Přejít na obsah

Pochlubte se svými novými číslíčkovými přírůstky


X-Bob

Doporučené příspěvky

Povrchovka opravdu docela úspěšně vizuálně imituje titan. Některé skutečně titanové takhle "titanově" ani nevypadají.

ML2016 má jen dvě výhody: cenu a dostupnost. (sehnat některé pro Seika a Citizen, s těma jejich variacema kontaktních paciček, je peklo) Ale na druhou stranu, tyhle zjevně nikdo nikdy neotevřel. Až já teď. Akumulátor v nich ještě jede, ale jen než člověk začne mačkat tlačítka a pípat. Nedejbože, že by zapnul podsvícení. Časem pak zase naběhnou. Ovšem ony budou někde z roku 2000 nebo o málo novější, takže v nich ten původní aku vydržel možná 20 let. I když nevím, od kdy jedou a jak dlouho už takhle skomírá.
Na druhou stranu, nový aku bude asi za 200-300 kaček, takže i kdyby dal 10 let, bude to v pohodě. Ono hodně záleží, jak se dobíjí. Zatím se mi zdá, že nejdéle mi drží akumulátory v solárních hodinkách, které mám pověšené na stěně, kam dopadá jen stálé lomené denní světlo. Takže dostávají malou porci energie, ale každý den. Tam většinou pořád hlásí plné nabití. Ale taky můžou kecat... Nejhorší je pro ně, jako pro všechny lithiovky, hluboké vybití.

Jen poznámka k baterkám: teď jsem koupil od českého prodejce platíčko 10 kusů AG7 čínských noname a hodinky mi u všech hlásí na displeji slabou baterii. Ještě že byly za pár kaček. Ale zbytečně vyhozených. Ovšem já už moc nevěřím ani těm "tradičním" značkám výrobců. Někdy to leží roky na skladě. Obzvlášt u méně používaných typů. Některé už mají zelené znaky vytečení po vyndání z obalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Dnes tu máme kousek, který jste si asi nikdy koupit nechtěli a ani nekoupíte.
Ale já to za vás udělal! Abych ho prozkoumal. Protože to je vážně něco…

Píše se rok 2007. Na trhu se objevuje první iPhone, Palm uvádí model Treo, Nokia je stále jedním z největších výrobců mobilních telefonů, objevují se termíny jako HDTV, ve Windows Vista se zjevuje Media Center, Motorola prodává v Číně telefon založený na Linuxu, lidé jsou unešení monitory s 3D zobrazením, Casio předvádí například nové kompaktní digitální foťáky, spotřebitelé jsou fascinování plochými televizemi a technologií GPS. NASA vypustila k Marsu Mars Lander, v USA řádí bouře a tornáda, Tesla uvádí do prodeje Tesla roadster…

---

Zapomeňte na „chlapácký“ G-shocky, co vás mají doplnit chybějící muskulaturou. Zapomeňte na měřáky Protreků, co z vás mají udělat horaly a sportovce. Zapomeňte na rádoby sportovní a elegantní Edifice modely, co z vás houževnatýho hezouna stejně neudělají. Zapomeňte i na byznys modely, který z vás byznysmena v kurníkový kukani 4. patra korporátního věžáku taky nevykouzlí. Zapomeňte na všechny ty „dospělácký“ modely Casií a 58. reinkarnaci modelu 5600.

Dnes totiž vyrážíme do ulic a klubů nás mladejch, co mají ještě všechno před sebou a skoro nic za sebou. A proto musím udělat dojem na kámoše, co se chlubí novýma najkama, plejstejšnem, horským šlapadlem a bůhví čím ještě a hlavně na baby, co je chci oslnit na párty, jen co mě na nějakou pustěj. A taky na tu z béčka, co tak pěkně narostla, ale vůbec o mě neví.

Nejsem rapper v záři reflektorů, co celej svět oslní svýma zlatýma rolexkama, ale svoji část pozornosti okolí si zasloužím.

Proto potřebuju pořádný a hustý cibule, co nezrujnujou mýho fotra, nebo mi nesežerou všechny love z brigošky. A přitom všem ještě musím vypadat jako pořádnej drsňák, což bezpochyby jsem (říkal to můj mladší brácha). Někdo jako ty naši fotbalisti na noční pařbě po voňavejch klubech. A zároveň jsem ještě pořád možná trochu dítě, takže hračička. Tak ať je s nima nějaká sranda. Takový já potřebuju hodinky!

