Jump to content

Recommended Posts

Posted

Velice mě zaujali OMEGA AQUA TERRA ,potom jsem narazil na LONGINES MASTER COLLECTION a fakt se nedokážu rozhodnout smile.gif a =) ,takže prosím o vaše názory na tyto značky ,modely a zkušenosti majitelů těchto nádherných hodinek Děkuji

Guest Kamil
Posted

Já bych nebral ani jedny. Ne že by mi vadily uvedené značky, ale tyto konkrétní modely. U Longines mi těžce vadí ten zbytek číslice 3. Kdyžtak Omegy, ale tam se mi zase nelíbí zakončení minutové ručky - dal bych to na hodinovou.

Posted

Stejný názor jako Kamil - ale Logines Master se dají sehnat myslím i bez datumky, tj. bez té ukousnuté "3"

Posted

No co mam napsat, kdyz mam AT? O te sipce na minutovce by se asi dalo hodne diskutovat, ale patri to k tem Omegam (jinak by fakt uz vypadaly jako GS) a mimochodem to hodne prispiva k zvyseni citelnosti - obzvlast ve tme.

Ty dvoje hodinky se zdaj podobny, ale nejsou. Ty AT jsou vic sportlich: indexy, vodotesnost 150m (oproti 30M) a maj svitici rucicky a tecky nad indexama. Nic jim to neubira na eleganci, ale ty Longiny jsou s tema fontama arabskejch cislic spis retro. Longines dela i vo dost hezci novejsi verzi Big Date nez tahle a to s mimostredkou a datumem pod dvanactkou, coz mi u ultraklasickyho designu sedi vic.

Z hodinarskyho hlediska asi stejna trida a neudelas chybu, ale prohlidni si je v realu, ty modru rucky tech AT nejsou tak vyrazny jako na obrazcich, me v realu ucarovala cerna varianta. Sumasumarum musis vedet ty sam ktrey se k tobe hodi vic.

Posted

Ja osobne bych mezi temito dvema modely volil Omegy, ale jak pise klobadysek, priklonil bych se k cerne variante, nebot ty rucky u techto nejsou prilis vyrazne a celkova varianta na me nepusobila ne netu prakticky vubec a modra naopak velmi a v realu to bylo presne naopak wink.gif Ty longinesy jsou kvalitni, ale me hodinky v tomto designu neoslovuji, coz je ciste muj nazor a verim, ze u ostatnich to muze byt presne naopak wink.gif

Guest Snow
Posted

No co mam napsat, kdyz mam AT? O te sipce na minutovce by se asi dalo hodne diskutovat, ale patri to k tem Omegam (jinak by fakt uz vypadaly jako GS)  a mimochodem to hodne prispiva k zvyseni citelnosti - obzvlast ve tme.

Ty dvoje hodinky se zdaj podobny, ale nejsou. Ty AT jsou vic sportlich: indexy, vodotesnost 150m (oproti 30M) a maj svitici rucicky a tecky nad indexama. Nic jim to neubira na eleganci, ale ty Longiny jsou s tema fontama arabskejch cislic spis retro. Longines dela i vo dost hezci novejsi verzi Big Date nez tahle a to s mimostredkou a datumem pod dvanactkou, coz mi u ultraklasickyho designu sedi vic.

Z hodinarskyho hlediska asi stejna trida a neudelas chybu, ale prohlidni si je v realu, ty modru rucky tech AT nejsou tak vyrazny jako na obrazcich, me v realu ucarovala cerna varianta. Sumasumarum musis vedet ty sam ktrey se k tobe hodi vic.

TO klobadisek : AT je Aqua Terra, to bych ještě rozluštil, ale co znamená GS ?

 

TO Tatros : jinak bych byl pro OMEGA

Posted

Kolegovi z práce jsem pomáhal před 14 dny kupovat tyto a ve skutečnosti vypadají nádherně.. Jakkoli Longines taky nemusím..

Posted

No co mam napsat, kdyz mam AT? O te sipce na minutovce by se asi dalo hodne diskutovat, ale patri to k tem Omegam (jinak by fakt uz vypadaly jako GS)  a mimochodem to hodne prispiva k zvyseni citelnosti - obzvlast ve tme.

Ty dvoje hodinky se zdaj podobny, ale nejsou. Ty AT jsou vic sportlich: indexy, vodotesnost 150m (oproti 30M) a maj svitici rucicky a tecky nad indexama. Nic jim to neubira na eleganci, ale ty Longiny jsou s tema fontama arabskejch cislic spis retro. Longines dela i vo dost hezci novejsi verzi Big Date nez tahle a to s mimostredkou a datumem pod dvanactkou, coz mi u ultraklasickyho designu sedi vic.

Z hodinarskyho hlediska asi stejna trida a neudelas chybu, ale prohlidni si je v realu, ty modru rucky tech AT nejsou tak vyrazny jako na obrazcich, me v realu ucarovala cerna varianta. Sumasumarum musis vedet ty sam ktrey se k tobe hodi vic.

TO klobadisek : AT je Aqua Terra, to bych ještě rozluštil, ale co znamená GS ?

 

TO Tatros : jinak bych byl pro OMEGA

GS - Grand Seiko smile.gif

Guest Diskutér
Posted

Omega - základní problém je, že člověk musí akceptovat tvar minutové ručky. Je to sportovní styl hodinek, nijak nevybočuje ze zaběhlých kolejí, žádná ikona. Dokonalé pro mladého kluka.

 

Longines - velmi propracovaný ciferník, na kovovém tahu se zabíjí. Pro chlapa je na pováženou přílišná bělost ciferníku (reál je jiný než katalog) Jde o společenské hodinky, Přitažlivá je mutace s třemi subdialy či dvojí čas, ten je ovšem na cca 38mm. Ovšem jsou to hodinky pro vyzrálého chlapa.

 

Co dnes koupit od Longines... to je velkej vořech. Rozhodně větší, než co koupit u Omegy.

Posted

Před čtvrtrokem jsem si koupil ty "počmáraný" Longinesy:-) a jsem s nimy nááprosto spokojen. Technicky i esteticky. Dokonce tak, že jsem se zapřísáh že už do smrti zadné jiné hodinky nekoupím.S vyjímkou Vacheron Contantin Tour de L´ile :-)

Posted

ve vetsim provedeni. nicmene ty longiny delaj vic druhu, s datem bez, ruzny prumery, a podle me jsou elegantnejsi. AT jsou vic univerzalni proti tomu. Jinak tohle je Omega Aqua Terra Railmaster XXL vs Longines Master Collection 47mm... a jinak cifernik je neco mezi bilou a kremovou, ale rozhodne ne spatny. Pokud premyslis o Master Collection, koukni aji na Longines Evidenza...

http://members.chello.cz/jenicek/index.php?st=foto_detail&foto_dir=./foto&foto=Longines%20Master%2047,5mm.jpg

Posted

Já věděl , že to nebude jednoduché smile.gif a =) že já na tenhle web lez smile.gif a =) hodně let jsem hodinky nenosil a ted mám pocit že bez nich nemůžu žít.

Už vidim jak mě žena zavraždí, až uvidí jedny Longinesky pak Omegy pak další a další ......

A to jsem vám nevěřil že chronomagmánia je neléčitelná biggrin.gif a =D

To Klobydasek : ty jsou nádherný

 

Všem děkuji mám nad čím přemýšlet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...