Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

Dovoluji se pochlubit čerstvým přírůstkem do své sbírky, který jsem získal od bývalého zaměstnance Eltonu.

Jsem si vědom, že to nerozšíří vaše znalosti o hodinkách, ale na druhou stranu je to zajímavé svědectví doby v které se hodinky PRIM vyráběly.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Odesláno

Typograf má pravdu, vůbec nevidím žádné poutko, aby si člověk mohl medaili jaksepatří zavěsit na firemní stejnokroj. To je fakt nádhera! Za montáž zpožďovačů do spouštěcích mechanizmů nášlapných min pro vietnam přes čas!!!

Odesláno
Accutron: můžeš napsat průměr a pravděpodobný materiál? Získal jsi to jako komplet s krabičkou a nějakým blahopřejným lejstrem?

 

 

medaile má průměr 6 cm.

materiál vypadá jako bronz a nebo nějaká jiná slitina mědi

krabičku, ani příslušný diplom k tomu nemám.

o tom, že by se to dalo sehnat kompletní vč. diplomu dost pochybuji neboť s takovýmhle metálem se dnes bude málo kdo chlubit.

Odesláno

Accutron: dík za informace, ten průměr jsem předpokládal. Obdobné medaile se vydávaly ve standardní umělohmotné červené krabičce vyložené červeným "sametem". Nezbytný doplněk býval tubus s diplomen. Obdobné si tvořil každý větší podnik, rytci museli být tehdá docela vytížení :)

 

A s tím chlubením bych to vidíš moc ideologicky :) Je pravděpodobné, že to skutečně dostal někdo kdo dobře dělal. Šikovný pracant je ceněn v každém režimu, někdy bohužel jen tou bronzovou plaketkou ;)

 

 

Delší čas marně sháním ocenění Nejlepší pracovník dráhy, nemáte někdo? Bylo toho vydáno požehnané množství.

  • po měsících...
Odesláno

A následuje další metál. Tentokrát pro nejlepšího pracovníka závodu CHRONOTECHNA. Omlouvám se za poměrně zašlý stav, ale odznak je starý asi 50 let a čas se na něm již notně podepsal.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

 

 

 

 

 

  • po měsíci...
Odesláno

A další pokračování seriálu z historii primek. Tentokrát básnička nástrojaře Bohumila Kratěny z Chronotechny Nové Město nad Metují z roku 1959 tj. deset let od založení novoměstského hodinářského závodu.

 

 

 

Deset let ...

 

V době atomu ...

V době kosmických raket letů.

V době, kdy velcí státníci si tisknou pravice

a neposílají si jenom zdravice.

V době, kdy návštěvu Chruščova sleduje celý svět ...

 

V té velké době náš malý závod staví

své činnosti - DESET LET -

 

DESET LET -

Práce poctivé a plodné,

na půdě otců - na hroudě rodné.

Poprvé svobodně stanul český dělník,

po jeho boku - kontrukter, technik.

A dali hlavy dohromady oba,

jak naše nás tomu učí doba.

 

DESET LET -

Někdy je to doba dlouhá,

jindy jenom chvíle pouhá.

A tak dělník - srdce zapálené,

paže bojem zocelené,

nese ve své tvrdé pěsti,

světlý zítřek lidstva - naše štěstí -

 

DESET LET -

Ruce a mozek spojili svou sílu

a daly vyrůst velikému dílu.

Stálo to mnoho trpělivosti a píle,

než dnešního dosaženo bylo cíle.

A dnes - my jistě pochlubit se máme čím.

Náš dělník vyrobil - první československé hodinky PRIM -

 

V době atomu ...

V době vědy a techniky divů,

náš závod poroste v rytmu kyvů.

A náš dělník - srdce zapálené,

paže boje zocelené

má nezlomnou pevnou víru,

že svou dobrou prací bojuje - za věc MÍRU ...

 

 

Odesláno (upraveno)

tak a všichni se jí pěkně naučte nazpaměť a na dalším srazu chronomagu se bude známkovat :thumbsup_anim: Kamil s Ypem budou hodnotit:-) Kdo nebude umět, odevzdá přinesené hodinky :-)

Upraveno uživatelem ¨safi
Odesláno

Fuj to je hnus... nechápu, jak se k tomuhle v Eltonu můžou stavět tak ležérně. Pro ně to je ta hezká minulost, která prodává nechutně předražené hodinky... já v tom vidím další důvod, proč je nechtít.

Odesláno
A má se to případně nacvičit individuálně, nebo mohou recitační dvojice? A co k tomu na sebe? Montérky?

technická - v hospodě teda bys měl safi zřídit Rudý koutek :D

 

můžou být i dvojice :-)

Odesláno
Dovoluji se pochlubit čerstvým přírůstkem do své sbírky, který jsem získal od bývalého zaměstnance Eltonu.

Jsem si vědom, že to nerozšíří vaše znalosti o hodinkách, ale na druhou stranu je to zajímavé svědectví doby v které se hodinky PRIM vyráběly.

 

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Ty krááávo, tak toto by spíš mělo přijít do nějaký sbírky komoušskejch výtvarnejch obludárií. Předek vopajcnutej ze stranickejch promo standardů a zadek, kde by mohla vyniknout invence medailéra, totální tragédie.

Odesláno (upraveno)
:crying_anim02:

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma.

Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odesláno
Fuj to je hnus... nechápu, jak se k tomuhle v Eltonu můžou stavět tak ležérně. Pro ně to je ta hezká minulost, která prodává nechutně předražené hodinky... já v tom vidím další důvod, proč je nechtít.

 

Tady je báseň na uklidnění.

 

Dušan Jasánek: Vám z Wall Streetu.

 

Lid povolal nás do zbraně,

my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy.

Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí,

střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí.

Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně,

poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!?

:D

Odesláno
Tady je báseň na uklidnění.

 

Dušan Jasánek: Vám z Wall Streetu.

Myslím, že zrovna dneska, na výročí komunistického převratu z roku 1948, to nějak extra veselé není...

 

Odesláno (upraveno)
Myslím, že zrovna dneska, na výročí komunistického převratu z roku 1948, to nějak extra veselé není...

 

Právě...jen co se lidi vzpamatovali z okupace, tak šup znovu do lágru a nemálo jich tam i ukončilo svůj život. :crying_anim:

Upraveno uživatelem ¨safi

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...