Pampadadá, tak už se to nese, už to rozbaluju… a jsou tady – zlatý hromnice, teda BG-2100 ve variantě černá se zlatým rámečkem. Krása nesmírná!

To „Baby–G“ určitě bude znamenat něco jako, že na to sbalím baby, A to „G“ jako ten bod, no znáte ho, už nejsme malý děti…

(Pozn. téměř vše výše uvedené je možné převrátit i do ženského rodu, neb je k dispozici i varianta s celozlatým tělem a zřejmě transparentním kouřově šedým řemínkem, a i černé pouzdro s červeným řemenem. A ty by sedly i na ruku nějaké drsňačky. Genderově vyvážená nabídka!)

No teda, jak jsou masivní a ten náramek. To je přímo pyramidální záležitost. Hmm, blýskají se a září. A tělo je z kovu. Teda koukám jen ta přední strana, ale budu říkat, že jsou kovový, ať se z nich všichni …

Displej je teda nějaký menší, ale to nevadí, když je ve zlatě. A cože, barevné blikání a k tomu vícetónový pípák, co vydává zvuky jak R2D2 a ještě tak nahlas? To je bomba.
Počkat, co se to na tom displeji děje, když s nima zahýbám? Čísílka se mění, poskakují, otáčejí, do toho běhají panáčci, no to mě po… To neumí ani strejdovy MR-G, a to stály nejmíň desetkrát tolik. A zdaleka nevypadaj tak božsky!

image.jpeg.715b2470728b3ccb1b303fb3e033b52c.jpeg

Produktové foto výrobce

image.jpeg.18f5c68c5802d112aefee7751a9622d6.jpeg

---

Dost dělání se legrace z nás samotných.

Teenagerský model BG-2100 z řady Baby-G. Vyráběný v několika barevných kombinacích v roce 2007. Pěkná demonstrace toho, jak se Casio snažilo mladým zalíbit a vyždímat z běžně dostupných technologií co možná nejvíc.

image.png.c4e6867aa9ed1517406f025ba7eeb860.png

Produktové foto výrobce

Funkce jsou standardní – timer, stopky, budík, duální čas.

Ale to by z tohohle modelu žádný extra špek neudělalo. Zajímavosti jsou to okolo. 

Technologicky především dot matrix displej, který je plně grafický, tedy jen „puntíkový“. I když jen jako velký pás nahoře a malý pod ním. Plus napevno signální nápisy jako Alarm atd.

image.jpeg.06d4a00fe894d416005d2814f4b83b93.jpeg

K tomu barevné LEDky pod okrajem displeje. A ještě inverzní bílé podsvícení displeje a to i blikající.

A vícetónový pípák.

Když se tohle všechno smíchá dohromady a náležitě se na tom vyřádí nevázaní designéři cílící na mladé, může to být pěkný cirkus. A taky že je.

Začněme displejem. 

Je sice jen klasický černobílý jednovrstvý LCD, ale grafika na něm využije každý pixelík. Ať už na zobrazení číslic (v různých velikostech, někdy zcela mimo obvyklé zvyklosti), tak i na zobrazení všelijakých obrázkových pohyblivých animací poskakujících a tancujících panáčků, rotujících symbolů apod.

A také si můžete nechat číslice zobrazovat jako malé/velké a tenké/tlusté. A k tomu ještě animovaná různě poskakující, nebo pojíždějící po displeji. A samozřejmě ani tečky, pokud se nějaké mezi čísly objeví, nespí – rotují nebo poskakují.

Připraveno je pět pevně definovaných stylů zobrazení k vašemu výběru a navíc jeden pojmenovaný „Secret“ tam se pak dějí divy, protože styl se nastavuje sám. 

V některých režimech se zobrazují sekundy, v jiných pouze hodiny a minuty.

image.jpeg.5fb40e66283bad30c8d60b4a81fd2d66.jpeg

A aby to nebylo málo, ještě tu máme funkci „Active displej“, která (citace z manuálu):
„hodinky zobrazí aktuální čas v režimu časomíry pomocí jednoho ze šesti různých stylů zobrazení. Styl bude zvolen podle hodnoty počítadla, které hodinky zvolí pokaždé, když hodinky nakloníte směrem k tváři nebo jinak pohnete rukou. Když je zapnuto aktivní zobrazení. V horní polovině displeje se v náhodných intervalech objeví animace tanečníka. Animace tanečníka se také zobrazí vždy, když přejdete z jednoho režimu do druhého. Bez ohledu na to, zda je funkce Active Display zapnutá nebo vypnutá.“

image.jpeg.6055aa3007eb4fb86333953e4456b57f.jpeg

Do teď nevím, kolik tam těch efektů je. Zrovna jsem se na displej podíval a přejela mi přes čísla jakoby vlna odlesku, když s rukou škubnu, čísla si porůznu „sedají“ a zase se „zvedají“.

