Jump to content

decebal

Member_50
 • Content Count

  3,835
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About decebal

 • Rank
  Megazávislák

Recent Profile Visitors

11,894 profile views
 1. A mimochodem, v té době bylo České knížectví součástí SŘŘ. Důvodem Jindřichova tažení byl požadavek, aby se Břetislav vzdal území, které předtím dobyl v Polsku, což se následně stalo. Prostě si dělal v říši pořádek. A Břetislava nechal dál na trůně (protože si zřejmě uvědomoval, že se mu ještě bude hodit).
 2. To jsem nikde nenapsal. A nepřekvapilo by mě, kdyby na obou stranách. Ale to neodporuje tomu, co jsem napsal.
 3. Díky, kouknul jsem tam a našel větu "V následujících letech byl Břetislav již pevným a vysoce ceněným spojencem Jindřicha, kterého podporoval zejména při tažení do Uher.". Jejich boje neměly nic společného s nějakými Němci nebo Čechy, bylo to normální soupeření o území, moc a vliv mezi dvěma panovníky, v té době normální záležitost, válčili, v podstatě furt, všichni se všemi. Ale nebyly to žádné války mezi národy, už jen z toho důvodu, že v té době nic takového, jako národy v dnešním slova smyslu, neexistovalo. Někdy spolu válčili, jindy se zase spojili proti někomu dalšímu. A tak furt
 4. Měl jsem báječný den, venku bylo krásně, byl jsem se po obědě projít kolem řeky a začal jsem přemýšlet, že si zase koupím loď. Díky za optání.
 5. S tím Jindřichem III, se kterým společně táhli do Uher? Tak s tím se občas poškorpili, jako tenkrát kdekdo s kdekým, ale s nějakým bojem Čechů proti Němcům, to má opravdu málo společného. Vlastně nic.
 6. Aha. A kterou válku máš konkrétně na mysli? Kromě té velké poslední?
 7. Nárůst nezpochybňuju.
 8. Myslíš třeba Turecko, Indonésii nebo Malajsii? Nebo Jordánsko? Egypt? UAE? Katar? SA?
 9. No, ale to není úplně exponenciála. Je jich tam asi 8% a v roce 2030 se předpokládá 10%.
 10. Islám ovšem sex se zvířetem zapovídá, ten do ráje nepřijde. Tak ještě, že si to udělal hezký aspoň tady:-).
 11. Něco podobného říkají někteří i o jiných národech. Gratulki!
×
×
 • Create New...