Jump to content

decebal

Member_50
 • Content Count

  3,843
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About decebal

 • Rank
  Megazávislák

Recent Profile Visitors

11,946 profile views
 1. Na tomhle není co vysvětlovat. To prostě je debilní pokus o vtip. To, že žádná vakcína není stoprocentní, ví i moje jedenáctiletá dcera. Takže to těžko může být základem vtipu. Ale jak píšu výše, někdo se směje i debilním vtipům.
 2. Tak spousta lidí se směje i Troškově Kameňáku, všiml jsem si. Někomu stačí málo. edit: a co tě na něm pobavilo?
 3. Proč, tady je to zcela na místě, ten vtip je debilní.
 4. Mě neruší, naopak, to je to, co mě na nich baví. V kombinaci s vypouklým sklíčkem je to pecka. Od té doby, co je mám, v podstatě všechno ostatní leží v šuplíku. Občas vezmu na ruku suby a je to nuda, i když jsou to skvělý hodinky.
 5. Mám 017. V podstatě je nesundávám z ruky. Ten ciferník je neomrzitelný.
 6. Doporučuji. Nejsou levní, ale jsou dobří. http://www.ramypasparty.cz
 7. A mimochodem, v té době bylo České knížectví součástí SŘŘ. Důvodem Jindřichova tažení byl požadavek, aby se Břetislav vzdal území, které předtím dobyl v Polsku, což se následně stalo. Prostě si dělal v říši pořádek. A Břetislava nechal dál na trůně (protože si zřejmě uvědomoval, že se mu ještě bude hodit).
 8. To jsem nikde nenapsal. A nepřekvapilo by mě, kdyby na obou stranách. Ale to neodporuje tomu, co jsem napsal.
 9. Díky, kouknul jsem tam a našel větu "V následujících letech byl Břetislav již pevným a vysoce ceněným spojencem Jindřicha, kterého podporoval zejména při tažení do Uher.". Jejich boje neměly nic společného s nějakými Němci nebo Čechy, bylo to normální soupeření o území, moc a vliv mezi dvěma panovníky, v té době normální záležitost, válčili, v podstatě furt, všichni se všemi. Ale nebyly to žádné války mezi národy, už jen z toho důvodu, že v té době nic takového, jako národy v dnešním slova smyslu, neexistovalo. Někdy spolu válčili, jindy se zase spojili proti někomu dalšímu. A tak furt
 10. Měl jsem báječný den, venku bylo krásně, byl jsem se po obědě projít kolem řeky a začal jsem přemýšlet, že si zase koupím loď. Díky za optání.
 11. S tím Jindřichem III, se kterým společně táhli do Uher? Tak s tím se občas poškorpili, jako tenkrát kdekdo s kdekým, ale s nějakým bojem Čechů proti Němcům, to má opravdu málo společného. Vlastně nic.
 12. Aha. A kterou válku máš konkrétně na mysli? Kromě té velké poslední?
×
×
 • Create New...