lolohh Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Ahojte, už se to asi probíralo, ale nejsem schopen onu diskuzi najít, omlouvám se. Jaké US obchody dávají k hodinkám vyplněnou kartu, mezinárodní záruku? Jde mi o hodinky Omega. Celkem rád bych nákupem v USA ušetřil, ale ne za každou cenu, tedy ztrátu záruky. Třeba tyto Aqua Terry se mi hrozně líbí http://cgi.ebay.com/New-OMEGA-EAMASTER-AQU...1QQcmdZViewItem ale píší, že záruka je jen u nich, což si moc neumím představit. Tyto Railamstery http://cgi.ebay.com/Brand-New-Automatic-Om...1QQcmdZViewItem jsou taky skvělý, ale píší "Blank card", tedy prázdná karta, což pro mě znamená, že je to bez záruky. Další (a v současné době největší favorit) jsou tyto černé Seamastery http://cgi.ebay.com/NEW-MENS-BOND-OMEGA-SE...1QQcmdZViewItem kde je napsáno jen: - Manufacturer Omega Leather Box & Manual o kartě ani zmínka a záruka je sice tři roky, ale bojím se, že u nich. Nebo je to zbytečné hledání a není možné najít Omegy za "americké ceny s Evropskou zárukou"? Děkuji za odpovědi.
Mech Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Tak ty Seamastery by se mi taky líbily. Aspoň tam je zdarma doprava.
uns Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Ja som svoje hodinky kupil tiez z ebayu, konkretne to bolo z UK. Karticka mi prisla bez razitka. Potom som s nimi mal mensi problem, ale napisal som predajcovi a poslal mu prazdnu karticku a on mi ochotne a velmi rychlo poslal tuto karticku naspat uz aj s potvrdenim... Samozrejme, ze som za opravu nic neplatil... Ale pochybujem, ze by bol kazdy predajca ochotny toto spravit...asi treba mat aj trochu stastie na ludi...
lolohh Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 si kdyžtak uděláš razítko z brambory ne? To je pravda. Já byl s kudličkou vždycky moc šikovnej Sice už to ňákej pátek, ale co se v mládí naučíš... Myslíš, že tam stačí skoro jakékoliv razítko (třeba něco jako Watch-Smith, New York nebo já nevím co) a že na základě toho to u Dušáka opraví? Ty máš zkušeností mnoho - pokazily se už nějaký Omegy, cos pomáhal přivézt? Jsem posera...
norsi Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 (edited) Musim rict, ze posledni dobou mam od lidi z okoli pocit, ze US shopy (hlavne ty s lepsima cenama pri ebay) vubec neposilaji ucty a zarucni karty. Takze bych si spis nechal koupit nekym v US a pak nechat od nej poslat do evropy. Vuci US zakaznikovi si to podle me nedovoli... edit: Bavim se o hodinkach v cene 500-1300 USD. Drazsi si ted v okoli nikdo neobjednaval Edited June 13, 2007 by norsi
lolohh Posted June 13, 2007 Author Report Posted June 13, 2007 Musim rict, ze posledni dobou mam od lidi z okoli pocit, ze US shopy (hlavne ty s lepsima cenama pri ebay) vubec neposilaji ucty a zarucni karty. Takze bych si spis nechal koupit nekym v US a pak nechat od nej poslat do evropy. Vuci US zakaznikovi si to podle me nedovoli... edit: Bavim se o hodinkach v cene 500-1300 USD. Drazsi si ted v okoli nikdo neobjednaval Mně jde asi spíš o ty trochu dražší, cca 1600-2000 dolarů. A právě hledám nějaký klidně trochu dražší, ale seriózní obchod, kde by poslali (třeba i jen po USA) vše, včetně účtu a karty.
norsi Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Mně jde asi spíš o ty trochu dražší, cca 1600-2000 dolarů. A právě hledám nějaký klidně trochu dražší, ale seriózní obchod, kde by poslali (třeba i jen po USA) vše, včetně účtu a karty. Pokud je to po US, tak bych se vubev nebal. Vuci domorodci si tohle nedovoli... Akorat proste vedi, ze evropan si na ne tezko vyslapne, tak ... Jestli chces z ebay, tak si najdi velky obchod s hodne pozitivnima hodnocenima a vydraz to na nekoho z US. Urcite bude vpohode
vor Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Mně jde asi spíš o ty trochu dražší, cca 1600-2000 dolarů. A právě hledám nějaký klidně trochu dražší, ale seriózní obchod, kde by poslali (třeba i jen po USA) vše, včetně účtu a karty. Myslím, že účet ani nebudeš potřebovat, stačí potvrzená záruční kartička. A nejlepší je, prodejci napsat a všechno si ověřit ( účet, zár. kartička atd.)
