!

Upraveno uživatelem addalbert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vyzkoušel pár kalibrů, které jsou hlasitější a SW Kello i WatchTracker nakonec spolupracovaly celkem obstojně. Oba programy ukazovaly přibližně stejnou odchylku jako vibrograf a výsledky byly opakovatelné. Každopádně kalibry Prim, Unitas a Poljot jsou hlasitější a lze je rozumně měřit (Kello je na tom s citlivostí lépe než WatchTracker), lepší kalibry typu Omega nebo Rolex to prostě při sebelepší vůli nezměří, jsou příliš "tiché". iPad byl na tom s citlivostí hůře a fungoval jenom Kello.

Omlouvám se měl jsem namysli produkty Kello a WatchAccuracy.

 

WatchTracker je super, jednoduchý a přesný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

jestli se někdy dostanete k normálnímu vibrografu, který používá hodinář, tak si rovnou nechte přeměřit své hodinky, kousek od něj poodejděte, zadupejte na podlahu a uvidíte výsledek = tyhle aplikace sou dobrý tak akorát na to jak se nasrat a spekulovat co je špatně v mých hodinkách, ale proč ne za 5euro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli se někdy dostanete k normálnímu vibrografu, který používá hodinář, tak si rovnou nechte přeměřit své hodinky, kousek od něj poodejděte, zadupejte na podlahu a uvidíte výsledek = tyhle aplikace sou dobrý tak akorát na to jak se nasrat a spekulovat co je špatně v mých hodinkách, ale proč ne za 5euro

Na tva moudra jsme tu cekali...

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...