Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Víte, koupil sem v bazáru tenhle krásnej budíček s 11 kamenama. Čekal sem, že bude asi přesnější než normální budík, ale po seřízení je denní chyba +-3 sec, což docela předčilo mé očekávání. Bohužel na tom původnim ciferníku, uznejte sami, tahle přesnost prostě nemohla vyniknout a tak jsem stvořil tento technicistní primitivní ciferník s písmem z Matrixu. Ségra mi to pochválila tak, že si nejsem jist, zda to nebyla jaksi ironie...no pište, jak se vám líbí ten původní (mě teda moc nee) a co říkáte na jednoduchost toho novýho...

 

Edited by vana
Posted
..a možná to zkusit vytisknout na barevný papír (žlutý?), jinak jak poznáš denní dchylku 3sec na hodinách bez vteřinovky?

Není vteřinovka náhodou na 6? ;)

Posted
to je ten budík, ne?

Nerozumím ti. To je ten budík, kterému vana vytiskl nový ciferník a ptá se na názor nový ciferník (jím vytvořený) vs. starý ciferník.

Posted
Nerozumím ti. To je ten budík, kterému vana vytiskl nový ciferník a ptá se na názor nový ciferník (jím vytvořený) vs. starý ciferník.

Budík, budící rafika je to. Jak bys jinak nastavoval kdy to má budit??? He?

Posted

Ty tečky (indexy) sem udělal tak těsně u konce minutovky, že když prochází kolem tý tečky, dá se to odečíst s přesností cca 1,5 sec, no fakt nekecám, a navíc, když seřizuju budíka bez vteřinovky, tak si udělám čárku na vteřinové kolo a odečítám to zezadu, když prochází nějakym pevnym bodem nebo čárou (většinou věncem setrvačky). Normálně si na začátku stopkama zjistim odchylku tý čárky a pak to odečítám od tý naměřený odchylky...no to by bylo na dlouho, navíc nemám moc vysvětlovací schopnosti. Při regulaci prostě nechci počítat s nevystředěnym ciferníkem nebo s povolenou třecí spojkou - nejpřesnější jsou prostě kolečka :D

 

Jinak ty čísla musí být trochu menší, páč bych tam nenacpal ty tečky - šlo mi právě o to, aby ty tečky byly těsně u konce tý ručky, aby vynikla ta přesnost...

Posted
Víte, koupil sem v bazáru tenhle krásnej budíček s 11 kamenama. Čekal sem, že bude asi přesnější než normální budík, ale po seřízení je denní chyba +-3 sec, což docela předčilo mé očekávání. Bohužel na tom původnim ciferníku, uznejte sami, tahle přesnost prostě nemohla vyniknout a tak jsem stvořil tento technicistní primitivní ciferník s písmem z Matrixu. Ségra mi to pochválila tak, že si nejsem jist, zda to nebyla jaksi ironie...no pište, jak se vám líbí ten původní (mě teda moc nee) a co říkáte na jednoduchost toho novýho...

Čoveče, to vypadá jak ze starého plotteru Aritma. To nemá chybu. Ještě bys mohl ten text ke kamenům napsat slovně, jak na hodinkách: Eleven (11) jewels

Posted

Na 6 je pochopitelně buzení - i kdyby to byl nebudící budík, viděli jste někdy vteřinovku pod hodinovou ručkou???

Posted

Není to špatný,rozhodně lepší než originál, ale pořád to vypadá jako budík.

 

To já bych se na to vyřádil víc.

Posted
Na 6 je pochopitelně buzení - i kdyby to byl nebudící budík, viděli jste někdy vteřinovku pod hodinovou ručkou???

A viděl jsi někdy hodinovou ručku NAD minutovou? Ne? Programátoři Microsoftu asi ano - podívej se pozorně na hodiny ve Windows :sad01_anim:

 

A mně se teda líbí víc ten původní cíferník.

Posted

Tak nevím, zrovna chystám ciferník pro předělávku Omega cibulí na "náramky" a myslím, že by si to zasloužilo trochu víc propracovanosti. Fonty mi připomínají doby Didaktiku Gama a vlastnoručně postaveného souřadnicového zapisovače Alfi ( částečně dar přítele Merkura ) :thumbsup_anim: . Fonty se mi zdají nějaké rozpité stejně jako čáry. Předpokládám, že je to kvůli tisku na nějaký karton, který nevhodně saje a tak se rozpíjí. Osobně bych se přiklonil spíše k původní variantě, ale to je vždycky individuální věc. Já si s tímhle hrál cca 1,5 hodiny a ještě mě minimálně stejně tolik čeká aby to trochu vypadalo. Tak mi držte palce výsledek vyvěsím.

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted
A viděl jsi někdy hodinovou ručku NAD minutovou? Ne? Programátoři Microsoftu asi ano - podívej se pozorně na hodiny ve Windows :sad01_anim:

 

A mně se teda líbí víc ten původní cíferník.

 

Je to divný, ale já mam ty ručky na Windows hodinách normálně...jinak mě ten původní ciferník nevadil esteticky, ale spíš funkčně, páč tak přesnej budík si nezaslouží ciferník, ze kterýho nejde přesně vidět čas...

Posted

Když nahodíš ty hodiny ve Windows tak je to OK, ale až se minutová ručička posune o dílek tak se zároveň taky posune pod hodinovou....

Posted

Ten dělaný ciferník je hezčí a čitelnější. Snad jen font bych zvolil jiný a možná zkusil i tučný. Možná bych i zkusil dát čísla dovnitř, aby mohly být větší.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...