Porotrico Posted June 13, 2007 Report Posted June 13, 2007 Obávám se, že všechny ty superlevné prodeje na ebay.com jsou "šedé" prodeje a téměř vždy dávají jen svou vlastní záruku. Mnoho takových obchodů mě upozornilo, že pokud hodinky dám do opravy do oficiálního servisu, tak si budu muset opravu zaplatit a navíc mi voidují tu jejich záruku. Proto jsem nakonec nic v USA nekoupil, ale využil jsem pana Sadílka. Trvalo to sice trošku déle, ale cena (v porovnání s USA + shipping + potenciální clo a DPH) byla velmi přijatelná. hodinky jsem viděl naživo před koupí a všechny doklady u toho mám (včetně orazítkované kartičky). Pokud jsem dobře pochopil, tak si Omega přesně eviduje, jaká seriová čísla byla doručena do jakého obchodu, takže pokud máš razítko nějakého autorizovaného obchodníka, ale tomuto nebyly hodinky s tvým serial numberem dodány, tak stejně záruka neplatí a opět ji tentokráte Omega voiduje.
kubson Posted June 14, 2007 Report Posted June 14, 2007 Obávám se, že všechny ty superlevné prodeje na ebay.com jsou "šedé" prodeje tvé obavy nejsou úplně na místě
lolohh Posted June 14, 2007 Author Report Posted June 14, 2007 Myslím, že účet ani nebudeš potřebovat, stačí potvrzená záruční kartička. A nejlepší je, prodejci napsat a všechno si ověřit ( účet, zár. kartička atd.) Ano, plně souhlasím.
lolohh Posted June 14, 2007 Author Report Posted June 14, 2007 Obávám se, že všechny ty superlevné prodeje na ebay.com jsou "šedé" prodeje a téměř vždy dávají jen svou vlastní záruku. Mnoho takových obchodů mě upozornilo, že pokud hodinky dám do opravy do oficiálního servisu, tak si budu muset opravu zaplatit a navíc mi voidují tu jejich záruku. Proto jsem nakonec nic v USA nekoupil, ale využil jsem pana Sadílka. Trvalo to sice trošku déle, ale cena (v porovnání s USA + shipping + potenciální clo a DPH) byla velmi přijatelná. hodinky jsem viděl naživo před koupí a všechny doklady u toho mám (včetně orazítkované kartičky). Pokud jsem dobře pochopil, tak si Omega přesně eviduje, jaká seriová čísla byla doručena do jakého obchodu, takže pokud máš razítko nějakého autorizovaného obchodníka, ale tomuto nebyly hodinky s tvým serial numberem dodány, tak stejně záruka neplatí a opět ji tentokráte Omega voiduje. Taky se bojím. Kubson to ale dementuje, tak nevím, jaká je pravda.
kubson Posted June 14, 2007 Report Posted June 14, 2007 dementuju to v rovině, že ne všechny nákupy na internetu jsou jak bylo výše popsáno...
Porotrico Posted June 15, 2007 Report Posted June 15, 2007 dementuju to v rovině, že ne všechny nákupy na internetu jsou jak bylo výše popsáno... Kubsone, a víš, které obchody to takto nedělají? A případně je máš prověřené? Například authenticwatches.com nabízí záruku jen svou vlastní. A nejsou jediní, koho jsem takto viděl na ebay.com. Snad jen classybrand.com je takový slušnější, který potvrzuje všechno normálně a poctivě, takže by měla záruka platit i jinde.
kubson Posted June 15, 2007 Report Posted June 15, 2007 problém je, že aby byla záruka platná, musí být potvrzena autorizovaným prodejcem - a být autorizovaným prodejcem "velkých" značek není jednoduché, mimo jiné to vyžaduje většinou i kamenný obchod, což valná většina internetových prodejců nesplňuje
Monk Posted June 15, 2007 Report Posted June 15, 2007 problém je, že aby byla záruka platná, musí být potvrzena autorizovaným prodejcem - a být autorizovaným prodejcem "velkých" značek není jednoduché, mimo jiné to vyžaduje většinou i kamenný obchod, což valná většina internetových prodejců nesplňuje povedomi treba prave o tom classybrandu mas?
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now