Jump to content

Recommended Posts

Posted

Zdravim vsetkych. Nakolko som dostal na toto forum super referencie a k promociam hodiny znacky fortis B42 Automatic rad by som vas poziadal o nejake infosky, pripadne ci niekto nemate nejaky link na ktorom by som nasiel historiu, prip nejaky pokec, predsa len ste "o nieco" skusenejsi / hehe j/k a ja by som rad vedel co za klenot nosim na ruke. Pekne dakujem

FaTBoY

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted

Nejsem zrovna znalec Fostisek ale tyto jsou B 42 pilot profesionál osazený strojkem ETA 2836-2 s atireflexním safírem.Velice dobrá kvalita například v provedení chronograf je dostávají piloti ČSA tuším že to bylo zavedeno bývalým generálním ředitelem.Co se jedná firmy má sidlo v Grenchenu od roku 1912 a vyráběla spočátku spíše pro námořnictvo a nyní je také s jedním dodavatelů hodinek pro kosmonauty NASA.

Posted
Nejsem zrovna znalec Fostisek ale tyto jsou B 42 pilot profesionál osazený strojkem ETA 2836-2 s atireflexním safírem.Velice dobrá kvalita například v provedení chronograf je dostávají piloti ČSA tuším že to bylo zavedeno bývalým generálním ředitelem.Co se jedná firmy má sidlo v Grenchenu od roku 1912 a vyráběla spočátku spíše pro námořnictvo a nyní je také s jedním dodavatelů hodinek pro kosmonauty NASA.

 

Vazby na kosmonauty mají, ale NASA to není, mají smlouvu s Rusy, viz jejich web

http://www.fortis-watch.com/start/de/frameset.html

Stejné jsem kupoval loni jednomu členovi fóra, nebyl nespokojený.

 

Jinak solidní hodinky za solidní cenu, sám mám B-42 Flieger

Posted
Nejsem zrovna znalec Fostisek ale tyto jsou B 42 pilot profesionál osazený strojkem ETA 2836-2 s atireflexním safírem.Velice dobrá kvalita například v provedení chronograf je dostávají piloti ČSA tuším že to bylo zavedeno bývalým generálním ředitelem.Co se jedná firmy má sidlo v Grenchenu od roku 1912 a vyráběla spočátku spíše pro námořnictvo a nyní je také s jedním dodavatelů hodinek pro kosmonauty NASA.

 

ČSA nemá verzi B-42, ale "obyč".

Posted

Mám je cca rok, s koženým řemenem a jsem spokejen. Masivní pouzdro, kartáčovaná nerez. Oranžová vteřinovka upaluje po ciferníku jak blázen :-). Mě se líbí jak jsou jednoduché a čitelné. Sháním motýlovou sponu, ale origoš. S přesností také nemám problém, řídím tak 1x za týden rozdíl 15-20s, záleží jak je nosím. Doma mám i nějaké svoje foto.

  • 1 year later...
Posted
Velice dobrá kvalita například v provedení chronograf je dostávají piloti ČSA tuším že to bylo zavedeno bývalým generálním ředitelem.

Potvrzuji. Vcera jsem mel moznost si osahat Fortis pro ČSA v chronografu. Jednalo se o limitku 100ks. Muj model byl krasneho cisla 046/100. Jedna se o opravdu masivni hodinky na poradnou tlapu.

Jejich majitel je vymenil za zlate Rolexy, ktere mu uz neprisly dost atraktivni :thumbsup_anim:

Posted

Mám přesně tyto, ale na kůži (nyní žralok Di-Modell). Pro mě perfektní novodobé pilotky. Oboustranný antireflex obzvlášť vyniká na tom černém ciferníku. Jen je třeba jej často čistit např. hadříkem na brýle. Strašně snadno chytá fleky, což už jsi určitě zjistil. Luminiscence je dobrá, výborná čitelnost za každých okolností.

Při průměru 42 bez korunky, 12,1 na výšku a 34-35mm průměr sklíčka jsou to subjektivně vzato perfektně vyvážené hodinky v podstatě pro každou příležitost.

Za mě dávám 1 :thumbsup_anim:

Dopuručuji dokoupit černý vodotěsný řemen, aby se hodil k vodotěsným hodinkám.

 

Posted (edited)

Ještě k těm limitkám, ČSA sice objednat nejdou, ale některé pro letky ano (tuším thajské, řecké a možná i jiné). Nejvíc se mi (jen podle obrázku) líbily ty s tygrem (myslím, že to byly ty thajské).

 

A k těm "vodním řemenům". Dělají se dva druhy. Kaučuk (černý) a silikon (oranžový, tmavě modrý a bílý). Až na vyjímky (např. ty hranaté) mají všechny Fortis rozteč 20 mm, a tak jsou jednotlivé řemínky libovolně zaměnitelné. Kovotahy už ne, protože ty jsou přizpůsobeny i tloušťce pouzdra, ale pro každý model (opět z vyjímkami) lze nějaký sehnat.

Edited by Patrik
Posted (edited)
..........

to je ten isty na oboch foto? dik

Jo.

Shark se mi ale zatím líbí dlouhodobě (od léta) nejvíc. Mám ho i na B-42 Fliegerech Chrono. Přece neznehodnotím WR-200 hodinek nějakou WR-0 hovězinou, že ano. (Kovový tahy nenosím, kaučuk se mi moc nelíbí.)

Edit: To Jumbo je taky voděodolný.

Edited by lib
Posted

Nebyla by fotečka těch CSA Fortis Pilot Chrono ? Nikdy jsem je neviděl a najít to nemůžu ..

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...