Divočina.

Jenže to bylo jen vizuální podání zobrazení. Nastavit lze i to, jak bude čas číselně vyjádřen. A to ve čtyřech režimech. 

12-11 – nerozlišuje poledne a půlnoc. 
0-11 – to samé, ale poledne i půlnoc jsou „00“
0-23 – klasické zobrazení, půlnoc je „00“ a poledne „12“
6-29 – 24hodinový formát, kde se však datum mění v 6:00 ráno. Asi pro noční klubové pařany, pro které předchozí den končí až ranním návratem do dětských pokojíčků.

A co světelné efekty?
Pod rámečkem kolem displeje se nahoře a dole skrývá LEDka. Červená a zelená. Ty blikají při skončení odpočtu timeru, při budíku a prý i při změně režimu zobrazení v režimu „Active display“. Tuhle funkci lze vypnout.
A podsvícení displeje umí nejen bíle svítit (inverzně a krásně čitelně), ale i blikat.
Jinak mírně nazelenalý displej bez podsvícení nijak extra kontrastní zrovna není.

image.jpeg.45f7bdd529ed1d435451ff1513554c6f.jpeg

Světla: LEDky/ilum. podsvícení/oboje dohromady

A k tomu ještě zvukové efekty.
Pípák je vícetónový (tipuju mimimálně 3 úrovně) a hodně hlasitý.

Když se zkombinuje pohyblivý obraz na displeji ve zlatém rámečku, blikání barevných diod, blikání podsvícení displeje a ještě melodie pípáku vznikne …. krásný barevný cirkus. A tak to tu má být!

Hodinky mají odolnost tlaku vody 10 ATM. Celý přední díl je lakovaný kov, tipuju hliník. Zadní víčko je plechové klasicky na 4 šrouby.
Vyráběly se v několika kombinacích barev. Včetně inverzního displeje.
Zahlédl jsem i velmi podobný model, kde byly body na displeji kruhové, namísto obdélníkových jako zde.

image.jpeg.c99155c12ac263eaf2511a5dd788242a.jpeg

Vzpomněl jsem si u nich na model Baby-G BG-580 s vícevrstvým displejem a animacemi zvířat na dot matrix části a také na „dospělácké“ G-Shocky G-7800 s možností nastavení dvou podob číslic na displeji, rozšířenými funkcemi a barevnými LEDkami.

image.jpeg.8b739231570b1e4f7076f39117751cb0.jpeg

To byly časy… Kdo by řekl, že už je to nějakých 16 let. Mě přijdou jako nějaký nový ujetý model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě 🙂

Tissot s modulem 4311 (4310 je například v digitálních Omega Speedmaster)

Patří zřejmě do rodiny F1 i když nenesou tohle označení.

Zajímavý chrono. Přepne se na stopky 3x zmáčknutí spodního levého tlačítka a stejným způsobem zpět.

Pravé horní tlačítko pak funguje k měření kol, kdy to funguje jako klasický flyback u mechanik. Stopky vynuluje a jede rovnou od nuly. Zároveň na 6 vteřin ukáže čas kola.

Spodní levé pak měří klasické mezičasy, kdy každé zmáčknutí na šest sekund zobrazí aktuální mezičas.

No a co je také super, v normálním režimu času, zmáčknutím levého horního tlačítka rovnou spustíte stopky bez přepínání režimů. Že běží pak signalizuje právě ta hvězdička.

 

Kam se hrabou dnešní stopky na digitálkách...

16DABAA6-80D6-4829-9308-2B442362FA91.jpeg

5A95D60D-9096-4841-92C8-79B1CF17B4AD.jpeg

23EC924A-C796-4654-8FB7-39F65E3A7ED2.jpeg

C1040204-BBE8-4196-B7DE-183766E9F025.jpeg

DEB6FA31-3100-461D-BF4F-1D370C9A545E.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

To je zajímavý, že už v té době to všechno uměli a dneska to do nových digitálek nedají. No ale aspoň se už objevilo pár nových typů s kovovým pouzdrem, takže určitý posun k lepšímu vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...